tmedia
Skip to main content
Main content
Homepage

Intrust Super Cup Round 11 teams

by QRL Media

ISC17_News_TeamList_Round11

Intrust Super Cup Round 11 teams

Ipswich Jets v PNG Hunters at North Ipswich Reserve on Saturday, May 20 - 3.05pm

Ipswich Jets

1. Wes Conlon 2. Michael Purcell 3. Ben White 4. Nemani Valekapa 5. Richard Pandia 6. Chris Ash 7. Dane Phillips (c) 8. Mitch Carpenter 9. Luke Capewell 10. Nat Neale 22. Tyson Lofipo 12. Seb Pandia 13. Rory Humphreys 11. Sam Martin 15. Lachlan Roe 16. Huskie Teatau 21. Jesse Roberts

Coach: Ben Walker and Shane Walker 

PNG Hunters

1. Stargroth Amean 2. Bland Abavu  3. Israel Eliab 4. Adex Wera 5. Wawa Paul 6. Ase Boas (c) 7. Watson Boas 8. Wellington Albert 9. Wartovo Puara 10. Esau Siune 11. Nixon Putt 12. Row David Loko 13. Stanton Albert 14. Silas Gahuna 15. Rahdly Brawa 16. Enock Maki 17. Moses Meninga 18. Ishamel Baikawa 19. Muka Peter Kalu 20. Butler Morris

Coach: Michael Marum

Sunshine Coast Falcons v Mackay Cutters at Sunshine Coast Stadium on Saturday, May 20 - 4.30pm

Sunshine Coast Falcons

1. Scott Drinkwater 2. Samuel Young 3. Jeremy Hawkins 4. Justin Olam 5. Alexander Copelin 6. Jahrome Hughes 7. Ryley Jacks 19. Liam McDonald 9. Brandon Smith 10. Lachlan Timm 11. Dane Hogan (c) 12. Jye Ballinger 13. Jon Grieve 14. Jared Cherry 17. Martin Cordwell 18. Harrison Muller 20. Thomas Geraghty 21. Guy Hamilton

Coach: Craig Ingebrigtsen

Mackay Cutters

1. Jack Joass 2. Yamba Bowie 3. Setaimata Sa (c) 4. Jordan Pereira 5. Nathan Saumalu 6. Nicho Hynes 7. Cooper Bambling 8. Braden Uele 9. Aaron Booth 10. Nicholas Brown 11. Andrew Davey (c) 12. Shane Wright 13. Lona Kaifoto 14. Jake Eden 15. Thomas Murphy 16. Kouma Samson 17. Jack Blagbrough 18. Jacob Pottinger 19. Leonati Feiloakitau-Fetuani

Coach: Steve Sheppard

Townsville Blackhawks v CQ Capras at Jack Manski Oval on Sunday, May 21 - 1.40pm* (live on Channel 9 QLD)

Townsville Blackhawks

1. Carlin Anderson 2. Samsen O’Neill 3. Temone Power 4. Ty Carucci 5. Jonathon Reuben 6. Kyle Laybutt 7. Michael Parker-Walshe 8. Sam Hoare 9. Anthony Mitchell 10. Corey Jensen 11. Blake Leary 12. Andrew Niemoeller 13. Daniel Beasley (c) 14. Kierran Moseley 15. Jordan Kenworthy 16. Sione Lousi 22. Oshae Tuiasau 17. Kieran Quabba 18. Ross Bella

Coach: Kristian Woolf 

CQ Capras

1. Maipele Morseau 2. Ken Tofilau 3. Justin Tavae 4. Nathan Bassani 5. Tony Tumusa 6. Reece Baker 7. Jack Madden 8. Matthew Groat 9. Krys Freeman 10. Oliver Percy 11. Marco Delapena 12. Guy Williams (c) 13. Gavin Hiscox (c) 15. William Cullen 16. Jack Kavanagh 17. John Filipo 18. Liam Pickersgill 19. Cody Grills 20. Phill Nati

Coach: Kim Williams

Souths Logan Magpies v Northern Pride at Davies Park on Sunday, May 21 - 2pm

Souths Logan Magpies

1. Jamayne Isaako 2. Cameron Booth 3. Lenny Magey 4. Scott Doyle 5. Luke Archer 6. Matthew Minto 7. Conner Toia 8. Aotealofa Tuimavave 9. Travis Waddell 10. Sam Lavea 11. Simione Fatafehi 12. Jaydn Su'a 13. Joe Boyce 14. Jordan Scott 15. Phil Dennis 16. Jack Anderson 17. Lilomaiava Mago

Coach: Jon Buchanan 

Northern Pride

1. Jared Allen 2. Matthew Musumeci 3. Javid Bowen 4. Khan Ahwang 5. Marcus Jensen 6. Jordan Biondi-Odo 7. Ryan Ghietti (c) 8. Darryn Schonig 9. Colin Wilkie 10. William Bugden 11. Tom Hancock 12. Graham Clark 13. Joel Riethmuller 14. Connor Jones 15. Troy Kapea 16. Patrick Mago 17. Aidan Day 18. Justin Castellaro 19. Keelan White 20. Jack Brock

Coach: Ty Williams

See this weekend's Match Official appointments here

Burleigh Bears v Wynnum Manly Seagulls at Pizzey Park on Sunday, May 21 - 2pm

Burleigh Bears

1. Kurtis Rowe 2. Henare Wells 3. Sami Sauiluma 4. Connor Broadhurst 15. Daniel Vidot 6. Keanu Te Kiri 7. Daniel Schwass 8. Luke Page (c) 9. Pat Politoni 10. Matt White 11. Jamie Dowling (c) 12. Lorenzo Ma’afu 13. Sam Coster 5. Parahi Wilson 14. Tyler Sparkes 16. Hayden Schwass 17. Dylan Kelly

Coach: Jim Lenihan

Wynnum Manly Seagulls

1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. Mitchell Buckett 4. Alex Barr 5. Jack Goodsell 6. Mathew Seamark 7. Travis Burns 8. Aaron Rockley 9. Mitch Cronin 10. Mitchell Dodds 11. John Te Reo 12. Mitch Frei (c) 13. Max Elliott 14. Jayden Berrell 15. Salesi Funaki 16. Brendon Gibb 17. Ngarima Pita

Coach: Adam Brideson 

Redcliffe Dolphins v Norths Devils at Dolphin Park on Sunday, May 21 - 2pm

Redcliffe Dolphins

1. Benji Marshall 2. Tom Opacic 19. Moses Pangai 4. Thompson Teteh 5. Jonus Pearson 6. Tyson Gamble 7. Christian Hazard 10. Matthew Lodge 9. Hayden Hansen 8. Nicholas Slyney 11. Aaron Whitchurch 12. Troy Giess 13. Sam Anderson (c) 14. Sheldon Pitama 15. Tyson Cleal 16. Myles Taueli 17. Taylor Brown

Coach: Adam Mogg

Norths Devils

1. Javarn White 2. Michael Lucas 3. Delouise Hoeter 4. Luke Pollock 5. Dane Chang 6. Danny Kerr 7. Jack Miers 8. Francis Molo 9. Billy Brittain (c) 10. James Taylor 16. David Faamita 12. Matiu Love-Henry 13. Dalton Phillips 11. Troyden Watene 14. Jarryd Dodd 15. Stephen Coombe 17. Tama Koopu

Coach: Mark Gliddon

Tweed Heads Seagulls v Easts Tigers at Piggabeen Sports Complex on Sunday, May 21 - 2pm

Tweed Heads Seagulls

1. Brayden McGrady14. Tevita Folau 3. James Wood 4. John Olive 5. Peter Lee 6. Lindon McGrady 7. Michael Burgess 8. Carne Doyle-Manga 9. Samuel Meskell (c) 10. Ben Nakubuwai 11. Lamar Manuel-Liolevave 12. Eddy Pettybourne 13. Nicholas Harrold 15. Sam Saville 16. Kurt Bernard 17. William Johnstone 18. Damien Sironen

Coach: Aaron Zimmerle

Easts Tigers

1. Linc Port 2. Young Tonumaipe'a 3. Curtis Scott 4. Conor Carey 5. Brandon Downey 6. Billy Walters 7. Brodie Croft 8. Steven Thorpe 9. Tommy Butterfield 10. David Murphy 11. Jake Foster (c) 12. Dean Britt 13. Adam Crear 14. Matt Zgrajewski 15. Liufau Hala 16. Shane Neumann 17. Slade Griffin 18. Brandon George

Coach: Scott Sipple