tmedia
Skip to main content
Main content
Homepage

Sunshine Coast name junior reps

Sunshine Coast JRL

Sunshine Coast and Gympie RL

Following the successful Sunshine Coast trials last weekend, the Falcons representative teams for the upcoming Central Division Junior Carnival have been announced.

UNDER 13 BOYS

1. Ailai Price
2. Sam Dominiak
3. Noah Taru
4. Izaac Meuleman
5. Michael Woolcott
6. Jordy Wilson
7. Zach Lamont
8. Brian Cameron
9. Billy Lawrence
10. Cody Ward
11. Dain Milosavljevic
12. Jack Underhill
13. Mitchell Jennings
14. Eathan Hozier
15. Harry Dwyer
16. Slade Fitzgerald
17. Tasman Toomata
18. Alardile Vialau

UNDER 14 BOYS

1. Alex Smith
2. Kurtis Fallon-May
3. Tyson Sanders
4. Kaelan Bell
5. Luke Brooker
6. Joel Grant
7. Jackson Russell
8. Triston Bechley
9. Ricky Pettinger
10. Amone Symour-Siale
11. Oliver Frazer
12. Zac Buckingham
13. Tyler Conroy
14. Jesse Page
15. Ryan Johns
16. Callum Edwards
17. Reef Garlick
18. Jack Kurnell

UNDER 16 BOYS

1. Jay Lanuto
2. Quinn Sinclair
3. Alex Baldry
4. Anthony Evans
5. Jack Crawley
6. Harvey Lew
7. Joe Lowe
8. Samuel Wilmot
9. Jaiden Zanchetta
10. Kaleb Sutton
11. Zachary Mihai-Yates
12. Trent Loiero
13. Manuel Robertson
14. Kaleb Carson
15. Iszac Faasuamaleaui
16. Emmanuel Hunt-Feauai
17. Alex Day
18. Thomas Cordwell

UNDER 14 GIRLS

1. Kirra Smith
2. Emily Kortbawi
3. Teyahn Henry
4. Otessa Pule
5. Rachel Cammell
6. Emmogen Taumafai
7. Tia McLellan
8. Tarnee Evans
9. Sharrayah Tonia
10. Grace Giampino
11. Tamzin Taumafai
12. Solina Motu
13. Holi Pologa
14. Leylana Viani
15. Jaydah Tofae
16. Chloe Daldy
17. Danica Mahanga-Brown
18. Kiah Connelly

UNDER 16 GIRLS

1. Mariesha Orr
2. Paris Knight
3. Claudia Nepson
4. Ella-Leigh Jannasch
5. Angell Jones
6. Melanie Watherston
7. Alorah Puritau
8. Tayla Quinlan
9. Ashanti Hands
10. Loretta Viani
11. Faith Atutahi
12. Takiyah Nagas
13. Ariel McAnany
14. Shinae-Leah McEwan
15. Hannah Claffey
16. Sarah Stahlut
17. Liana Bliesner
18. Maryanne Solomon

The teams will compete at the upcoming Central Division Junior Carnival for selection in the Central Crows and will train over the next three weeks before arriving in camp on Friday, June 2.

READ: CQ announces junior reps ahead of Crows trials

The Division Junior Carnival is set to be held in Central Queensland this year, being hosted by the Gladstone and District Junior Rugby League at Marley Brown Oval on Saturday, June 3 and Sunday, June 4.