tmedia
Skip to main content
Main content
Homepage

Intrust Super Cup Round 15 teams

by QRL Media

ISC17_News_TeamList_Round15

Intrust Super Cup Round 15 teams

Townsville Blackhawks v Sunshine Coast Falcons at Jack Manski Oval on Saturday, June 17 - 4pm

Townsville Blackhawks

1. Carlin Anderson 2. Ty Carucci 3. Temone Power 4. Davin Crampton 5. Jonathon Reuben 14. Kierran Moseley 7. Michael Parker-Walshe 8. Sione Lousi 9. Anthony Mitchell (c) 22. Oshae Tuiasau 11. Blake Leary 12. Andrew Niemoeller 13. Jordan Kenworthy 15. Kieran Quabba 16. Ross Bella 17. Halvor Harris 19. Tremayne Bowie

Coach: Kristian Woolf 

Sunshine Coast Falcons

1. Matthew Soper-Lawler 2. Samuel Wright 3. Jeremy Hawkins 4. Justin Olam 5. Alexander Copelin 6. Jahrome Hughes 7. Guy Hamilton 18. Lachlan Timm 9. Alex Bishop 10. Jye Ballinger 11. Dane Hogan (c) 12. Christopher Lewis 13. Jon Grieve 14. Sam Burns 19. Liam McDonald 21. Christian Morris 22. Harrison Muller 

Coach: Craig Ingebrigtsen 

See the match officials for the weekend here

PNG Hunters v Tweeds Heads Seagulls at National Football Stadium on Saturday, June 17 - 5pm

PNG Hunters

1. Stargroth Amean 2. Bland Abavu 3. Israel Eliab 4. Adex Wera 5. Wawa Paul 6. Ase Boas (c) 7. Watson Boas 8. Wellington Albert 9. Wartovo Puara 10. Esau Siune 11. Nixon Putt 12. David Loko 13. Stanton Albert 14. Lawrence Tu'u 15. Willie Minoga 16. Enock Maki 17. Muka Peter Kalu 18. Brandy Peter 19. Karo Kauna Jr. 20. Noel Joel

Coach: Michael Marum

Tweed Heads Seagulls

1. Phoenix Hunapo 2. James Toole 3. James Wood 4. Jackson Clarke 5. Peter Lee 6. Lindon McGrady 7. Michael Burgess 8. Ben Nakubuwai 9. Samuel Meskell (c) 10. Carne Doyle-Manga 11. Lamar Manuel-Liolevave 12. Tristan Lumley 13. Nicholas Harrold 14. William Johnstone 15. Shem Vaoa 16. Damian Sironen 17. Dane Clarke 19. Mackenzie Reid

Coach: Aaron Zimmerle

Wynnum Manly Seagulls v Norths Devils at BMD Kougari Oval on Sunday, June 18 - 1.40pm*

Wynnum Manly Seagulls

1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. Jeriah Goodrich 4. David Mead 5. Jack Goodsell 6. William Brimson 7. Aaron Booth 8. Aaron Rockley 9. Jayden Berrell 10. Ngarima Pita 11. Alex Barr 12. Mitch Frei (c) 13. Max Elliott 14. Mitchell Moore 15. Salesi Funaki 16. Stedman Lefau 17. Tanu Wulf 

Coach: Adam Brideson  

Norths Devils

1. Joe Bond 2. Michael Lucas 3. Delouise Hoeter 4. Luke Pollock 5. Javarn White 6. Gary Riccardi 7. Chris Sandow 8. Francis Molo 9. Danny Kerr 10. James Taylor 11. Jarryd Dodd 12. Matiu Love-Henry 13. Jai Arrow 14. Jack Miers 16. Tama Koopu 17. David Faamita 19. Dylan Smith 

Coach: Mark Gliddon

 

...

Burleigh Bears – bye
CQ Capras – bye
Easts Tigers – bye
Ipswich Jets – bye
Mackay Cutters – bye
Northern Pride – bye
Redcliffe Dolphins – bye
Souths Logan Magpies - bye