tmedia
Skip to main content
Main content
Homepage

Intrust Super Cup Round 23 teams

by QRL Media

ISC17_TeamList_News_Round23

Burleigh Bears v Mackay Cutters at Pizzey Park on Saturday, August 12 - 4pm

Burleigh Bears

1. Kurtis Rowe 2. Henare Wells 3. Sami Sauiluma 4. Connor Broadhurst 5. Troy Leo 6. Dallas Wells 7. Jamal Fogarty 8. Luke Page (c) 15. Christopher Law 10. Matt White 11. Jamie Dowling (c) 12. Hayden Schwass 13. Sam Coster 9. Ricardo Parata 14. Lorenzo Ma’afu 16. Darren Griffiths 17. Dylan Kelly

Coach: Jim Lenihan

Mackay Cutters

1. Jack Joass 2. Yamba Bowie 3. Bennett Leslie 4. Nathan Saumalu 5. Johnny Faletagoa'i 6. Setaimata Sa 7. Cooper Bambling 8. Braden Uele 9. Aaron Booth 10. Nicholas Brown 11. Andrew Davey 12. Shane Wright 13. Isaac Richardson 14. Lona Kaifoto 15. Blake Atherton 16. Kouma Samson 17. Jack Blagbrough 18. Nicho Hynes

Coach: Steve Sheppard

Townsville Blackhawks v PNG Hunters at Jack Manski Oval on Saturday, August 12 - 4.05pm

Townsville Blackhawks

1. Carlin Anderson 2. Paul Byrnes 3. Jordan Drew 4. Davin Crampton 5. Jonathon Reuben 6. Kyle Laybutt 7. Michael Parker-Walshe 8. Francis Molo 9. Anthony Mitchell (c) 22. Oshae Tuiasau 11. Blake Leary 12. Andrew Niemoeller 13. Daniel Beasley 14. Kierran Moseley 15. Jordan Kenworthy 16. Sione Lousi 17. Kieran Quabba

Coach: Kristian Woolf

PNG Hunters

1. Stargroth Amean 2. Bland Abavu 3. Israel Eliab 4. Willie Minoga 5. Butler Morris 6. Ase Boas (c) 7. Watson Boas 8. Wellington Albert 9. Wartovo Puara 10. Brandy Peter 11. David Loko 12. Nixon Putt 13. Stanton Albert 14. Enock Maki 15. Moses Meninga 16. Rahdly Brawa 17. Karo Kauna Jr. 18. Muka Peter Kalu 19. Esau Siune 20. Wawa Paul 21. Silas Gahuna

Coach: Michael Marum

Sunshine Coast Falcons v Norths Devils at Sunshine Coast Stadium on Saturday, August 12 - 4.30pm

Sunshine Coast Falcons

1. Khan Ahwang 2. Alexander Copelin 3. Jeremy Hawkins 4. Justin Olam 5. Matthew Soper-Lawler 6. Scott Drinkwater 7. Guy Hamilton 18. Liam McDonald 9. Alex Bishop 10. Tui Kamikamica 11. Dane Hogan (c) 12. Jye Ballinger 13. Jon Grieve 14. Vincent Leuluai 15. Harrison Muller 16. Louis Geraghty 17. Martin Cordwell 19. Thomas Geraghty

Coach: Craig Ingebrigtsen

Norths Devils

1. Javarn White 2. Michael Lucas 3. Delouise Hoeter 4. Luke Pollock 5. Dane Chang 6. Haydan Lipp 7. Gary Riccardi 15. Stephen Coombe 9. Billy Brittain 10. John Palavi 11. Jarryd Dodd 12. Matiu Love-Henry 8. Darcy Maroske 13. Dalton Phillips 14. Danny Kerr 16. Tama Koopu 17. David Faamita

Coach: Mark Gliddon

Redcliffe Dolphins v Tweed Heads Seagulls at Dolphin Oval on Saturday, August 12 - 7pm

Redcliffe Dolphins

1. Zach Strasser 2. Joshua Beehag 4. Tom Opacic 14. Joseph Bradley 5. Curtis Johnston 6. Tyson Gamble 7. Jack Ahearn 8. Nick Slyney 22. Shane Pumipi 13. Sam Anderson (c) 11. Daniel Bridge 12. Row Troy Giess 17. Nathan Watts 9. Hugh Pratt 10. Matthew Lodge 15. Tyson Cleal 20. Myles Taueli

Coach: Adam Mogg

Tweed Heads Seagulls

1. Jayden Baker 2. Regan Ogle 3. James Wood 4. Kurtis McDonald 5. Peter Lee 6. Lindon McGrady 7. Phoenix Hunapo 8. Carne Doyle-Manga 9. Samuel Meskell (c) 10. Ben Nakubuwai 11. Lamar Manuel-Liolevave 12. Tristan Lumley 13. Keegan Hipgrave 14. Nicholas Harrold 15. Samuel Saville 16. Eddy Pettybourne 17. William Johnstone 20. Jenan Parrish

Coach: Aaron Zimmerle

See the match officials for all the Round 23 games here

Souths Logan Magpies v Easts Tigers at Davies Park on Sunday, August 13 - 1.40pm* (Live on Channel 9)

Souths Logan Magpies

1. Jamayne Isaako 2. Cameron Booth 3. Lenny Magey 4. Scott Doyle 5. Luke Archer 6. Matt Minto 7. Sam Scarlett 8. George Fai 9. Travis Waddell 10. Sam Lavea 11. Simione Fatafehi 12. Brendon Gibb 17. Jaydn Su'A 13. Phil Dennis (c) 14. Jordan Scott 16. AJ Tuimavave 15. Jack Anderson

Coach: Jon Buchanan 

Easts Tigers

1. Maeli Seve 2. Young Tonumaipe'a 3. Shane Neumann 4. Brayden Torpy 5. Jarrod McInally 6. Billy Walters 7. Brodie Croft 8. Nate Myles 9. Tommy Butterfield 10. Mark Nicholls 11. Jake Foster (c) 12. Robert Rochow 13. Jack Svendsen 14. Matt Zgrajewski 15. Charlie Galo 16. Mat Pitman 17. Luke Lavelle 18. Steven Thorpe 19. John Puna

Coach: Scott Sipple

...

CQ Capras – bye

Ipswich Jets – bye

Northern Pride – bye

Wynnum Manly Seagulls – bye