David Oakes - Intrust Super Cup Round 23 - Sunshine Coast Falcons V Burleigh Bears at Sullivan Oval, Stanthorpe. 1.40pm Sunday August 16, 2015.  PHOTO: SMP IMAGES.COM

Intrust Super Cup teams Round 24

Sunshine Coast Falcons v Townsville Blackhawks at Sunshine Coast Stadium on Saturday, August 22 - 2.30pm

Sunshine Coast Falcons: 1. Sam Wright 2. Rowan Klein 3. Young Tonumaipea 4. Hymel Hunt 5. Travis Robinson 6. Ben Hampton 7. David Oakes 17. Jordan McLean 9. Billy Brittain 10. Ryan Hansen 11. Paul Ivan 12. Jacob Samoa 13. Tom Murphy (c) 14. Jay Lobwein 15. Johnny Vuetibau 16. Mboya Adams 18. Tom Learoyd-Lahrs 19. Jaz Nahu-Main 20. Nelson Asofa-Solomona

Coach: Glen Dreger

Townsville Blackhawks: 1. Jahrome Hughes 2. Zac Santo 3. Tom Humble 4. Kyle Feldt 5. Samsen O’Neill 6. Robert Lui 7. Michael Parker-Walshe 8. Ricky Thorby 9. Anthony Mitchell 10. Daniel Beasley (c) 11. Glenn Hall 12. Kelepi Tanginoa 13. Neville Costigan 14. Ray Thompson 15. Corey Jensen 16. Lorenzo Ma’afu 17. Rhyse Martin 

Coach: Kristian Woolf

Mackay Cutters v PNG Hunters at Stadium Mackay on Saturday, August 22 - 6pm

Mackay Cutters: 1. Liam Taylor 2. Jordan Pereira 3. Ben Jones 4. Justin Tavae 5. Buchanan Rawhiti 6. Aleki Falepaini 7. Sam Clune 8. Brad Lupi 9. Josh Chudleigh 10. Pulou Vaituutuu 11. Tyson Martin 12. Chris Gesch (c) 13. Steve Rapira 14. Joss Boyton 15. Brenden Treston 17. Josh Osborne 18. Ryan Kinlyside

Coach: Kim Williams

PNG Hunters: 1. Stargroth Amean 2. Oti Bland Tony 3. Noel Zeming 4. Thompson Teteh 5. Adex Wera 6. Israel Eliab (c) 7. Atte Bina 8. Henry Noki 9. Wartovo Puara 10. Esau Siune 11. Nickson Borana 12. Kato Ottio 13. Timothy Lomai 14. Lawrence Tu'u 15. Roger Laka 16. Willie Minoga 17. Edward Goma 18. Warren Glare 19. David Lapua 20. Enock Maki

Coach: Michael Marum

CQ Capras v Souths Logan Magpies at Browne Park on Saturday, August 22 - 7.30pm

CQ Capras: 1. Reece Baker 2. Jake Ainsworth 3. Marco Delapena 4. Sam Smith 5. Tarrant Mariner 6. Matt Minto 7. Mark Johnstone 8. Gerard Tema 9. Ian Webster 10. Gavin Hiscox 11. Dan Randall 12. Rajan Opetaia-Halls 13. Guy Williams (c) 14. Corbyn Kilday 15. Nathan Young 16. Josh Johnston 17. Tyson White 18. Josh Mitchell

Coach: Lionel Harbin

Souths Logan Magpies: 1. Jack Joass 2. Matt Trnka 3. Josh Damen 4. Tim Brooks 5. Mitch Hallinan 6. Ben Jackson 7. Rhys Jacks 8. Tikiko Noke 9. Ben Thorburn 10. Andrew Edwards 11. Scott Doyle 12. Daniel Tamou 13. Phil Dennis (c) 14. Jack Walters 15. Jack Anderson 16. Sam Gardel 17. Leon Panapa

Coach: Josh Hannay

Redcliffe Dolphins v Easts Tigers at Dolphin Oval on Sunday, August 23 - 1.40pm* (Live on Channel 9 / WIN / NBN)

Redcliffe Dolphins: 1. Marlon Doak 2. Josh Beehag 3. Tom Opacic 4. Aaron Whitchurch 5. Curtis Johnston 6. John Brady 7. Luke Capewell (c) 8. Charlie Faingaa 9. Darcy Etrich 10. Jon Green 11. Nick Ritter 12. Harley Aiono 13. Tyson Cleal 14. Shane Pumipi 15. Joe    Bradley 16. Tom Geraghty 17. Taylor Brown

Coach: Troy Lindsay

Easts Tigers: 1. Donald Malone 2. Michael Kai 3. Shane Neumann 4. Mahe Fonua 5. Richard Kennar 6. Shaun Nona 19. Brentt Warr 8. Liam McDonald 9. Tommy Butterfield (c) 10. Francis Tualau 11. Dwayne Craft 12. Jake Foster 13. Troy Giess 14. Mathew Pitman 15. Matthew Zgrajewski 16. Dayne Weston 17. Billy Walters

Coach: Craig Ingebrigtsen

Norths Devils v Northern Pride at Yusia Ginau Oval, Bamaga on Sunday, August 23 - 2pm

Norths Devils: 1. Luke Pollock 2. Michael Lucas 3. Joel Bailey 4. Ryan Millard 5. Rogan Dean 6. Dan Murphy 7. Liam Tyson 8. Matt Mizzi 9. Byron Creighton 10. Billy Solah 11. Kristian Wanka 12. Brett Greinke (c) 13. Krys Freeman 14. Will McNee 16. Rhett Webster 20. Dylan Smith 17. Josh Afoa 

Coach: Mark Gliddon

Northern Pride: 1. Linc Port 2. Javid Bowen 3. Brett Anderson (c) 4. Justin Castellaro 5. Luke George 6. Ryan Ghietti 7. Sam Obst 8. Jack Svendsen 9. Jason Roos (c) 10. Patrick Kaufusi 11. Vaipuna Tia Kilifi 12. Graham Clark 13. Ben Spina 14. Jordan Biondi-Odo 15. Tom Hancock 16. Sheldon Powe-Hobbs 17. David Murphy 

Coach: Joe O'Callaghan

Tweed Heads Seagulls v Ipswich Jets at Piggabeen Sports on Sunday, August 23 - 3pm

Tweed Heads Seagulls: 1. Ali Grant 2. Nathanael Barnes 3. James Wood (c) 4. Shaun Carney 5. David Sheridan 6. Jamal Fogarty 7. Sam Foster 8. Will Bugden 9. Sam Meskell 10. Ethan Price 11. Jai Ingram 12. Blake Anderson 13. Sam Saville 14. Ricardo Parata 15. Shane Gillham 16. Dane Clarke 17. Anthony Colman 

Coach: Aaron Zimmerle

Ipswich Jets: 1. Carlin Anderson 2. Marmin Barba 3. Chris Walker 4. Nemani Valekapa 5. Brandon McGrady 6. Josh Cleeland 7. Dane Phillips (c) 8. Josh Seage 9. Matt Parcell 10. Rod Griffin 11. Fakahoko Teutau 12. Kurt Capewell 13. Richard Pandia 14. Landon Hayes 15. Kurtis Lingwoodock 16. Billy McConnachie 17. Liam Capewell

Coach: Ben Walker and Shane Walker    

For Referee Appointments head to: Get Involved