BRL A GRADE COMPETITION: ROUND 12

Ipswich Jets v West Brisbane Panthers at North Ipswich Reserve, Saturday, July 2 - 2.15pm

Ipswich Jets

Ono So’Oialo 2. Max Felosi 3. Ben White 4. Josh Damen 5. Finecallum Faingaa 6. Mikaere Beattie 7. Chris Ash 8. David Tahavalu 9. Peter Whittaker 10. Nathan Gaulton 11. Tyson Lofipo 12. Mitch Koina 13. Hugh Sedger 14. Ben Sullivan 15. Tuú Maori 16. Matthew Brown 17. Abraham Atalah

Coach: Mark Bishop

West Brisbane Panthers

1. Maeli Seve 2. Jake Dornan 3. Kennedy Pettybourne 4. Che Faalafi 5. Hayden Potter 6. Liam Tyson 7. Michael Rasmussen 8. John Tasi 9. Ollie Olds 10. Jarrod Blanke 11. Sam Carsons 12. James Sharkie 13. Kristian Wanka 14. John Matters 15. Erik Koelbel 16. Ben Mathao 17. Sebastian Sinapatu

Coach: Wayne Weekes

Gaters v Carina at South Pine Sports Complex, Saturday,  July 2 - 3.30pm

Gaters

1. Marlon Doak 2. Adam Wickins 3. Tyrone Clarke 4. Dwayne Duncan 5. Shaun Rees 6. Luke Strasser 7. Matt Lennon 8. Brendan Tailford 9. Tommy Webber 10. Roy McMahon 11. Troyden Watene 12. Stephen Tunnicliffe 13. Takai Tikinau 16. Troy Swift 17. Nathan Sologinkin 18. Zac Russ 20. Simon Malcolm

Coach: Craig Rodgers

Carina

1. Brett Ferguson 2. Jade Hoy 3. Shaq Gafa 4. Paul Cullen 5. Braeden Leahy 6. Michael Gunthorpe 7. David Browne 8. Thomas Price 10. Shane Gillham 11. Michael Egan 12. Steven Tyrrell 13. Christopher Cook 19. Griffin Freeman 9. Andy Grodynski 15. Tom O’Keefe 16. Mauiuia Poe 20. Jude Kamano

Coach: Peter Edwards

Logan Brothers v Valleys Diehards at Civic Park, Saturday, July 2 - 5.30pm

Logan Brothers

1. Peter Lee 2. Kieran Battelley 3. Tim Brooks 4. Nick Doyle 5. Cody Kennedy 6. Cameron Boga 7. Nutana Te Rangi 8. John Maireroa 9. Grayson Putu 10. Elliott Boyle 11. Andrew Petaia 12. Niu Mauigoa 13. Jack Anderson 14. Les Aumua 16. Adaniel Thompson 17. Te Rore Puke 18. Zac Lee

Coach: Steven Bretheton

Valleys Diehards

1. Trae Clark 2. Tom Collins 3. David Mayfield 4. Andy Lancaster 5. Stacey Everett 6. Josh Essex 7. Aaron Watson 8. Kobi Mills 9. Chris Aiton 10. Liam Herrington 11. Daniel Nolan 12. Ryley Kajewski 13. Paul Steele 14. Jyde Dwyer 15. Billy Vula 16. Chris Neuendorf 17. TBA

Coach: Don Gailer

Redcliffe Dolphins v WMRC at Dolphin Oval, Sunday, July 3 - 12.15pm

Redcliffe

1. Kyle Van Klaveren 2. Glen Ellis 3. Joel Mayne 4. Sam Leach 5. Will Partridge 6. Luke Capewell 7. Tyson Gamble 8. Jayden Best 9. Tyrone Hussey 10. Johnnie Fox 11. Jaz Nahu Main 12. Agassi Stowers 13. Ashley Harawira 14. Tai Vaavale 15. Lachlan Hall 16. Paea’l Talakai 17.Daniel Graham

Coach: Daniel Green

Wynnum Manly Redland City

Jeriah Goodrich 2. Liam Clark 3. Dan Wallace 4. Tyson Brookes 5. Mitchell McMillan 6. Josh Marshman 7. Matt Smith 8. Stephen Coombe 9. Ben Davey 10. Tanu Wulf 11. Andrew Clayton 12. Brad Mana 13. Corey Davis 14. Te Carew 15. Junior Pita 16. Josh Hoffman 17. Andrew Thompson

Coach: Ron Troutman

Normanby Hounds v Easts Tigers at Davies Park, Sunday, July 3 – 12pm
BRL Livestream

Normanby

1. Jonathon Kent 2. Michael Crosby 3. Joe Henderson 4. Steven Elliot 5. Jack Caslick 6. Matthew Currie 7. Samuel Caslick 8. Tikiko Noke 9. Jack Walters 10. Thomas Dempsey 11. Graham Levu 12. James Bannerman 13. Tyson Skyring 14. Anthony Cheng 15. Axel Rawiri 16. Marc Webb 17. Robert Launivao

Coach: Wayne Treleaven

Easts Tigers

1. Leone Cama 2. Jack Schaffer 3. Whetu Austin 4. Jacob Paul 5. Shem Tatupu 6. Mackenzie Reid 7. Adrian Henley 8. Sam Bielefeld 9. Nathan Smith 10. Samuel Gee 11. Foisa Peni 12. Brandon George 13. Adam Crear 14. Josh Everett 15. Tom Tuumaga 16. Chris Ostwald 17. Michael Kai 18. Liufa Hala

Coach: Jason Di Lizio