Week 2 Finals Team Lists

Finals – Week 2 Team Lists

Townsville Blackhawks v Sunshine Coast Falcons
Jack Manski Oval on (Saturday, September 10) – 4pm - Live Streamed via QRL TV

Townsville Blackhawks

1. Jahrome Hughes 2. Jonathon Reuben 3. Moses Pangai 4. Delouise Hoeter 5. Hezron Murgha 6. Kyle Laybutt 7. Michael Parker-Walshe 8. Brenden Santi 9. Anthony Mitchell (c) 10. Corey Jensen 11. Andrew Niemoeller 12. Rhyse Martin 13. Willie Minoga 14. Matt Bowen 15. David Munro 16. Davin Crampton 17. Kieran Quabba

Coach: Kristian Woolf

Sunshine Coast Falcons

1. Eddie Tautali 2. Tony Tumusa 3. Ryan Morgan 4. Curtis Scott 5. Samuel Wright 6. Alex Bishop 7. Daniel Murphy 18. Tui Kamikamica 9. Thomas Murphy 10. Mark Nicholls 11. Troy Giess (c) 12. Joe Stimson 13. Jon Grieve 14. Nelson Asofa-Solomona 15. Felise Kaufusi 16. Jye Ballinger 17. Charlie Galo 19. Callum Klein 

Coach: Craig Ingebrigtsen

Redcliffe Dolphins (1) v Burleigh Bears (2)
Dolphin Oval on Sunday, September 11 – 1.30pm* (Live on Channel 9)

Redcliffe Dolphins

1. Jack Ahearn 2. Jonus Pearson 3. Daniel Randall 4. Aaron Whitchurch 5. Curtis Johnston 6. Zach Strasser 7. Darren Nicholls 8. Sam Anderson (c) 9. Shane Pumipi 23. Tyson Cleal 15. Brandon Lee 12. Daniel Bridge 13. Christopher Gesch 10. Charlie Faingaa 14. Joseph Bradley 17. Harley Aiono 25. Christian Hazard

Coach: Adam Mogg

Burleigh Bears

1. Kurtis Rowe 2. Waka Wanahi 3. Joshua Berkers 4. Connor Broadhurst 5. Jarrod Tua 6. Cameron Cullen 7. Jamal Fogarty (c) 8. Luke Page 9. Pat Politoni 22. Nathaniel Peteru 17. Louis Fanene 12. Hayden Schwass 13. Lachlan Burr 10. Paterika Vaivai 14. Parahi Wilson 15. Christopher Law 18. Caleb Morehu 19. Daniel Schwass 20. Josh Ailaomai

Coach: Jim Lenihan

FOGS Colts Challenge

Easts Tigers v Norths Devils 
Dolphin Oval on Sunday, September 11 – 10am

Easts Tigers

1. Zakaria Taibi 2. Kyle Jones 3. Hayden Bishop 4. Tavite Lopeti 5. Connor Jones 6. Joshua Curti 7. Matthew Richards 8. Michael Volkanovski 14. Ryan Cameron 10. Anton Iaria 11. Tevita Alifa 12. Logan Fleming 17. Jesse Uhlmann 13. Heath Wilson 15. Justin Fiso 16. Mason Pakai 19. Caleb Daunt

Coach: Ian Gough               

Norths Devils

1. Jack Mackin 2. Lochie Gallegos 18. Regan Glynn 4. Kalemb Hart 5. Quillan Pritchard-Malakai 6. Lane Ferling (c) 7. Mitchell Treleaven 8. Denzell Heketoa 9. Jack Miers 20. Patrick Akauola 11. Jack Peoples 12. Joseph McGuire 13. Jacob Kelly 14. Haydin Elsebach 15. Filipe Tusiane 16. Thomas Moli 17. Billy Valu

Coach: Craig Kennedy

Wynnum Manly Seagulls v Redcliffe Dolphins
Dolphin Oval on Sunday, September 11 – 11.30am

Wynnum Manly Seagulls

1. Tumoana Halkyard 2. Joseph Burchell 3. Luke Modini 4. William Toloi 5. Steven Tatipata 6. Brayden Josephs 7. Aaron Booth 8. Cameron Torpy 9. Brent Woolf 10. Lachlan Barr 11. Joe Besgrove 12. Jordan Clamp 13. Cody McIntosh 14. Nick Samuels 15. Samasoni Potemani 16. Bailey Crompton 17. Lucky Taavale 18. Mitipere Tuatai

Coach: Leon Cherry

Redcliffe Dolphins

1. William Carter 2. William Partridge 3. Schae Mawer 4. Jake Wise 5. Harrison Smith 6. Bailey Rogers 7. Reece Braun 8. Ben King 9. Joshua Huni 10. Brayden Dee 11. Dylan Minetto (c) 12. Jicaro Young 13. Mitchell McPaul 14. Harry Redfearn 15. Andrew Hauff 16. Jacob O'Shea 17. Lachlan Hall

Coach: Michael Roberts