Intrust Super Cup Round 5 teams

Townsville Blackhawks v Easts Tigers at Jack Manski Oval on Saturday, April 1 - 4pm

Townsville Blackhawks

1. Carlin Anderson 2. Samsen O’Neill 3. Temone Power 4. Ty Carucci 5. Jonathon Reuben 14. Kierran Moseley 7. Michael Parker-Walshe 22. Oshae Tuiasau 9. Anthony Mitchell 10. David Munro 11. Blake Leary 12. Andrew Niemoeller 13. Daniel Beasley (c) 15. Ross Bella 16. Kieran Quabba 18. Jordan Kenworthy 19. Sam Foster

Coach: Kristian Woolf

Easts Tigers

1. Gerard McCullum 2. Jarrod McInally 3. Shane Neumann 4. Conor Carey 5. Linc Port 6. Billy Walters 7. Brodie Croft 8. Steven Thorpe 9. Tommy Butterfield 14. David Murphy 11. Jake Foster (c) 12. Dean Britt 13. Jack Svendsen 15. Charlie Galo 16. Luke Lavelle 17. Adam Crear 10. Matt Zgrajewski

Coach: Scott Sipple

Norths Devils v CQ Capras at Bishop Park on Saturday, April 1 - 3.30pm

Norths Devils

1. Javarn White 2. Michael Lucas 3. Delouise Hoeter 4. Luke Pollock 5. Dane Chang 6. Kodi Nikorima 7. Todd Murphy 8. Francis Molo 9. Billy Brittain (c) 10. James Taylor 11. David Faamita 12. Matiu Love-Henry 13. Dalton Phillips 14. Chris Sandow 15. Mattais Heimuli 16. Michael Molo 17. Stephen Coombe 18. Mike Pearsall 19. Tui Oloapu 20 Dallas Wells

Coach: Mark Gliddon

CQ Capras

1. Tony Tumusa 2. Ken Tofilau 3. Justin Tavae 4. Junior Kirisome 5. Chanel Seigafo 6. Maipele Morseau 7. Jack Madden 8. Matthew Groat 9. Krys Freeman 10. Oliver Percy 11. Ayden Cooper 12. Guy Williams (c) 13. Gavin Hiscox (c) 15. Phill Nati 16. Jack Kavanagh 17. Aleki Falepaini 18. William Cullen 19. Samuel Smith

Coach: Kim Williams

Sunshine Coast Falcons v Wynnum Manly Seagulls at Sunshine Coast Stadium on Saturday, April 1 - 4.30pm

Sunshine Coast Falcons

1. Eddie Tautali 2. Matthew Soper-Lawler 3. Matthew Grieve 4. Jeremy Hawkins 5. Justin Olam 6. Jahrome Hughes 7. Guy Hamilton 18. Tui Kamikamica 9. Alex Bishop 10. Jye Ballinger 11. Dane Hogan (c) 12. Jon Grieve 13. Lachlan Timm 14. Brandon Smith 15. Harrison Muller 16. Christian Morris 17. Martin Cordwell 19. Thomas Geraghty 21. Liam McDonald

Coach: Craig Ingebrigtsen

Wynnum Manly Seagulls

1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. David Mead 4. Mitchell Buckett 5. Daniel Wallace 6. William Brimson 7. Travis Burns 8. Aaron Rockley 9. Mitchell Cronin 10. Stedman Lefau 11. Alex Barr 12. Mitchell Frei (c) 13. Brendon Gibb 14. Jayden Berrell 15. Ngarima Pita 16. Salesi Funaki 17. John Te Reo

Coach: Adam Brideson 

Northern Pride v Burleigh Bears at Barlow Park on Saturday, April 1 - 5.30pm

Northern Pride

1. Khan Ahwang 2. Luke George 3. Bradley Stephen 4. Justin Castellaro 5. Marcus Jensen 6. Jared Allen 7. Ryan Ghietti (c) 8. Ben Spina 9. Connor Jones 10. William Bugden 11. Graham Clark 12. Tom Hancock 13. Joel Riethmuller 14. Jordan Biondi-Odo 15. Troy Kapea 16. Colin Wilkie 17. Patrick Mago 18. Darryn Schonig 19. Nathan Wales 20. Aidan Day

Coach: Ty Williams

Burleigh Bears

1. Kurtis Rowe 2. Henare Wells 3. Sami Sauiluma 4. Connor Broadhurst 5. Oliver Regan 6. Keanu Te Kiri 7. Harrison Siejka 8. Luke Page (c) 9. Sam Coster 10. Paterika Vaivai 11. Jamie Dowling (c) 12. Dylan Kelly 13. Lorenzo Ma’afu 14. Christopher Law 15. Parahi Wilson 16. Matt White 19. Darren Griffiths

Coach: Jim Lenihan

See the match officials for this weekend's games here

Mackay Cutters v PNG Hunters at BB Print Stadium Mackay on Saturday, April 1 - 6.05pm

Mackay Cutters

1. Jack Joass 2. Yamba Bowie 3. Setaimata Sa (c) 4. Jordan Pereira 5. Nathan Saumalu 6. Nicholas Hynes 7. Cooper Bambling 8. Gareth Moore 9. Aaron Booth 10. Braden Uele 11. Andrew Davey (c) 12. Lona Kaifoto 13. Nicholas Brown 14. Jake Eden 16. Isaac Richardson 17. Johnny Faletagoa'i 18. Alexander Farrell

Coach: Steve Sheppard

PNG Hunters

1. Bland Abavu 2. Stargroth Amean 3. Israel Eliab 4. Willie Minoga 5. Karo Kauna Jr 6. Ase Boas (c) 7. Watson Boas 8. Henry Wan 9. Silas Gahuna 10. Esau Siune 11. Nixon Putt 12. Moses Meninga 13. Stanton Albert 14. Noel Joel 15. Enock Maki 16. Ishamel Baikawa 17. Rahdly Brawa 18. William Aquila 19. Wawa Paul 20. Butler Morris

Coach: Michael Marum

Redcliffe Dolphins v Ipswich Jets at Dolphin Oval on Sunday, April 2 - 1.40pm*

Redcliffe Dolphins

1. Benji Marshall 2. Joshua Beehag 3. Thompson Teteh 4. Aaron Whitchurch 5. Jonus Pearson 6. Tyson Gamble 7. Christian Hazard 18. Matthew Lodge 9. Hayden Hansen 16. Myles Taueli 11. Brandon Lee 12. Troy Giess 13. Samuel Anderson (c) 14. Hugh Pratt 15. Tyson Cleal 17. Samson Graham 10. Nicholas Slyney

Coach: Adam Mogg

Ipswich Jets

1. Wes Conlon 2. Michael Purcell 3. Marion Seve 4. Nemani Valekapa 5. Richard Pandia 6. Luke Capewell 7. Dane Phillips (c) 8. Billy McConnachie 9. Mikaere Beattie 10. Nat Neale 11. Sam Martin 22. Tyson Lofipo 13. Ben White 14. Chris Ash 15. Lachlan Roe 16. Huskie Teatau 17. Mitch Carpenter 21. Nathan Gaulton

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Tweed Heads Seagulls v Souths Logan Magpies at Piggabeen Sports Complex on Sunday, April 2 - 2pm

Tweed Heads Seagulls

1. Talor Walters 14. Tevita Folau 3. James Wood 4. James Toole 5. Brayden McGrady 6. Lindon McGrady 7. Michael Burgess 8. Shane Gillham 9. Samuel Meskell (c) 10. Damian Sironen (c) 11. Lamar Manuel-Liolevave 12. Sam Carson 13. Samuel Saville 15. Nicholas Harrold 16. Carne Doyle-Manga 17. William Johnstone 18. Mackenzie Reid 19. Kurt Bernard 20. Morgan Boyle

Coach: Aaron Zimmerle

Souths Logan Magpies

1. Jamayne Isaako 2. Cameron Booth 3. Daniel Russell 4. Scott Doyle 5. Luke Archer 6. Matthew Minto 7. Samuel Scarlett 8. Joe Ofahengaue 9. Travis Waddell 10. George Fai 11. Jack Anderson 12. Daniel Tamou (c) 13. Joseph Boyce 14. Jack Walters 15. Phillip Dennis (c) 16. Aotealofa Tuimavave 17. Samuelu Lavea

Coach: Jon Buchanan