Round 6 of the Intrust Super Cup is XXXX Rivalry Round! There will be some great match-ups to look forward to this weekend.

Ipswich Jets v Easts Tigers at North Ipswich Reserve on Saturday, April 8 - 4pm

Ipswich Jets

1. Wes Conlon 2. Michael Purcell 3. Marion Seve 4. Nemani Valekapa 5. Richard Pandia 6. Luke Capewell 7. Dane Phillips (c) 8. Billy McConnachie 9. Mikaere Beattie 10. Nat Neale 11. Sam Martin 22. Tyson Lofipo 17. Mitch Carpenter 14. Chris Ash 15. Lachlan Roe 16. Huskie Teatau 21. Nathan Gaulton 12. Seb Pandia

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Easts Tigers

1. Gerard McCullum 2. Jarrod McInally 3. Shane Neumann 4. Curtis Scott 5. Linc Port 6. Billy Walters 7. Brodie Croft 8. Steven Thorpe 9. Tommy Butterfield 10. Matt Zgrajewski 11. Adam Crear 12. Dean Britt 13. Jack Svendsen 14. David Murphy 15. Charlie Galo 16. Anton Iaria 17. Chris Ostwald 18. Kevin Bell 19. Liufau Hala

Coach: Scott Sipple

Sunshine Coast Falcons v PNG Hunters at Sunshine Coast Stadium on Saturday, April 8 - 4.35pm

Sunshine Coast Falcons

1. Jahrome Hughes 2. Samuel Wright 3. Whetu Austin 4. Justin Olam 5. Matthew Soper-Lawler 6. Alex Bishop (c) 7. Guy Hamilton 18. Lachlan Timm 9. Brandon Smith 10. Vincent Leuluai 11. Jye Ballinger 12. Jon Grieve 13. Martin Cordwell 14. Sam Burns 15. Christian Morris 16. Liam McDonald 17. Harrison Muller

Coach: Craig Ingebrigtsen

PNG Hunters

1. Bland Abavu 2. Stargroth Amean 3. Israel Eliab 4. Willie Minoga 5. Karo Kauna Jr. 6. Ase Boas (c) 7. Watson Boas 8. Henry Wan 9. Silas Gahuna 10. Esau Siune 11. Nixon Putt 12. Moses Meninga 13. Stanton Albert 14. Noel Joel 15. Rahdly Brawa 16. Enock Maki 17. Lawrence Tu'u 18. Muka Peter Kalu

Coach: Michael Marum

Northern Pride v Townsville Blackhawks at Barlow Park on Saturday, April 8 - 5.30pm

Northern Pride

1. Khan Ahwang 2. Luke George 3. Bradley Stephen 4. Justin Castellaro 5. Marcus Jensen 6. Jared Allen 7. Ryan Ghietti (c) 8. Sheldon Powe-Hobbs 9. Connor Jones 10. William Bugden 11. Graham Clark 12. Patrick Mago 13. Ben Spina 14. Jordan Biondi-Odo 15. Darryn Schonig 16. Joel Riethmuller 17. Troy Kapea 18. Colin Wilkie 19. Nathan Wales 20. Benjamin Reuter 21. Tom Hancock

Coach: Ty Williams

Townsville Blackhawks

1. Carlin Anderson 2. Samsen O’Neill 3. Temone Power 4. Ty Carucci 5. Jonathon Reuben 14. Kierran Moseley 7. Michael Parker-Walshe 8. Sam Hoare 9. Anthony Mitchell 10. Corey Jensen 11. Blake Leary 12. Andrew Niemoeller 13. Daniel Beasley (c) 15. Kieran Quabba 16. Jordan Kenworthy 19. Sam Foster 22. Oshae Tuiasau

Coach: Kristian Woolf 

CQ Capras v Mackay Cutters at Browne Park on Saturday, April 8 - 6pm

CQ Capras

1. Maipele Morseau 2. Ken Tofilau 3. Justin Tavae 4. Junior Kirisome 5. Chanel Seigafo 6. Reece Baker 7. Jack Madden 8. Matthew Groat 9. Krys Freeman 10. Oliver Percy 11. Ayden Cooper 12. Guy Williams (c) 13. Gavin Hiscox (c) 14. Tony Tumusa 15. Aleki Falepaini 16. Jack Kavanagh 17. William Cullen 18. Phill Nati 19. Samuel Smith 20. Vic Halfpenny 

Coach: Kim Williams

Mackay Cutters

1. Jack Joass 2. Yamba Bowie 3. Setaimata Sa (c) 4. Jordan Pereira 5. Nathan Saumalu 6. Nicholas Hynes 7. Cooper Bambling 8. Braden Uele 9. Aaron Booth 10. Nicholas Brown 11. Andrew Davey (c) 12. Shane Wright 13. Lona Kaifoto 14. Jake Eden 15. Jacob Pottinger 16. Kouma Samson 17. Gareth Moore 18. Johnny Faletagoa'i

Coach: Steve Sheppard

Burleigh Bears v Tweed Heads Seagulls at Pizzey Park on Sunday, April 9 - 1.40pm* (Live on Channel 9)

Burleigh Bears

1. Kurtis Rowe 2. Henare Wells 3. Sami Sauiluma 4. Connor Broadhurst 5. Oliver Regan 6. Keanu Te Kiri 7. Daniel Schwass 8. Luke Page (c) 9. Sam Coster 10. Matt White 11. Jamie Dowling (c) 12. Hayden Schwass 13. Parahi Wilson 14. Christopher Law 17. Dylan Kelly 18. Tyler Sparkes 19. Darren Griffiths 20. Samuel Grant

Coach: Jim Lenihan

Tweed Heads Seagulls

1. Talor Walters 14. Tevita Folau 3. James Wood 4. James Toole 5. Brayden McGrady 6. Lindon McGrady 7. Michael Burgess 8. Shane Gillham 9. Sam Meskell (c) 10. Damian Sironen (c) 11. Lamar Manuel-Liolevave 12. Sam Carson 13. Samuel Saville 15. Nicholas Harrold 16. Mackenzie Reid 17. William Johnstone 18. Carne Doyle-Manga 19. Kurt Bernard 22. Morgan Boyle

Coach: Aaron Zimmerle

Souths Logan Magpies v Norths Devils at Davies Park on Sunday, April 9 - 3pm

Souths Logan Magpies

1. Jamayne Isaako 2. Cameron Booth 3. Daniel Russell 4. Scott Doyle 5. Luke Archer 6. Matthew Minto 7. Sam Scarlett 8. Joe Ofahengaue 9. Travis Waddell 10. George Fai 11. Simione Fatafehi 12. Daniel Tamou (c) 13. Joe Boyce 14. Jordan Scott 15. Phil Dennis (c) 16. Aotealofa Tuimavave 17. Sam Lavea

Coach: Jon Buchanan

Norths Devils

1. Javarn White 2. Michael Lucas 3. Delouise Hoeter 4. Luke Pollock 5. Dane Chang 6. Chris Sandow 7. Todd Murphy 8. Francis Molo 9. Billy Brittain (c) 10. James Taylor 11. David Faamita 12. Matiu Love-Henry 13. Dalton Phillips 14. Dallas Wells 15. Mattais Heimuli 16. Michael Molo 17. Stephen Coombe 18. Josh Afoa 19. Mike Pearsall 20. Danny Kerr

Coach: Mark Gliddon

Wynnum Manly Seagulls v Redcliffe Dolphins at BMD Kougari Oval on Sunday, April 9 - 3pm

Wynnum Manly Seagulls

1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. David Mead 4. Mitchell Buckett 5. Jeriah Goodrich 6. William Brimson 7. Travis Burns 8. Aaron Rockley 9. Mitchell Cronin 10. Stedman Lefau 11. Alex Barr 12. Mitchell Frei (c) 13. Brendon Gibb 14. Jayden Berrell 15. Ngarima Pita 16. Max Elliott 17. John Te Reo

Coach: Adam Brideson 

Redcliffe Dolphins

1. Jack Ahearn 2. Joshua Beehag 3. Thompson Teteh 19. Moses Pangai 5. Jonus Pearson 6. Tyson Gamble 7. Christian Hazard 18. Matthew Lodge 9. Hayden Hansen 16. Myles Taueli 11. Brandon Lee 12. Troy Giess 13. Samuel Anderson (c) 8. Rulon Nutira 10. Nicholas Slyney 14. Hugh Pratt 17. Samson Graham

Coach: Adam Mogg