tmedia
Skip to main content
Main content
Homepage

Intrust Super Cup Round 19 teams

by QRL Media

Intrust Super Cup Round 19 team lists v2

Intrust Super Cup Round 19 teams - Men of League Round

Townsville Blackhawks v Northern Pride at Jack Manski Oval on Saturday, July 15 - 6pm

Townsville Blackhawks

1. Carlin Anderson 2. Ty Carucci 3. Jordan Drew 4. Davin Crampton 5. Jonathon Reuben 6. Kyle Laybutt 7. Michael Parker-Walshe 22. Oshae Tuiasau 9. Anthony Mitchell (c) 10. Sione Lousi 11. Blake Leary 12. Andrew Niemoeller 13. Jordan Kenworthy 14. Kierran Moseley 15. Francis Molo 16. Ross Bella 17. Temone Power

Coach: Kristian Woolf

Northern Pride

1. Kienan Grogan-Hayes 2. Shawn Bowen 3. Javid Bowen 4. Bradley Stephen 5. Marcus Jensen 6. Jordan Biondi-Odo 7. Ryan Ghietti (c) 8. Sheldon Powe-Hobbs 9. Connor Jones 10. Darryn Schonig 11. Nathan Wales 12. Graham Clark 13. Patrick Mago 15. Troy Kapea 14. Colin Wilkie 16. Tom Hancock 17. Keelan White 18. Gideon Gela-Mosby 19. Jared Allen

Coach: Ty Williams

Mackay Cutters v CQ Capras at BB Print Stadium Mackay on Saturday, July 15 - 6pm

Mackay Cutters

1. Jack Joass 2. Yamba Bowie 3. Semisi Tyrell 4. Kellen Jenner 5. Johnny Faletagoa'i 6. Nicho Hynes 7. Cooper Bambling 8. Braden Uele 9. Aaron Booth 10. Nicholas Brown 11. Andrew Davey 12. Setaimata Sa 13. Thomas Murphy 14. Lona Kaifoto 15. Bennett Leslie 16. Kouma Samson 17. Leonati Feiloakitau-Fetuani 18. Nathan Saumalu 19. Blake Atherton

Coach: Steve Sheppard

CQ Capras

1. Tony Tumusa 2. Ken Tofilau 3. Junior Kirisome 4. Nathan Bassani 5. Chanel Seigafo 6. Reece Baker 7. Jack Madden 8. Jack Kavanagh 9. Krys Freeman 10. Oliver Percy 11. Vic Halfpenny 12. Guy Williams (c) 13. Gavin Hiscox (c) 14. Maipele Morseau 15. John Filipo 16. Liam Pickersgill 18. Billy Gilbert 19. Nathan Young 20. Phill Nati

Coach: Kim Williams

Redcliffe Dolphins v Wynnum Manly Seagulls at Dolphin Oval on Saturday, July 15 - 7pm

Redcliffe Dolphins

1. Zach Strasser 2. Joshua Beehag 3. Thompson Teteh 4. Tom Opacic 5. Curtis Johnston 6.  Tyson Gamble 7. Jack Ahearn 10. Matthew Lodge 9. Sheldon Pitama 15. Tyson Cleal 11. Daniel Bridge 12. Troy Giess 13. Sam Anderson (c) 8. Nick Slyney 16. Nathan Watts 20. Shane Pumipi 24. Joseph Bradley

Coach: Adam Mogg

Wynnum Manly Seagulls

1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. Jeriah Goodrich 4. Alex Barr 5. Jack Goodsell 6. Paora Kemp 7. William Brimson 8. Aaron Rockley 9. John Te Reo 10. Ngarima Pita 11. Salesi Funaki 12. Max Elliott 13. Mitch Frei (c) 14. Hayden Crowley 15. Stedman Lefau 16. Tanu Wulf 17. Adam Tuimavave-Gerrard 

Coach: Adam Brideson 

Norths Devils v Souths Logan Magpies at Bishop Park on Sunday, July 16 - 1.40pm* (Live on Channel 9)

Norths Devils

1. Javarn White 2. Michael Lucas 3. Delouise Hoeter 4. Luke Pollock 5. Dane Chang 6. Haydan Lipp 7. Gary Riccardi 8. Darcy Maroske 9. Billy Brittain 10. Sione Palavi 11. David Faamita 12. Matiu Love-Henry 13. Jai Arrow 14. Danny Kerr 15. Dalton Phillips 16. Tama Koopu 17. Jarryd Dodd

Coach: Mark Gliddon

Souths Logan Magpies

1. David Pritchard 2. Cameron Booth 3. Lenny Magey 4. Scott Doyle 5. Luke Archer 6. Matt Minto 7. Sam Scarlett 8. George Fai 9. Travis Waddell 10. Sam Lavea 11. Simione Fatafehi 12. Leon Panapa 13. Joe Boyce 14. Jordan Scott 15. Phil Dennis (c) 16. AJ Tuimavave 17. Rhys Melville 18. Brendon Gibb 19. Jack Anderson

Coach: Jon Buchanan

See this weekend's match official appointments here

Tweed Heads Seagulls v Burleigh Bears at Piggabeen Sports Complex on Sunday, July 16 - 2pm

Tweed Heads Seagulls

1. Phoenix Hunapo 2. Brayden McGrady 3. James Wood 4. John Olive 5. Peter Lee 6. Lindon McGrady 7. Michael Burgess 8. Carne Doyle-Manga 9. Samuel Meskell 10. Ben Nakubuwai 11. Lamar Manuel-Liolevave 16. Eddy Pettybourne 13. Keegan Hipgrave 12. Nicholas Harrold 14. Tristan Lumley 15. Dane Clarke 17. William Johnstone

Coach: Aaron Zimmerle

Burleigh Bears

1. Kurtis Rowe 2. Jake Carl 3. Sami Sauiluma 4. Connor Broadhurst 5. Troy Leo 6. Dallas Wells 7. Jamal Fogarty 8. Luke Page 9. Patrick Politoni 10. Matt White 11. Hayden Schwass 12. Dylan Kelly 13. Sam Coster 14. Jes Malcolm 15. Christopher Law 16. Darren Griffiths 17. Lorenzo Ma’afu

Coach: Jim Lenihan

Easts Tigers v Ipswich Jets at Suzuki Stadium, Langlands Park on Sunday, July 16 - 3pm

Easts Tigers

1. Gerard McCallum 2. Linc Port 3. Shane Neumann 4. Conor Carey 5. Jarrod McInally 6. Billy Walters 7. Brayden Torpy 8. Robert Rochow 9. Tommy Butterfield 10. Matt Zgrajewski 11. Jake Foster (c) 12. Adam Crear 13. Jack Svendsen 14. Steven Thorpe 15. Charlie Galo 16. Mat Pitman 17. Young Tonumaipe'a 18. James Salter 19. Tekina Vailea 20. Luke Lavelle

Coach: Scott Sipple

Ipswich Jets

1. Wes Conlon 2. Michael Purcell 3. Marion Seve 4. Nemani Valekapa 5. Richard Pandia 6. Chris Ash 7. Dane Phillips (c) 8. Mitch Carpenter 9. Luke Capewell 10. Nat Neale 21. Jesse Roberts 12. Seb Pandia 22. Tyson Lofipo 11. Sam Martin 15. Lachlan Roe 16. Huskie Teatau 17. Josh Seage 13. Ben White

Coach: Ben Walker and Shane Walker

PNG Hunters - Bye

Sunshine Coast Falcons - Bye