Intrust Super Cup Round 17 teams

The Round 17 Intrust Super Cup for this weekend's match, kicking off on Friday night in Mackay.

 Mackay Cutters v Ipswich Jets at BB Print Stadium Mackay on Friday, July 6 – 7.30pm

Mackay Cutters

1. Nicho Hynes 2. Yamba Bowie 3. Jack Joass 4. Sheldon Bobbert 5. Dane Francis 6. Kyle Laybutt 7. Cooper Bambling 8. Jordan Grant 9. Kellen Jenner 10. Nicholas Brown 11. Mitchell Dunn 12. Lona Kaifoto 13. Thomas Murphy (c) 15. Jayden Hodges 16. Bennett Leslie 17. Brenden Treston 18. Johnny Faletagoa'i 19. Blake Atherton

Coach: Steve Sheppard

Ipswich Jets

1. Michael Purcell 2. Marmin Barba 3. Ben White 4. Isimeeli Hafoka 5. Richie Pandia 6. Chris Ash 7. Dane Phillips 8. Tyson Lofipo 15. Kierran Moseley 10. Nat Neale (c) 17. Billy McConnachie 12. Seb Pandia 13. Ben Shea 11. Rowan Winterfield 14. Jayden Connors 16. Huskie Teutau 18. Wes Conlon 19. Mitch Carpenter

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Tweed Heads Seagulls v Wynnum Manly Seagulls at Ron Stark Oval Stradbroke Island on Saturday, July 7 - 1.10pm – Live on Channel 9 QLD

Tweed Heads Seagulls

1. Talor Walters 2. Ryland Jacobs 3. Brendan Elliot 4. Kody Parsons 5. Kiah Cooper 6. Lindon McGrady 7. Kane Elgey 8. Tristan Lumley 9. Eli Levido 16. Maia Sands 11. Lamar Manuel-Liolevave (c) 12. Hiale Roycroft 13. Ryan Simpkins (c) 10. Jarrod Morfett 14. Kalani Going 15. Jack Cook 18. Sam Meskell

Coach: Ben Woolf

Wynnum Manly Seagulls

1. Patrick Templeman 2. Tumoana Halkyard 3. Edward Burns 4. Delouise Hoeter 5. Daniel Ogden 6. Shaun Nona 7. Michael Dobson 8. Stedman Lefau 9. Mitch Cronin 10. Keenan Palasia 11. Alex Barr 12. Adam Tuimavave-Gerrard 13. Max Elliott 14. Kalolo Saitaua 15. Mitch Frei (c) 16. Junior Pita 17. Lachlan Lee 18. Jack Goodsell

Coach: Adam Brideson 

See the Round 17 Referees Appointments here

Burleigh Bears v Norths Devils at Pizzey Park on Saturday, July 7 – 4pm

Burleigh Bears

1. Kurtis Rowe 2. Troy Leo 3. Sami Sauiluma 4. Henare Wells 5. Tyrone Roberts-Davis 6. Dallas Wells 7. Josh Rogers 8. Luke Page (c) 9. Pat Politoni 10. Matt White 11. Hayden Schwass 12. Matthew Robinson 13. Sam Coster 14. Jess Savage 15. Toby McIntosh 16. Tyler Sparkes 17. Kai O’Donnell

Coach: Jim Lenihan

North Devils

1. Jack Ahearn 2. Namila Davui 3. Luke Pollock 4. Chevi Ellis 5. Paul Ulberg 6. Zach Strasser 7. Troy Dargan 8. Jamayne Taunoa-Brown 9. Alex Bishop 10. Riley Leota 11. Oshae Tuiasau 12. Brandon Lee 13. John Palavi (c) 14. Guy Williams 15. Sam Tagataese 16. Carne Doyle-Manga 19. Jack Miers

Coach: Rohan Smith

Easts Tigers v Northern Pride at Suzuki Stadium on Saturday, July 7 – 4pm

Easts Tigers

1. Scott Drinkwater 2. Linc Port 4. Conor Carey 3. Shane Neumann 5. Jarrod McInally 6. Billy Walters 7. Ollie Olds 8. Dave Tyrrell 9. Chris Ostwald 10. Brett Greinke 11. Jake Foster (c) 12. Jarred Tuite 13. Jack Svendsen 14. James Salter 15. Michael Egan 16. Ash Little 17. Harley Aiono

Coach: Scott Sipple

Northern Pride

1. Jack Murphy 2. Shawn Bowen 3. Brett Anderson 4. Javid Bowen 5. Gideon Gela-Mosby 6. Jordan Biondi-Odo 7. Jack Campagnolo 8. William Bugden 9. Ryan Ghietti (c) 10. David Murphy 11. Graham Clark 12. Ethan Lowe 13. Emry Pere 14. Connor Jones 15. Sheldon Powe-Hobbs 16. Darryn Schonig 17. Troy Kapea 18. Nathan Wales 19. Tom Hancock 20. Bradley Stephen

Coach: Ty Williams

Townsville Blackhawks v Sunshine Coast Falcons at Jack Manski Oval on Saturday, July 7 – 5pm

Townsville Blackhawks

1. Zachary Santo 2. Jonathon Reuben 3. Levi Dodd 4. Justin O’Neill 5. Kalifa Faifai-Loa 6. Shaun Hudson 7. Jaelen Feeney 8. Cade Maloney 9. Krys Freeman 10. Rod Griffin 11. Jordan Drew 12. Andrew Niemoeller (c) 13. Temone Power 14. Davin Crampton 16. Ross Bella 19. Brent Woolf 22. Sione Lousi

Coach: Kristian Woolf 

Sunshine Coast Falcons

1. Matt Soper-Lawler 2. Samuel Wright 3. 19. Jordan Brown Sandor Earl 5. Iliesa Ratuva 6. Brentt Warr 7. Rhys Jacks 18. Lachlan Timm 9. Caleb Daunt 10. Jacob Hind 11. Christopher Lewis 12. Lachlan Roe 13. Liam McDonald (c) 14. Harrison Muller 15. Sam Burns 16. Jye Ballinger 17. Connor Donehue

Coach: Craig Ingebrigtsen

CQ Capras v Souths Logan Magpies at Barcaldine on Saturday, July 7 - 6pm

CQ Capras

1. Zeik Foster 2. Luke George 3. Connor Broadhurst 4. Nathan Bassani 5. Chanel Seigafo 6. Maipele Morseau 7. Blake Goodman 8. Oliver Percy (c) 9. Aaron Teroi 10. Jerry Key (c) 11. Bill Cullen 12. Dave Taylor 13. Jamie Hill 14. Dave Cowhan 15. Peter Rogers 17. Brad Lupi 19. Billy Gilbert 18. Junior Kirisome 20. Aaron Flanagan 21. Darcy Davey

Coach: Kim Williams

Souths Logan Magpies

18. Kobe Tararo 2. Benaiah Bowie 3. Lenny Magey 4. Dan Russell 5. Paul Rokolati 6. Guy Hamilton 7. Sam Scarlett 8. George Fai 9. Travis Waddell 10. Rhys Melville 11. Brendon Gibb 16. Daniel Tamou 13. Phil Dennis 12. Cody McIntosh 14. Javarn White 15. Jordan Mago 17. Sam Elliott

Coach: Jon Buchanan 

See the Round 16 Judiciary Charges here

PNG Hunters v Redcliffe Dolphins at National Football Stadium on Sunday, July 8 - 3pm

PNG Hunters

1. Edene Gebbie 2. Junior Rau 3. Thompson Teteh 4. Willie Minoga 5. Brendon Gotuno 6. Ase Boas (c) 7. Watson Boas 8. Enock Maki 9. Wartovo Puara 10. Stanton Albert 11. Nixon Putt 12. Rahdly Brawa 13. Moses Meninga 14. Charlie Simon 15. Wawa Paul 16. Adex Wera 17. Dilbert Issac 18. Baundo Aba 19. Butler Morris 20. William Mone

Coach: Michael Marum

Redcliffe Dolphins 

1. Tony Tumusa 2. Tom Opacic 3. Scott Schulte 4. Jeremy Hawkins 5. Josh Beehag 6. Bryce Donovan 7. Cameron Cullen (c) 8. Nathan Watts 9. Hugh Pratt 10. Sam Anderson 11. Toby Rudolf 12. Aaron Whitchurch 13. Jamil Hopoate 14. Samson Graham 15. James Taylor 16. Tom Geraghty 17. Sheldon Pitama 19. Joshua Fauid

Coach: Adam Mogg