Intrust Super Cup teams Round 18

Intrust Super Cup teams Round 18

There are plenty of important games coming up this weekend in Round 18 of the Intrust Super Cup. 

Redcliffe Dolphins v Burleigh Bears at Dolphin Stadium, Saturday, July 14 – 1.10pm*
(Live on Channel 9 QLD)

Redcliffe Dolphins

1. Tony Tumusa 2. Jeremy Hawkins 3. Tom Opacic 4. Moses Pangai 5. Josh Beehag 6. Bryce Donovan 7. Cameron Cullen (c) 8. Nathan Watts 9. Hugh Pratt 10. Sam Anderson 11. Toby Rudolf 12. Aaron Whitchurch 13. Jamil Hopoate 14. Scott Schulte 15. James Taylor 16. Tom Geraghty 17. Sheldon Pitama

Coach: Adam Mogg

Burleigh Bears

1. Kurtis Rowe 2. Troy Leo 3. Justin Tavae 4. Joshua Berkers 5. Tyrone Roberts-Davis 6. Dylan Phythian 7. Josh Rogers 8. Luke Page (c) 9. Pat Politoni 10. Matt White 11. Hayden Schwass 12. Matthew Robinson 13. Sam Coster 14. Jeff Lynch 15. Toby McIntosh 16. Tyler Sparkes 17. Kai O’Donnell

Coach: Jim Lenihan

Townsville Blackhawks v Ipswich Jets at Jack Manski Oval, Saturday, July 14 – 5pm

Townsville Blackhawks

1. Zachary Santo 2. Carlin Anderson 3. Shaun Hudson 4. Justin O’Neill 5. Kalifa Faifai-Loa 6. Zach Clay 7. Jaelen Feeney 8. Francis Molo 9. Krys Freeman 10. Rod Griffin 11. Jake Marketo 12. Andrew Niemoeller (c) 13. Temone Power 19. Brent Woolf 22. Sione Lousi 15. Jordan Drew 17. Joe Boyce

Coach: Kristian Woolf

Ipswich Jets

1. Michael Purcell 2. Marmin Barba 3. Ben White 4. Sam Caslick 5. Richie Pandia 6. Chris Ash 7. Dane Phillips 8. Tyson Lofipo 9. Jayden Connors 10. Nat Neale (c) 17. Billy McConnachie 12. Seb Pandia 13. Ben Shea 11. Rowan Winterfield 16. Huskie Teutau 18. Wes Conlon 19. Mitch Carpenter 

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Norths Devils v CQ Capras at Bishop Park, Saturday, July 14 – 5pm

Norths Devils

1. Jack Ahearn 2. Namila Davui 3. Luke Pollock 4. Gehamat Shibasaki 5. Paul Ulberg 6. Zach Strasser 7. Troy Dargan 8. Jamayne Taunoa-Brown 9. Alex Bishop 10. Riley Leota 11. Oshae Tuiasau 12. Brandon Lee 13. John Palavi (c) 14. Guy Williams 15. Sam Tagataese 16. Carne Doyle-Manga 17. Dalton Phillips 19. Jack Miers 18. Chevi Ellis

Coach: Rohan Smith

CQ Capras

1. Zeik Foster 2. Luke George 3. Connor Broadhurst 4. Nathan Bassani 5. Chanel Seigafo 6. Maipele Morseau 7. Blake Goodman 8. Oliver Percy (c) 9. Billy Gilbert 10. Jerry Key (c) 11. Bill Cullen 12. Dave Taylor 13. Jamie Hill 14. Dave Cowhan 15. Peter Rogers 16. Aaron Flanagan 17. Brad Lupi 18. Darcy Davey

Coach: Kim Williams

Mackay Cutters v Easts Tigers at BB Print Stadium Mackay, Saturday, July 14 – 6pm

Mackay Cutters

1 Yamba Bowie 2. Jared Maguire 3. Sheldon Bobbert 4. Blake Atherton 5. Nathan Saumalu 6. Kyle Laybutt 7. Nicho Hynes 8. Jordan Grant 9. Jayden Hodges 10. Bennett Leslie 11. Mitchell Dunn 12. Kellen Jenner 13. Thomas Murphy (c) 14. Cooper Bambling 15. Brenden Treston 17. Johnny Faletagoa'i 16. Jye Andersen

Coach: Steve Sheppard

Easts Tigers

1. Scott Drinkwater 2. Linc Port 4. Marion Seve 3. Shane Neumann 5. Jarrod McInally 6. Billy Walters 7. Ollie Olds 8. Dave Tyrrell 9. Chris Ostwald 10. Brett Greinke 11. Jake Foster (c) 12. Jarred Tuite 13. Jack Svendsen 14. Conor Carey 15. Michael Egan 16. Ash Little 17. Kelma Tuilagi 20. James Salter

Coach: Scott Sipple

See the Round 18 Referees Appointments here

Tweed Heads Seagulls v Souths Logan Magpies at Piggabeen Sports Complex, Sunday, July 15 – 2.15pm

Tweed Heads Seagulls

1. Talor Walters 2. Kiah Cooper 3. Brendan Elliot 4. Ryland Jacobs 5. Tevita Folau 6. Lindon McGrady 7. Kane Elgey 8. Leilani Latu 9. Eli Levido 16. Maia Sands 11. Lamar Manuel-Liolevave (c) 12. Kalani Going 13. Ryan Simpkins (c) 10. Jarrod Morfett 14. Jack Cook 15. Reece Summer 17. Nathan Young 18. Rory Lillis 19. Tony Matautia 

Coach: Ben Woolf

Souths Logan Magpies

1. Corey Allan 2. Benaiah Bowie 3. Lenny Magey 4. Dan Russell 5. Paul Rokolati 6. Guy Hamilton 7. Sam Scarlett 8. George Fai 9. Travis Waddell 10. Rhys Melville 11. Brendon Gibb 12. Simi Fatafehi 13. Phil Dennis (c) 14. Manaia Cherrington 15. William Samuel 16. Daniel Tamou 17. Sam Elliott

Coach: Jon Buchanan

See the Round 17 Judiciary Charges here

PNG Hunters v Northern Pride at National Football Stadium, Sunday, July 15 – 3pm

PNG Hunters

1. Edene Gebbie 2. Junior Rau 3. Thompson Teteh 4. Willie Minoga 5. Brendon Gotuno 6. Ase Boas (c) 7. Watson Boas 8. Enock Maki 9. Wartovo Puara 10. Stanton Albert 11. Nixon Putt 12. Rahdly Brawa 13. Moses Meninga 14. Charlie Simon 15. Paul Wawa 16. Adex Wera 17. Dilbert Issac 18. Baundo Aba 19. Silas Gahuna 20. Butler Morris

Coach: Michael Marum

Northern Pride

1. Jack Murphy 2. Shawn Bowen 3. Brett Anderson 4. Javid Bowen 5. Murray Taulagi 6. Jordan Biondi-Odo 7. Jake Clifford 8. William Bugden 9. Ryan Ghietti (c) 10. David Murphy 11. Graham Clark 12. Ethan Lowe 13. Emry Pere 14. Connor Jones 15. Sheldon Powe-Hobbs 16. Darryn Schonig 17. Troy Kapea 18. Tom Hancock 19. Matthew Musumeci 20. Jack Campagnolo

Coach: Ty Williams

Sunshine Coast Falcons v Wynnum Manly Seagulls at Sunshine Coast Stadium, Sunday, July 15 – 3pm

Sunshine Coast Falcons

1. Khan Ahwang 2. Samuel Wright 3. Justin Olam 4. Sandor Earl 5. Matt Soper-Lawler 6. Brentt Warr 7. Rhys Jacks 18. Lachlan Timm 9. Caleb Daunt 10. Jacob Hind 11. Christopher Lewis 12. Thomas Eisenhuth 13. Liam McDonald (c) 14. Harrison Muller 15. Martin Cordwell 16. Jye Ballinger 17. Connor Donehue 19. Jordan Brown

Coach: Craig Ingebrigtsen

Wynnum Manly Seagulls

1. Patrick Templeman (c) 2. Tumoana Halkyard 3. Edward Burns 4. Delouise Hoeter 5. Daniel Ogden 6. Shaun Nona 7. Michael Dobson 8. Stedman Lefau 9. Mitch Cronin 10. Keenan Palasia 11. Alex Barr 12. Adam Tuimavave-Gerrard 13. Max Elliott 14. Kalolo Saitaua 15. Mitch Frei 16. Junior Pita 17. Lachlan Lee 18. Aaron Rockley 19. Jayden Berrell

Coach: Adam Brideson