·         QRL MAJOR COMPETITIONS

For all Intrust Super Cup, Hastings Deering Colts and Auswide Bank Mal Meninga Cup scores, click here  

·         BRISBANE RUGBY LEAGUE – In Safe Hands Cup

Round 11: Panthers 46 def Diehards 10, Tigers 38 def Dolphins 4, Seagulls 40 def Magpies 18.

Points: Panthers 27, Diehards 25, Seagulls 25, Tigers 21, Magpies 19, Dolphins 15.

·         SEQ Senior Women’s – Division 1

Round 10: Wests 30 def Tweed 20, Burleigh 62 def Valleys 6, Easts 22 def Brothers 14.
Points: Wests 27, Easts 24, Burleigh 23, Souths Logan 22, Brothers 22, Tweed Heads 18, Toowoomba Valleys 11.

·         RUGBY LEAGUE IPSWICH

Round 13: Goodna 10 drew Redbank Plains 10, Brothers 38 def Fassifern 10, Swifts 24 def Norths 20.
Points: Brothers 35, Swifts 34, Redbank Plains 32, Goodna 30, Norths 25, West End 20, Fassifern 19.

·         RUGBY LEAGUE GOLD COAST – Q Top A Grade

Round 13: Burleigh 24 def Ormeau 16, Runaway Bay 34 def Bilambil 18, Southport 52 def Tugun 12.
Points: Burleigh 38, Southport 31, Currumbin 29, Tugun 28, Runaway Bay 27, Bilambil 23, Ormeau 19.

·         TOOWOOMBA RUGBY LEAGUE – Hutchies A Grade Cup

Madsen-Rasmussen Mid-Season Final: Wattles 28 def Valleys 26.
Points after Round 11:  Valleys 15, Wattles 14, Warwick 14, Dalby 13, Goondiwindi 8, Gatton 8, Oakey 6, Souths 6, Brothers 6, Pittsworth 6, Highfields 4.

·         ROMA & DISTRICT RUGBY LEAGUE

Round 8: Cities 44 def Chinchilla 0, Mitchell 36 def Red Bulls 26.
Points: Cities 28, St. George 20, Red Bulls 20, Mitchell 16, Chinchilla 12.

·         CENTRAL WEST RUGBY LEAGUE

Grand Final: Blackall Magpies 18 def Winton Devils 0.

·         CENTRAL HIGHLANDS RUGBY LEAGUE – Purcell’s Engineering Men’s Competition

Round 9: Emerald Brothers 38 def Springsure 0, Bluff 36 def Blackwater 16, Dysart 54 def Middlemount 18.
Points: Dysart 14, Emerald Tigers 14, Bluff Rabbitohs 14, Emerald Brothers 8, Middlemount 6, Blackwater Crushers 6, Springsure 2.

·         Allied Pickfords Women’s Competition

Round 5: Emerald Tigers 28 def Dysart Bulls 22.
Points: Blackwater Crushettes 7, Emerald Cowgirls 5, Dysart Bulls 2, Emerald Tigers 2.

·         SUNSHINE COAST RUGBY LEAGUE – Vantage Homes Division 1 Cup

Round 13: Kawana 34 def Noosa 12, Nambour 34 def Maroochydore 26, Gympie 46 def Caloundra 12, Beerwah 22 def Caboolture 12.
Points: Stanley River 44, Beerwah 43, Caboolture 41, Gympie 37, Nambour 37, Noosa 35, Kawana 29, Maroochydore 25, Caloundra 19.

·         SOUTH BURNETT RUGBY LEAGUE

Round 8: Cherbourg 36 def Murgon 20, Wondai 22 def Kingaroy 10.
Points: Murgon 18, Cherbourg 14, Kingaroy 4, Wondai 4.

·         CENTRAL BURNETT

Round 6: Gayndah 54 def Monto 24, Mundubbera bye.
Points: Mundubbera 8, Gayndah 4, Monto 0.

·          NORTHERN DISTRICTS RUGBY LEAGUE

Round 9: Avondale Tigers 50 def Gin Gin Hawks 6, Miriam Vale Magpies 52 def South Kolan Sharks 0.
Points: Avondale 16, Miriam Vale 14, Gin Gin 5, South Kolan 1.

·         BUNDABERG RUGBY LEAGUE – 4BU/Hitz FM A Grade Competition

Round 10: Hervey Bay 32 def Wests 20, Brothers 18 def Waves Tigers 14.
Points: Brothers 16, Easts 12, Waves 10, Wallaroos 10, Wests 6, Hervey Bay 6, Maryborough Brothers 0.

·         Bundaberg / Gladstone Intercity Women’s

Round 10: Tannum 20 def Wallabys 12, Waves 38 def Valleys 4, Brothers 16 def Hervey Bay 12.
Points: Brothers 20, Tannum 12, Hervey Bay 11, Wallabys 10, Waves 5, Valleys 0.

·         ROCKHAMPTON RUGBY LEAGUE

Round 12: Yeppoon 100 def Fitzroy 0, Norths 38 def Brothers 18, Woorabinda 30 def Emu Park 20.
Points: Yeppoon 19, Norths 18, Brothers 15, Emu Park 8, Biloela 6, Woorabinda 4, Fitzroy / Gracemere 2.

·         Inter City Women’s

Round 12: Brothers 10 def Norths 6, Yeppoon 46 def Fitzroy 4.
Points: Yeppoon 18, Brothers 17, Emu Park 11, Norths 6, Fitzroy 6, Woorabinda 0.

·         MACKAY DISTRICT RUGBY LEAGUE

Round 8: Souths 20 def Magpies 18, Sarina 48 def Moranbah 18, Wests 70 def Carltons 12, Whitsunday 36 def Brothers 16.
Points: Whitsunday 14, Wests 12, Souths 12, Magpies 10, Sarina 8, Brothers 6, Moranbah 2, Carltons 0. 

·         Women’s Competition

Round 8:  Souths 28 def Magpies 0, Moranbah 18 def Sarina 12.  
Points: Souths 14, Brothers 14, Sarina 12, Moranbah 10, Magpies 6, Wests 6.

·         TOWNSVILLE & DISTRICT MENDI GROUP A GRADE

Round 11: Herbert River 24 def Brothers 10, Western Lions 35 def Burdekin 16, Centrals 30 def Charters Towers 26.
Points: Brothers 32, Herbert River 30, Charters Towers 28, Western Lions 28, Centrals 24, Burdekin 18, Norths 8.

·         CAIRNS & DISTRICT RUGBY LEAGUE A GRADE

Round 11: Mareeba 32 def Edmonton 10, Mossman 60 def Ivanhoes 10, Atherton 38 def Tully 12, Yarrabah 20 def Innisfail 18, Kangaroos 28 def Brothers 26.
Points: Mossman 14, Yarrabah 14, Innisfail 13, Brothers 12, Atherton 12, Kangaroos 11, Souths 10, Ivanhoes 9, Mareeba 8, Edmonton 6, Tully 1.