Intrust Super Cup teams Finals Week 3:


Preliminary Final:



Northern Pride v Mackay Cutters at Langlands Park on Sunday, September 22 - 2pm* (Live on Channel 9)


Northern Pride


1. Wayne Ulugia 2. Justin Castellaro 3. Ty Williams (c) 4. Brett Anderson 5. Semi Tadulala 6. Shaun Nona 7. Sam Obst 8. Alex Starmer 9. Jason Roos 10. Ricky Thorby 11. Blake Leary 12. Davin Crampton 13. Ben Spina 15. Noel Underwood 16. Stephen Snitch 17. Felise Kaufusi 18. Ethan Lowe


Coach: Jason Demetriou


Mackay Cutters


1. Liam Taylor 2. Bureta Faraimo 3. Michael Koko 4. Kalifa Faifai Loa 5. David Milne 6. Dan Murphy 7. Matt Minto 8. Tyson Andrews 9. Anthony Mitchell 10. Sam Hoare 11. Dean Webster 12. Chris Gesch 13. Jardine Bobongie (c) 15. Michael Morgan 16. Kelvin Nielsen 17. Jason Taumalolo 18. Karl Davies 19. Matt Constantinou 20. Pulou Vaituutuu


Coach: Kim Williams


Referee: Clayton Sharpe


Twitter: #intrustsupercup #ISC #PRIDEvMC


FOGS Cup teams Finals Week 3


Preliminary Final:



Norths Devils v Ipswich Jets at Langlands Park on Sunday, September 22 - 4pm


Norths Devils


1. Joel Bailey 2. Tom Murray 3. Kainga Turner 4. Zach Koitka 5. Michael Lucas 6. Jody Henry 7. Todd Murphy 8. Pat Macpherson 9. Will McNee (c) 10. Shaun Maloney 11. Troyden Watene 12. Matt Brown 13. James Sharkie 14. Paul Stanley 15. Sam Broomhall 16. Liam Herrington 17. Zac Hook


Coach: Mark Gliddon


Ipswich Jets


1. Josh Veivers 2. Michael Garvey 3. Luke Pollock 4. Jake Busby 5. Khan Ahwang 6. Kevin Bell (c) 7. Chris Ash 8. Lance Sua-Poe 9. Michael Fisher 10. Billy McConnachie 11. Josh Seage 12. Slade King 13. Ray Schuster 15. Matt McPhee 17. Mahe Paseka 18. DJ Purcell 20. Jake O'Doherty


Coach: Todd Brown


Referee: Michael Gordon


FOGS Colts Challenge teams Finals Week 3


Preliminary Final:



Easts Tigers v Wynnum Manly Seagulls at Langlands Park on Sunday, September 22 - noon


Easts Tigers


1. Nathan Bassani 2. Brandon Downey 3. Michael Kai 4. Ellery Tusa 5. Ben Apelu 6. Brayden Torpy 7. Billy Walters 8. Kurt Hatfield 9. Mitchell Moore 10. Tom Dempsey 11. James Moore 12. Alex Barr 13. Tom Ingersole (c) 14. Rhys Tierney 15. Sam Bielefeld 16. Jake Hargreaves 17. Geordie Payne


Coach: David Krause


Wynnum Manly Seagulls


1. Jeriah Goodrich 2. Brayden Mitchell 3. Jack Schaffer 4. Joel Delaney 5. Benaia Bowie 6. Sam Clayton 7. Jacob Harney 8. Bill Solah 9. Lachlan Tate 10. Travis Peeters 11. Junior Pita 12. Tyler Butler 13. Anthony Scott (c) 14. Tama Heka 15. Andrew Shipway 16. Lachlan Bristow 17. Arthur Hanley


Coach: Adam Brideson


Referee: Nick Pelgrave