BRISBANE SECOND DIVISION

Northside 1: Aspley 38 def Valleys 4, Normanby 22 def Brothers Juniors 16, Deception Bay Bombers 52 def Gaters 40, Dayboro 40 def Mitchelton 10, Pine Rivers 38 def Brisbane Natives 10.

Points: Aspley 2, Dayboro 2, Pine Rivers 2, Deception Bay Bombers 2, Normanby 2, Normanby 2, Brothers Juniors 0, Gaters 0, Mitchelton 0, Valleys 0.

Northside 2: Pine Rivers 50 def Aspley 24, Samford 20 def Northlakes Kangaroos 14, Pine Central Holy Spirit 20 def Bracken Ridge Bulls 16, Mitchelton 28 def Arana Hills 12.

Points: Pine Rivers 2, Mitchelton 2, Samford 2, Pine Central Holy Spirit 2, Bracken Ridge Bulls 0, Northlakes Kangaroos 0, Arana Hills 0, Aspley 0.

Northside 3: Norths St Josephs 38 def Aspley 18, Valleys 52 def Northlakes Kangaroos 10, Deception Bay Bombers 20 def Brighton Roosters 16, Bowen River Broncos 44 def Gaters 12, Pine Rivers 20 def Pine Central Holy Spirit 0 (forfeit), Burpengary 36 def Banyo 12.

Points: Valleys 2, Bowen River Broncos 2, Burpengary 2, Pine Rivers 2, North St Josephs 2, Deception Bay Bombers 2, Brighton Roosters 0, Aspley 0, Pine Central Holy Spirit 0, Banyo 0, Northlakes Kangaroos 0.

Southside 1: Wynnum Manly 20 Juniors def Beenleigh Juniors 14, Carina 20 def Slacks Creek 0 (forfeit), Redlands 34 def Logan Brothers 16, Easts Juniors 20 def Rochedale 0 (forfeit), Bulimba Valleys 38 def Wests Inala 14.

Points: Bulimba Valleys 2, Easts Juniors 2, Carina 2, Redlands 2, Wynnum Manly Juniors 2, Beenleigh Juniors 0, Logan Brothers 0, Rochedale 0, Slacks Creek 0, Wests Inala 0.

Southside 2: Sunnybank 66 def Wynnum Manly Juniors 0, Browns Plains 20 def Slacks Creek (forfeit), Mt Gravatt 38 def Logan Brothers 34, St Brendans 44 def Greenbank 24, Bears 38 def Beenleigh Bulls 10.

Points: Sunnybank 2, Bears 2, Browns Plains 2, St Brendans 2, Mt Gravatt 2, Logan Brothers 0, Greenbank 0, Slacks Creek 0, Beenleigh Bulls 0, Wynnum Manly Juniors 0.

Southside 3: Springwood 24 def Carina 20, Redlands 44 def Logan Brothers 16, St Brendans 26 def Greenbank 8, Bulimba Valleys 40 def Wests Inala 12, Capalaba bye.Points: Bulimba Valleys 2, Redlands 2, St Brendans 2, Springwood 2, Capalaba 2, Carina 0, Greenbank 0, Logan Brothers 0, Wests Inala 0.

Under 20: Norths Juniors 76 def Waterford 18, Mt Gravatt 66 def Carina 0, Souths Juniors 46 def Pine Central Holy Spirit 18, St Brendans 26 def Arana Hills 16.

Points: Mt Gravatt 2, Norths Juniors 2, Souths Juniors 2, St Brendans 2, Arana Hills 0, Pine Central Holy Spirit 0, Waterford 0, Carina 0.

SUNSHINE COAST/GYMPIE

Round 2: Maroochydore-Coolum 22 def Nambour 10, Kawana 62 def Caloundra 22, Caboolture 36 def Bribie Island 16, Noosa 36 def Gympie 16.

Points: Kawana 4, Maroochydore-Coolum 4, Caloundra 2, Nambour 2, Caboolture 2, Noosa 2, Bribie Island 0, Gympie 0.

NORTHERN DISTRICTS

Round 1: Avondale 68 def Agnes Water 18, Gin Gin 108 def South Kolan 0.

Points: Gin Gin 2, Avondale 2, Miriam Vale 0, Agnes Water 0, South Kolan 0.

GLADSTONE

Round 1: Tannum 14 def Brothers 12, Valleys 30 def Wallabys 16.

Points: Valleys 2, Tannum 2, Calliope 0, Brothers 0, Wallabys 0.

CAIRNS DISTRICT

Round 1: Innisfail 36 def Mossman-Port Douglas 18, Tully 32 def Edmonton 4, Ivanhoes 34 def Atherton 22, Kangaroos 52 def Brothers 10, Southern Suburbs 30 def Yarrabah 26

Points: Kangaroos 2, Tully 2, Innisfail 2, Ivahnoes 2, Suburbs 2, Mareeba 2, Yarrabah 0, Atherton 0, Mossman 0, Edmonton, Brothers 0.