** CYRIL CONNELL CUP

Saturday, March 15

Pool A

GOLD COAST GREEN 34 (Jordan Birch 3, Jesse Arthars, Brad Hallard, Israel Oti tries; Tom Plater 5 goals) def REDCLIFFE DOLPHINS 6 (Justin Sikimeti try; Nathan Brown goal) at Bycroft Oval, Runaway Bay.

IPSWICH 30 (Jayden Williams 3, Jesse Zampech 2, Tray Naylor tries; Andrew Richardson 2, Joel Hughes goals) def WYNNUM MANLY SEAGULLS 18 (Damon Awhitu, Steve Tatipata, Semi Lopeti, Jack Brown tries; Semi Lopeti goal) at North Ipswich Reserve.

Pool B

TOOWOOMBA CLYDESDALES 18 (Gerome Burns, Jack Cornford, James Quinn tries; Gerome Burns 3 goals) def SUNSHINE COAST FALCONS 16 (Reed Mahoney 2, Alex Jackson tries; Liam Taylor 2 goals) at Gold Park.

TOWNSVILLE STINGERS 44 (Enari Tuala 2, Samuel Martin-Savage 2, Gehamat Shibasaki, Jacob Bourke, Duarne Dempsey, Campbell Duffy tries; Duarne Dempsey 4, Oscar Carter 2 goals) def NORTHERN PRIDE 12 (Jack Campagnolo, Gabriel Bon tries; Jake Clifford 2 goals) at Barlow Park.

Sunday, March 16

Pool A

SOUTHS LOGAN MAGPIES 28 (Matthew Abrahams, Sato Ketia-Opo, Sharmah Schmidt, Syd Smith, Ronaldo Tago tries; Sato Ketia-Opo 2, Campbell Pirihi 2 goals) def EASTS TIGERS 14 (Asia Kaye 2, Jaiyden Hunt tries; Zak Tabai goal) at Langlands Park.

GOLD COAST WHITE 24 (Kallum Mackay, Zaarne Bourke, Alex Brimson, Vito Sula-Siaosi, Apiata Noema tries; Nathan Ko’Cass, Sean Garner goals) def NORTHS EVILS 16 (David Fauid, Unngoorra Harbour, Harry Sullivan tries; Lawson Creighton 2 goals) at Piggabeen Sports.

Pool B

CENTRAL CROWS 26 (Jack Gauld 2, Jackson Paulson, Corey Findlay, Jacob O’Shea tries; Jackson Paulson 3 goals) def CQ CAPRAS 24 (Henderson Godfrey, Jack White, Jack Glossop, Riley Mertin tries; Connor Tansey 2, Creedon Weir 2 goals) at Across the Waves, Bundaberg.

** MAL MENINGA CUP

Saturday, March 15

Pool A

REDCLIFFE DOLPHINS 32 (Brandon O’Regan 3, Joel Hagan 2, Jeremy Skelton tries; Tyson Gamble 4 goals) def GOLD COAST GREEN 16 (Zac Young, Jack Cook, Max Elliott tries; Jordan Scott 2 goals) at Bycroft Oval, Runaway Bay.

WYNNUM MANLY 36 (Will Brimson 2, Jacob Tonge, Anthony Stehbens, Jordan Clamp, Brandon Smith, Tevita Ahosivi tries; Tevita Ahosivi 4 goals) def IPSWICH 6 (Jarrod Hollands try; Lachlan Baynes goal) at North Ipswich Reserve.

Pool B

SUNSHINE COAST FALCONS 26 (Brody Riseborough, Cory Parker, Devlin Long, Liam Pedroni, Jacob Scott tries; Lachlan Price 3 goals) def TOOWOOMBA CLYDESDALES 24 (Jazz Namana 2, Lachlan Lee, Todd White tries; Brayden Josephs 4 goals) at Gold Park.

TOWNSVILLE STINGERS 60 (Gideon Mosby-Gela 3, Sam Smith, Regan Grieve, Cooper Bambling, Ben Stanford, Nick Brown, Dylan Jensen, Coen Hess, Richard Munchow tries; Cooper Bambling 7, Monty Pompey goals) def NORTHERN PRIDE 12 (Jacob Rivett, Reece Coutts, Daniel Tatipata tries) at Barlow Park.

Sunday, March 16

Pool A

EASTS TIGERS 38 (Joel Gittins 2, Michael Volkanovski 2, Brodie Croft, Kaleb Fuimoano, Frank Fualema, Tyrone Tootell tries; Nick Udowika 2, Jayden Carroll goals) def SOUTHS LOGAN MAGPIES 26 (Greg Leleisiuao 2, Brad Frith, Justin Fai, Westley Collins tries; Brad Frith 3 goals) at Langlands Park.

NORTHS DEVILS 24 (Keenan Yorston, Lindsay Collins, Jarrin Faulkner, Patrick Akauola tries; Adrian Henley 4 goals) def GOLD COAST WHITE 22 (Braydon McMahon, Dylan Pelo, Keanu Dawson, Jed Cartwright tries; Sam Ross 3 goals) at Piggabeen Sports.

Pool B

CENTRAL CROWS 56 (Daniel Kirk 2, Hayden Elsebach 2, Baidon Cooper, Jarrod Crook, Cody Maughan, Jesse Marschke, Hayden Herbert, Ben Marschke tries; Hayden Herbert 8 goals) def CQ CAPRAS 36 (Trai Fuller, Jake Ainsworth-Chadwick, Maiu Rahe, Hayden Doyle, Joel Richards, Brady Mayne, Batharra McLean tries; Astin Nunan 4 goals) at Across the Waves, Bundaberg.