** MAL MENINGA CUP

Friday 21 March

Pool A

SOUTHS LOGAN MAGPIES 32 (Brad Frith, Tom Landers, Joshua Tuilagi, Greg Leleisiuao, Justin Fai, Simione, Fatafehi tries; Brad Frith 4 goals) def IPSWICH 28 (Ethan Page 2, Matthew Bettiens, Harrison Harms, Bronson Baker tries; Lachlan Baynes 4 goals) at Brandon Park.

Saturday 22 March

Pool A

GOLD COAST GREEN 28 (Sam Elliott 2, Ethan Roberts, Jordan Scott, Keenan Palasia tries; Jordan Scott 4 goals) def GOLD COAST WHITE 18 (Sam Ross, Te McDonald, Deymeric Pelo, Clay Nolan tries; Sam Ross goal) at Craig Sports Complex, Galleon Way, Currumbin.

NORTHS DEVILS 38 (Keenan Yorston 2, Adrian Henley, Logan Spaander, Kalolo Saitaua, Michael Molo, Richard Tengdui tries; Adrian Henley 4, Jack Miers goals) def WYNNUM MANLY SEAGULLS 18 (Jacob Tonge, Brandon Smith, Braydon Greenhalgh tries; Tevita Ahosivi 3 goals) at Bishop Park.

Pool B

TOOWOOMBA CLYDESDALES 38 (Brayden Josephs 3, Tristan Hope 2, Blake Appo, Alex Rangiira tries; Brayden Josephs 5 goals) def NORTHERN PRIDE 34 (Jeremy Dickman 3, Tolowa Savage, Corey Child, Brett Anderson tries; Patrick Lewis 5 goals) at Gold Park.

TOWNSVILLE STINGERS 22 (Gideon Mosby-Gela, Cooper Bambling, Jordan Kenworthy, Dylan Jensen tries; Cooper Bambling 3 goals) def MACKAY CUTTERS 12 (Matthew Rees, Malik Cotter tries; Kieran Anderson 2 goals) at Stadium Mackay.

CENTRAL CROWS 22 (Joe Curran, Daniel Kirk, Haydin Elsebach tries; Hayden Herbert 3, Jesse Marschke 2 goals) def SUNSHINE COAST FALCONS 10 (Dale Madden, Tom Rafter tries; Lachlan Price goal) at Beerwah Sports Complex.

Sunday 23 March

Pool A

REDCLIFFE DOLPHINS 38 (Sam Leach, Josh Kerr, Joel Hagan, Alex Albert, Nathan Watts, Josh Rudolph, Jacob Karene tries; Tyson Gamble 5 goals) def EASTS TIGERS 32 (Joshua Gee 2, Kaleb Fuimoano 2, Luke Swift, Brodie Croft tries; Mitch Treleaven 4 goals) at Dolphin Oval.

 

** CYRIL CONNELL CUP 

Friday 21 March

Pool A

IPSWICH 16 (Jayden Williams 2, Liam Pakau, Daniel Ioane tries) def SOUTHS LOGAN MAGPIES 8 (Tommy Sa’u, Campbell Pirihi tries) at Brandon Park.

Saturday 22 March

Pool A

GOLD COAST GREEN 16 (Jordan Birch, Brent Woolf, Solomon Mafi tries; Tom Plater 2 goals) drew GOLD COAST WHITE 16 (Kallum Mackay, Dallas Bain, Alex Brimson tries; Sean Garner 2 goals) at Craig Sports Complex, Galleon Way, Currumbin.

NORTHS DEVILS 50 (Joe Stead 2, Kaleb Hart 2, Unngoorra Harbour 2, Jet Fiannaca, Sam Armstrong, Harry Sullivan, Luke Kisaloff tries; Sam Whiley 5 goals) def WYNNUM MANLY SEAGULLS 8 (Damon Awhitu, Dontae Reardon tries) at Bishop Park.

Pool B

NORTHERN PRIDE 34 (Jason Chapman 2, Brad Spicer, Liu Lockington, Jack Campagnolo, Quinlyn Cannon tries; Jake Clifford 5 goals) def TOOWOOMBA CLYDESDALES 18 (Jack Cornford, Harrison Murphy, Zane Wilshire tries; Marcus Fitzgerald 2, Gerome Burns goals) at Gold Park.

TOWNSVILLE STINGERS 34 (Joseph Wigness 2, Lachlan La Rosa, Campbell Duffy, Duarne Dempsey, James Dale tries; Duarne Dempsey 3, Oscar Carter 2 goals) def MACKAY CUTTERS 6 (Sam Downes try; Josh Morton goal) at Stadium Mackay.

SUNSHINE COAST FALCONS 38 (Andre Gersbach, Dakota Tolhurst, Jayden Trace, Louis Geraghty, Liam Taylor, Robert Barwick, Stephen Buckley tries; Liam Taylor 4, Louis Geraghty goals) def CENTRAL CROWS 0 at Beerwah Sports Complex.

Sunday 23 March

Pool A

EASTS TIGERS 34 (Hayden O’Hara 4, Zak Tabai, Caleb Daunt, Daniel Brownbill tries; Zak Tabai 3 goals) def REDCLIFFE DOLPHINS 8 (Jake Lines, Justin Sikimeti tries) at Dolphin Oval.