Statewide Score Wrap

BRISBANE SECOND DIVISION

Northside 1: Aspley 34 def Gaters 16, Brothers Juniors 18 def Dayboro 8, Deception Bay Bombers 36 def Brisbane Natives 26, Pine Rivers 38 def Mitchelton 0, Valleys 46 def Normanby 18.
Points: Pine Rivers 6, Aspley 6, Deception Bay Bombers 6, Dayboro 2, Brothers Juniors 2, Valleys 2, Gaters 2, Brisbane Natives 2, Normanby 2, Mitchelton 0.

Northside 2: Aspley 16 def Pine Central Holy Spirit 10, Northlakes Kangaroos 60 def Arana Hills 0, Bracken Ridge Bulls 48 def Mitchelton 24, Pine Rivers 36 def Samford 16, Dayboro bye.
Points: Pine Rivers 6, Bracken Ridge Bulls 4, Pine Central Holy Spirit 4, Samford 4, Northlakes Kangaroos 2, Dayboro 2, Mitchelton 2, Aspley 2, Arana Hills 0.

Northside 3: Brighton Roosters 42 def Aspley 8, Northlakes Kangaroos 28 def Gaters 18, Deception Bay Bombers 46 def Pine Central Holy Spirit 10, Banyo 18 def Bowen River Broncos 6, Burpengary 82 def Pine Rivers 0, Valleys 46 def Norths St Josephs 0.
Points: Burpengary 6, Valleys 6, Deception Bay Bombers 6, Brighton Roosters 4, Bowen River Broncos 4, Banyo 4, Northlakes Kangaroos 2, North St Josephs 2, Pine Rivers 2, Pine Central Holy Spirit 0, Gaters 0, Aspley 0.

Southside 1: Redlands 66 def Beenleigh Juniors 12, Carina 32 def Easts Juniors 12, Logan Brothers 38 def Bulimba Valleys 16, Wests Inala 16 def Rochedale 6, Wynnum Manly Juniors 32 def Slacks Creek 20.
Points: Wynnum Manly Juniors 6, Redlands 5, Carina 5, Bulimba Valleys 4, Logan Brothers 4, Easts Juniors 2, Wests Inala 2, Beenleigh Juniors 2, Slacks Creek 0, Rochedale 0.

Southside 2: Sunnybank 20 def Mt Gravatt 16, Browns Plains 18 def Greenbank 10, Beenleigh Bulls 22 def Logan Brothers 18, St Brendans 26 def Bears 16, Wynnum Manly Juniors bye.
Points: Sunnybank 6, St Brendans 6, Bears 4, Mt Gravatt 4, Browns Plains 4, Greenbank 2, Beenleigh Bulls 2, Wynnum Manly Juniors 2, Logan Brothers 0.

Southside 3: Slacks Creek 44 def Redlands 14, Carina 22 def Greenbank 12, Logan Brothers 32 def Bulimba Valleys 18, Wests Inala 18 def St Brendans 14, Springwood 40 def Capalaba 14.

Points: Slacks Creek 4, Springwood 4, Logan Brothers 4, Bulimba Valleys 4, Redlands 4, Capalaba 4, St Brendans 2, Carina 2, Wests Inala 2, Greenbank 0.

Southside 4: Kingsridge Sharks 36 def Rochedale 18, North Stradbroke Island 22 def Logan Brothers 16, Beenleigh Juniors 40 def Waterford 24, Logan Wanderers 52 def Eagleby Giants 10, Bears 30 def St Brendans 12, Wests Inala bye.

Points: North Stradbroke Island 4, Logan Wanderers 4, Kingsridge Sharks 4, Logan Brothers 2, Bears 2, Wests Inala 2, Beenleigh Juniors 2, Eagleby Giants 2, St Brendans 0, Waterford 0, Rochedale 0.

Under 20: Norths Juniors 22 def Pine Central Holy Spirit 20, Arana Hills 18 def Carina 12, Souths Juniors 30 def St Brendans 12, Waterford 28 def Mt Gravatt 22.
Points: Souths Juniors 6, Mt Gravatt 4, Norths Juniors 4, Waterford 4, Arana Hills 2, St Brendans 2, Carina 2, Pine Central Holy Spirit 0.

SUNSHINE COAST/GYMPIE

Round 3: Kawana 54 def Nambour 0, Gympie 34 def Bribie Island 10, Caloundra 64 def Noosa 6, Caboolture 30 def Maroochydore-Coolum 20.
Points: Kawana 6, Maroochydore-Coolum 6, Caboolture 6, Nambour 4, Caloundra 4, Noosa 4, Gympie 2, Bribie Island 0.

CENTRAL BURNETT/SOUTH BURNETT

Round 1: Theodore 60 def Gayndah 6, Mundubbera def Eidsvold on forfeit; Kingaroy 28 def Nanango 16; Wondai 40 def Murgon 24, Monto & Cherbourg Byes
Points: Theodore 2, Mundubbera 2, Wondai 2, Kingaroy 2, Monto 0, Cherbourg 0, Nanango 0, Murgon 0, Eidsvold 0, Gayndah 0.

NORTHERN DISTRICTS

Round 3: Gin Gin 38 def Agnes Water 28, Miriam Vale 58 def South Kolan 14.  
Points: Gin Gin 6, Avondale 2, Agnes Water 2, Miriam Vale 2, South Kolan 0.

GLADSTONE

Round 3: Brothers 22 def Valleys 4, Calliope 24 def Tannum 22
Points: Valleys 4, Brothers 2, Calliope 2, Wallabys 2, Tannum 2.

MACKAY DISTRICT

Round 1: Proserpine 27 def Souths 26, Moranbah 50 def Norths 20, Magpies 24 def Sarina 20, Brothers 30 def Wests 16.
Points: Moranbah 2, Brothers 2, Magpies 2, Proserpine 2, Souths 0, Sarina 0, Wests 0, Norths 0.

TOWNSVILLE

Round 2: Centrals 32 def Charters Towers 24, Herbert River 54 def University 10, Brothers 44 def Burdekin 10.
Points: Herbert River 8, Centrals 8, Brothers 4, Charters Towers 4, Norths 4, University 4, Burdekin 0.

CAIRNS DISTRICT

Round 3: Brothers 30 def Atherton 22, Innisfail 32 def Ivanhoes 12, Southern Suburbs 40 def Mareeba 8, Yarrabah 42 def Edmonton 30, Tully v Kangaroos postponed.
Points: Innisfail 6, Kangaroos 4, Tully 4, Suburbs 4, Yarrabah 4, Mossman 4, Edmonton 2, Ivahnoes 2, Brothers 2, Mareeba 2, Atherton 0.