BRISBANE SECOND DIVISION

Northside 1: Brothers Juniors 44 def Brisbane Natives 20, Aspley 22 def Dayboro 16, Gaters 22 def Normanby 12, Valleys 26 def Mitchelton 24, Pine Rivers 46 def Deception Bay Bombers 12.
Points: Pine Rivers 8, Aspley 8, Deception Bay Bombers 6, Brothers Juniors 4, Gaters 4, Valleys 4, Dayboro 2, Normanby 2, Brisbane Natives 2, Mitchelton 0.

Northside 2: Bracken Ridge Bulls 30 def Northlakes Kangaroos 17, Aspley 34 def Arana Hills 16, Pine Central Holy Spirit 44 def Deception Bay Bombers 4, Pine Rivers 30 def Mitchelton 10, Brothers Juniors 54 def Dayboro 0, Samford bye.
Points: Pine Rivers 8, Pine Central Holy Spirit 6, Bracken Ridge Bulls 6, Samford 6, Aspley 4, Brothers Juniors 2, Northlakes Kangaroos 2, Mitchelton 2, Dayboro 2, Deception Bay Bombers 0, Arana Hills 0.

Northside 3: Deception Bay Bombers 32 def Banyo 6, Pine Central Holy Spirit 32 def Northlakes Kangaroos 22, Gaters 42 def Aspley 28, Brighton Roosters 36 def Valleys 10, Pine Rivers 42 def Norths St Josephs 28, Burpengary v Bowen River Broncos washed out.
Points: Deception Bay Bombers 8, Burpengary 7, Valleys 6, Brighton Roosters 6, Bowen River Broncos 5, Banyo 4, Pine Rivers 4, Gaters 2, Pine Central Holy Spirit 2, Northlakes Kangaroos 2, North St Josephs 2, Aspley 0.

Southside 1: Bulimba Valleys 34 def Carina 10, Beenleigh Juniors 30 def Easts Juniors 18, Redlands 34 def Slacks Creek 6, Wynnum Manly Juniors 30 def Rochedale 20, Logan Brothers 24 def Wests Inala 16.
Points: Wynnum Manly Juniors 8, Redlands 7, Bulimba Valleys 6, Logan Brothers 6, Carina 5, Beenleigh Juniors 4, Easts Juniors 2, Wests Inala 2, Slacks Creek 0, Rochedale 0.

Southside 2: Beenleigh Bulls 36 def Browns Plains 22, Sunnybank 50 def Greenbank 20, St Brendans 44 def Wynnum Manly Juniors 0, Bears 36 def Logan Brothers 14, Mt Gravatt bye.
Points: Sunnybank 8, St Brendans 8, Bears 6, Mt Gravatt 6, Browns Plains 4, Beenleigh Bulls 4, Greenbank 2, Wynnum Manly Juniors 2, Logan Brothers 0.

Southside 3: Carina 22 def Bulimba Valleys 20, Slacks Creek 40 def Greenbank 10, Springwood 24 def Redlands 20, St Brendans 40 def Capalaba 16, Wests Inala 24 drew with Logan Brothers 24.

Points: Slacks Creek 6, Springwood 6, Logan Brothers 5, St Brendans 4, Bulimba Valleys 4, Redlands 4, Carina 4, Capalaba 4, Wests Inala 3, Greenbank 0.

Southside 4 Logan Wanderers 38 def Waterford 6, North Stradbroke Island 32 def Beenleigh Juniors 18, Kingsridge Sharks 70 def Logan Brothers 4, St Brendans 52 def Rochedale 0, Wests Inala 28 def Eagleby Giants 14, Bears bye.

Points: Kingsridge Sharks 6, North Stradbroke Island 6, Logan Wanderers 6, Wests Inala 4, Bears 4, St Brendans 2, Beenleigh Juniors 2, Beenleigh Juniors 2, Eagleby Giants 2, Logan Brothers 2, Waterford 0, Rochedale 0.

Under 20: Norths Juniors 30 def Arana Hills 20, Souths Juniors 30 def Waterford 10, Mt Gravatt 52 def Pine Central Holy Spirit 4, St Brendans 46 def Carina 16.

Points: Souths Juniors 8, Mt Gravatt 6, Norths Juniors 6, St Brendans 4, Waterford 4, Arana Hills 2, Carina 2, Pine Central Holy Spirit 0.

GOLD COAST

Round 1: Burleigh 36 def Currumbin 10, Tweed Heads 28 def Bilambil 0, Runaway Bay 36 def Cudgen 16, Southport 36 def Tugun 18.
Points: Southport 2, Burleigh 2, Runaway Bay 2, Tweed Heads 2, Currumbin 0, Tugun 0, Cudgen 0, Bilambil 0.

IPSWICH

Round 1: Brothers 26 def Goodna 12, Norths 40 def Swifts 16, Fassifern 40 def West End 20.
Points: Norths 2, Fassifern 2, Brothers 2, Goodna 0, West End 0, Swifts 0.

TOOWOOMBA

Round 2: Souths 48 def Gatton 12, Pittsworth 28 def Valleys 22, Highfields 44 def Warwick 8, Wattles 42 def Oakey 22, Brothers v Dalby postponed.
Points: Wattles 4, Dalby 2, Valleys 2, Warwick 2, Gatton 2, Souths 2, Pittsworth 2, Brothers 0, Highfields 2, Oakey 0.

SUNSHINE COAST/GYMPIE

Round 5: Noosa 38 def Bribie Island 12, Caloundra 34 def Caboolture 12, Kawana 50 def Maroochydore -Coolum 30, Nambour 36 def Gympie 10.
Points: Kawana 10, Caloundra 6, Nambour 6, Maroochydore-Coolum 6, Caboolture 6, Noosa 4, Gympie 2, Bribie Island 0.

CENTRAL BURNETT/SOUTH BURNETT

Round 2: Cherbourg 44 def Nanango 24, Murgon 34 def Kingaroy 30, Theodore 36 def Monto 22, Mundubbera v Gayndah postponed.
Points: Theodore 4, Mundubbera 2, Wondai 2, Kingaroy 2, Murgon 2, Cherbourg 2, Monto 0, Nanango 0, Eidsvold 0, Gayndah 0.

NORTHERN DISTRICTS

Round 4: Miriam Vale 38 def Avondale 28, Agnes Water 68 def South Kolan 8.
Points: Gin 6, Agnes Water 4, Miriam Vale 4, Avondale 2, South Kolan 0.

BUNDABERG

Round 1: Hervey Bay Seagulls 52 def Waves Tigers 10, Wests Panthers 32 def Wallaroos 14, Easts Magpies 26 def Isis Devils 22.
Points: Hervey Bay 2, Wests Panthers 2, Easts Magpies 2, Brothers 0, Isis 0, Wallaroos 0, Waves Tigers 0.

ROCKHAMPTON

Round 2: Yeppoon Seagulls 102 def Fitzroys/Gracemere 6, Brothers 34 def Norths 25.
Points: Yeppoon 2, CQU Norths 2, Biloela 2, Brothers 2, Fitzroy/Gracemere 0.

GLADSTONE

Round 3: Brothers 22 def Valleys 4, Calliope 24 def Tannum 22.
Points: Valleys 4, Brothers 2, Calliope 2, Wallabys 2, Tannum 2.

MACKAY DISTRICT

Round 2: Brothers 20 def Moranbah 8, Souths 70 def Sarina 4, Wests 34 def Magpies 28, Proserpine v Norths postponed.
Points: Brothers 4, Moranbah 2, Magpies 2, Proserpine 2, Souths 2, Sarina 0, Wests 2, Norths 0.

TOWNSVILLE

Round 3: Centrals 36 def University 20, Burdekin v Norths postponed, Herbert Rivers v Charters Towers postponed.  
Points: Centrals 12, Herbert River 8, Brothers 4, Charters Towers 4, Norths 4, University 4, Burdekin 0.

CAIRNS DISTRICT

Round 4: Mareeba 28 def Ivanhoes 22, Kangaroos 28 def Atherton 12, Brothers 26 def Yarrabah 22, Innisfail 66 def Edmonton 6, Southern Suburbs 44 def Mossman 28.
Points: Innisfail 8, Kangaroos 6, Suburbs 6, Tully 6, Yarrabah 4, Mossman 4, Brothers 4, Mareeba 4, Ivahnoes 2, Edmonton 2, Atherton 0.