Statewide Score Wrap

BRISBANE SECOND DIVISION

Northside 1: Aspley 36 def Mitchelton 4, Brothers Juniors 36 def Deception Bay Bombers 34, Gaters 36 def Brisbane Natives 22, Pine Rivers 32 def Normanby 8, Dayboro 44 def Valleys 16.
Points: Aspley 14, Pine Rivers 12, Deception Bay Bombers 10, Dayboro 8, Brothers Juniors 8, Gaters 8, Normanby 4, Valleys 4, Brisbane Natives 2, Mitchelton 0.

Northside 2: Northlakes Kangaroos 56 def Dayboro 10, Mitchelton 28 def Samford 26, Pine Central Holy Spirit 40  def Bracken Ridge Bulls 12, Pine Rivers 60 def Deception Bay Bombers 10, Brothers Juniors 38 def Arana Hills 6, Aspley bye.
Points: Pine Rivers 12,  Pine Central Holy Spirit 10, Samford 10, Bracken Ridge Bulls 10, Mitchelton 8, Aspley 8, Northlakes Kangaroos 6, Brothers Juniors 4, Deception Bay Bombers 2, Arana Hills 2,Dayboro 2.

Northside 3: Burpengary 58 def Aspley 4, Pine Rivers 32 def Northlakes Kangaroos 22, Deception Bay Bombers 30 def Bowen River Broncos 26, Brighton Roosters 72 def Pine Central Holy Spirit 6, Banyo 38 def Valleys 6, Norths St Josephs 38 def Gaters 18.
Points: Deception Bay Bombers 14, Brighton Roosters 12, Burpengary 11, Valleys 10, Banyo 10, Bowen River Broncos 9, Pine Rivers 6, North St Josephs 4, Gaters 2, Northlakes Kangaroos 2, Aspley 2, Pine Central Holy Spirit 2.

Southside 1: Rochedale 30 def Beenleigh Juniors 8, Logan Brothers 20 def Carina 0 (forfeit), Bulimba Valleys 23 def Redlands 12, Slacks Creek 24 def Wests Inala 18, Wynnum Manly Juniors 20 def Easts Juniors 0 (forfeit).
Points: Bulimba Valleys 12, Logan Brothers 12, Redlands 11, Wynnum Manly Juniors 10, Wests Inala 6, Carina 5, Easts Juniors 4, Rochedale 4, Beenleigh Juniors 4, Slacks Creek 2.

Southside 2: St Brendans 22 def Sunnybank 18, Browns Plains 36 def Logan Brothers 20, Mt Gravatt 58 def Beenleigh Bulls 0, Greenbank 20 def Wynnum Manly Juniors 18, Bears bye.
Points: Sunnybank 12, St Brendans 12, Mt Gravatt 10, Bears 10, Browns Plains 8, Greenbank 6, Beenleigh Bulls 6, Wynnum Manly Juniors 4, Logan Brothers 0.

Southside 3: Slacks Creek 26 def St Brendans 18, Carina 52  def Logan Brothers 32, Bulimba Valleys 42 def Redlands 20, Springwood 50 def Wests Inala 0, Capalaba 18 drew with Greenbank 18.
Points: Slacks Creek 12, Springwood 10, Logan Brothers 9, Carina 8, Bulimba Valleys 8, Capalaba 7, St Brendans 6, Redlands 6, Wests Inala 3, Greenbank 1.

Southside 4: St Brendans 20 def Logan Wanderers 18, Kingsridge Sharks 26 def Eagleby Giants 12, North Stradbroke Island 6 drew with Waterford 6, Wests Inala 32 def Rochedale 14, Bears 84 def Logan Brothers 20, Beenleigh Juniors bye.
Points: Kingsridge Sharks 12, Wests Inala 10, St Brendans 8, Logan Wanderers 8, Bears 8, North Stradbroke Island 7, Eagleby Giants 4, Beenleigh Juniors 4, Logan Brothers 4, Waterford 3, Rochedale 2.

Under 20: Norths Juniors 66 def Carina 6, St Brendans 34 def Pine Central Holy Spirit 6, Mt Gravatt 40 def Souths Juniors 14, Waterford 38 def Arana Hills 24.    
Points: Mt Gravatt 12, Souths Juniors 11, Norths Juniors 10, Waterford 8, St Brendans 6, Carina 5, Arana Hills 4, Pine Central Holy Spirit 0.

GOLD COAST

Round 4: Tugun 24 def Burleigh 22, Southport 50 def Bilambil 4, Currumbin 24 def Runaway Bay 10, Tweed Heads 40 def Cudgen 16.
Points: Burleigh 6, Southport 6, Tweed Heads 6,Tugun 6,  Runaway Bay 2, Bilambil 2, Cudgen 2, Currumbin 2. 

IPSWICH

Round 4: Brothers 40 def Norths 12, Goodna 56 def West End 12, Swifts 28 def Fassifern 12.
Points: Brothers 8, *Goodna 4, *Norths 4, Fassifern 2, West End 2, Swifts 2.

TOOWOOMBA

Round 5: Wattles 38 def Valleys 16, Highfields 44 def Brothers 26, Dalby 30 def Souths 28, Gatton 38 def Warwick 26, Oakey 26 def Pittsworth 18.
Points: Wattles 10, Highfields 8, Souths 6, Dalby 6, Warwick 4, Gatton 6, Oakey 4, Valleys 2, Pittsworth 2, Brothers 0.

ROMA

Round 3 (* split round): St George 40 def Mitchell 18.
Points: Redbulls 4, Cities 4, St George 4, Chinchilla 2, Miles 0, Mitchell 0.

BORDER

Round 2: Texas 62 def Wallangarra 6, Tenterfield 34 def Stanthorpe 4.
Points: Tenterfield 4, Texas 2, Killarney 2, Wallangarra 0, Stanthorpe 0.

SUNSHINE COAST/GYMPIE

Round 8: Maroochydore 68 def Noosa 10, Caloundra 20 def Bribie Island 0 on forfeit, Kawana 28 def Caboolture 6, Nambour 20 def Bribie Island 0 on forfeit.
Points: Kawana 16, Caloundra 12, Maroochydore-Coolum 12, Caboolture 10, Nambour 8, Noosa 4, Gympie 2, Bribie Island 0.

BURNETT

Round 4: Cherbourg 28 def Mundubbera 16, Nanango 56 def Gayndah 10, Kingaroy 44 def Monto 22, Theodore 26 def Wondai 24.
Points: Theodore 8, Cherbourg 6, Kingaroy 4, Mundubbera 4, Murgon 4, Wondai 2, Nanango 2, Monto 0, Eidsvold 0, Gayndah 0.

NORTHERN DISTRICTS

Round 6: Avondale 28 def South Kolan 26, Agnes Water 34 def Miriam Vale 28.
Points: Gin Gin 8, Agnes Water 6, Miriam Vale 4, Avondale 4, South Kolan 2.

BUNDABERG

Round 4: Wallaroos 34 def Brothers 26, Easts Magpies 16 drew with Hervey Bay Seagulls 16, Isis Devils 38 def Waves Tigers 34.
Points: Wests Panthers 6, Hervey Bay 5, Brothers 4, Wallaroos 4, Easts Magpies 3, Isis 2, Waves Tigers 0.

ROCKHAMPTON

Round 5: Biloela 30 def CQU Norths 16, Yeppoon 30 def Brothers 18.
Points: CQU Norths 6, Biloela 6, Yeppoon 6, Brothers 2, Fitzroy/Gracemere 0.

GLADSTONE

Round 7: Brothers 36 def Valleys 24, Calliope 26 def Tannum 20.
Points: Brothers 8, Valleys 6, Wallabys 4, Calliope 4, Tannum 2.

MACKAY DISTRICT

Round 6: Souths 26 def Brothers 16, Wests 34 def Sarina 20, Proserpine 44 def Moranbah 28, Magpies 64 def Norths 18.
Points: Brothers 6, Souths 6, Magpies 6, Moranbah 4, Sarina 4, Proserpine 4, Wests 4, Norths 0.

BOWEN

Round 1: Bulldogs 54 def Stingers 8, Tigers 28 def Burdekin 4.
Points: Bulldogs 4, Tigers 2, Burdekin 0, Stingers 0.

TOWNSVILLE

Round 6: Centrals 24 def Brothers 22, University 32 def Norths 20, Herbert River 28 drew with Burdekin 28.
Points: Centrals 20, Brothers 16, Herbert River 14, University 12, Burdekin 10, Charters Towers 8, Norths 8.

CAIRNS DISTRICT

Round 7: Atherton Roosters 36 def Yarrabah Seahawks 22, Southern Suburbs 28 def Edmonton Storm 20, Innisfail Leprechauns 22 def Tully Tigers 18, Mareeba Gladiators 18 def Cairns Kangaroos 16, Mossman-Port Douglas Sharks 34 def Cairns Brothers 22.
Points: Innisfail 12, Tully 10, Suburbs 10, Mossman 8, Kangaroos 6, Yarrabah 6, Ivahoes 6, Mareeba 6, Atherton 4, Brothers 4, Edmonton 4.