QRL U16 Cyril Connell Cup - Queensland Final - Townsville Stingers v Northern Pride at Barlow Park

U18/U16 National Final teams

THE teams for the National Finals being played in the Under 16 and Under 18 age groups have been named.

Under 16 National Final team lists

Northern Pride v Newcastle Knights at 1300SMILES Stadium on Saturday, May 17 – 1.45pm

Northern Pride

1. Michael Carroll 2. Dion Wales 3. Brad Spicer 4. Jason Chapman 5. Liu Lockington 6. Jack Campagnolo 7. Jake Clifford (c) 8. Gabrial Bon 9. Patrick Gallen 10. Mitipere Tuatai 11. Johan Turner 12. Yaza Stephen 13. Thomas Flegler 14. Quinlyn Cannon 15. Tristan Subloo 16. Brett Anderson 17. Kornylius Tuimauga 18. Riley Archibald 

Coach: Shane O'Flanagan

Newcastle Knights

1. Matt Cooper 2. Brayden Musgrove 3. Heath Gibbs 4. Nicolas O’Meley 5. Samuel McIntyre 6. Nash Birch 7. Brendan O’Hagan 8. Pasami Saulo 9. Tom Starling 10. Brodie Jones (c) 11. Joel Taylor 12. Jayden Hocking 13. Kurtis Dark 14. Tex Hoy 15. Matthew Atchison 16. Hudson Young 18. Jack Weir 19. Luke Casson 20. Kynan Blasczak 22. Luke Huth 24. Lachlan Bent

Coach: Anthony Gleeson

Referee: Kieron Irons

Under 18 National Final team lists

Townsville Stingers v Sydney Roosters at 1300SMILES Stadium on Saturday, May 17 - 3.20pm

Townsville Stingers 

1. Jesse Pomare-Anderson 2. Gideon Mosby-Gela 3. Sam Smith 4. Rhein Frank 5. Richie Munchow 6. Ty Carucci 7. Cooper Bambling (c) 8. Kurt De Luis 9. Calum Gahan 10. Nick Brown 11. Regan Grieve (c) 12. Coen Hess 13. Jordan Kenworthy 14. Ben Stanford 15. Dylan Jensen 16. Faron Morris 17. Tyrone Pritchard 18. Dave Casale                        

Coach: Steve Sheppard                                

Sydney Roosters

1. Latrell Mitchell 2. Johnny Tuivasa-Scheck 3. Paul Momorovski (c) 4. Chevi Ellis 5. Jack Murchie 6. Travis Edwards 7. Chad O’Donnell 8. Poasa Foamausili 9. Grant Garvey (c) 10. Shiem Fuimaono 11. Reuben Porter 12. Issac Crichton 13. Samet Erten 15. Joseph Ratuvakacereivalu 16. Darren Schonig 17. Shaquai Mitchell 18. Ryan King 19. Alex Sama

Coach: Anthony Barnes

Referee: Nathan Cornick

*You can catch the (replayed) action on FOX Sports at these times:

Under 18 - May 21, 4pm and May 24, 9.30am
Under 16 - May 23, 4.30pm and May 24, 10.30am