BRISBANE SECOND DIVISION

Northside 1: Aspley 36 def Gaters 0, Brothers Juniors 34 def Dayboro 16, Pine Rivers 54 def Mitchelton 6, Normanby 18 def Valleys 14, Brisbane Natives bye.
Points: Aspley 24, Pine Rivers 22, Brothers Juniors 15, Dayboro 14, Gaters 13, Normanby 8, Valleys 6, Brisbane Natives 6, Mitchelton 2.

Northside 2: Aspley 30 def Brothers Juniors 18, Deception Bay Bombers 16 def Northlakes Kangaroos 14, Pine Central Holy Spirit 40 def Mitchelton 6, Samford 32 def Arana Hills 10, Dayboro 32 def Bracken Ridge Bulls 30, Pine Rivers bye.
Points: Pine Central Holy Spirit 22, Pine Rivers 22, Samford 19, Bracken Ridge Bulls 16, Mitchelton 16, Aspley 15, Brothers Juniors 10, Northlakes Kangaroos 8, Deception Bay Bombers 8, Arana Hills 6, Dayboro 6.

Northside 3: Banyo 26 def Pine Rivers 10, Bowen River Broncos 26 def Pine Central Holy Spirit 24, Deception Bay Bombers 20 def Gaters 0 (forfeit), Brighton Roosters 34 def Northlakes Kangaroos 10, Valleys 30 def Aspley 18, Burpengary 62 def Norths St Josephs 6.
Points: Deception Bay Bombers 26, Burpengary 21, Brighton Roosters 20, Bowen River Broncos 19, Banyo 18, Valleys 16, North St Josephs 10, Pine Rivers 8, Gaters 6, Pine Central Holy Spirit 4, Northlakes Kangaroos 4, Aspley 2.

Southside 1: Bulimba Valleys 29 def Carina 22, Slacks Creek 22 def Redlands 18, Wynnum Manly Juniors 38 def Rochedale 24, Logan Brothers 24 drew with Wests Inala 24, Beenleigh Juniors bye.
Points: Bulimba Valleys 24, Logan Brothers 21, Redlands 17, Wynnum Manly Juniors 16, Wests Inala 11, Slacks Creek 10 , Carina 7, Rochedale 6, Beenleigh Juniors 6.

Southside 2: Browns Plains 34 def Beenleigh Bulls 24, Sunnybank 34 def Greenbank 10, St Brendans 26 def Wynnum Manly Juniors 20, Bears 20 def Logan Brothers 0 (forfeit), Mt Gravatt bye.
Points: Sunnybank 24, Mt Gravatt 19, Bears 16, St Brendans 16, Browns Plains 16, Greenbank 14, Beenleigh Bulls 12, Wynnum Manly Juniors 8, Logan Brothers 5.

Southside 3: Carina 30 def Bulimba Valleys 28, Slacks Creek 34 def Greenbank 8, Springwood 14 def Redlands 10, Capalaba 34 def St Brendans 30, Wests Inala 30 def Logan Brothers 12. 
Points: Slacks Creek 22, Springwood 22, Bulimba Valleys 16, Carina 16, Wests Inala 11, Capalaba 11, St Brendans 10, Logan Brothers 9, Redlands 8, Greenbank 7.

Southside 4: Beenleigh Juniors 20 def Eagleby Giants 16, Waterford 54 def Logan Brothers 18, North Stradbroke Island 48 def Rochedale 20, Kingsridge Sharks 32 def Bears 16, St Brendans bye.

Points: Wests Inala 21, Kingsridge Sharks 20, Logan Wanderers 18, North Stradbroke Island 15, St Brendans 15, Waterford 13, Eagleby Giants 12, Bears 9, Beenleigh Juniors 9, Rochedale 6, Logan Brothers 4.

Under 20: Norths Juniors 24 def St Brendans 16, Souths Juniors 66 def Carina 12, Mt Gravatt 28 def Arana Hills 16, Waterford 38 def Pine Central Holy Spirit 12.    
Points: Mt Gravatt 22, Souths Juniors 19, Norths Juniors 18, Waterford 14, St Brendans 10, Arana Hills 8, Carina 5, Pine Central Holy Spirit 2.

GOLD COAST

Round 9: Southport 42 def Bilambil 26, Tweed Heads 30 def Currumbin 16, Runaway Bay 30 def Cudgen 6, Burleigh 32 def Tugun 12.
Points: Burleigh 14, Southport 13, Tweed Heads 13, Tugun 12, Runaway Bay 8, Bilambil 6,  Currumbin 4, Cudgen 2. 

IPSWICH

No games
Points after Round 9:
Brothers 16, Goodna 14, Norths 9, Swifts 7, Fassifern 4, West End 2.

TOOWOOMBA

Round 10: Valleys 44 def Highfields 20, Pittsworth 32 def Gatton 30, Warwick 42 def Brothers 14, Wattles 24 def Souths 16, Oakey 36 def Dalby 20.
Points: Wattles 18, Gatton 16, Souths 12, Dalby 11, Highfields 10, Warwick 10, Pittsworth 8, Oakey 8, Valleys 8, Brothers 1.

ROMA

Round 9: Mitchell 38 def Miles 36, St George 42 def Cities 32, Chinchilla 18 def Wallumbilla/Surat 12.
Points: Chinchilla 28, St George 20, Cities 20, Wallumbilla/Surat 16, Mitchell 8, Miles 4.

*Wins worth 4 points

BORDER

Round 7: Killarney 48 def Wallangarra 20, Tenterfield 58 def Texas 8.
Points: Tenterfield 10, Killarney 8, Stanthorpe 6, Texas 4, Wallangarra 0.

WESTERN LEAGUE

Charleville Comets 28 def Quilpie Magpies 22.
Points: Charleville 6, Quilpie 4, Augathella 2.

CENTRAL WEST

Round 7: Barcaldine 22 drew with Blackall 22, Winton 62 def Longreach 10.
Points: Winton 8, Blackall 7, Barcaldine 6, Ilfracombe 5, Longreach 0.

CENTRAL HIGHLANDS

Round 6: Bluff 29 def Clermont 28, Emerald Tigers 26 def Blackwater Crushers 18, Emerald Cowboys 32 def Springsure 30.
Points: Bluff 12, Clermont 9, Emerald Tigers 9, Emerald Cowboys 8, Blackwater 6, Springsure 2, Middlemount 2.

SUNSHINE COAST/GYMPIE

Round 12: Caboolture 32 def Noosa/Gympie 10, Kawana 40 def Nambour 6, Caloundra 40 def Maroochydore-Clm 22.
Points: Kawana 24, Caloundra 18, Maroochydore-Coolum 15, Caboolture 14, Nambour 8, Noosa/Gympie 5.

BURNETT

Round 9: Kingaroy 42 def Theodore 16, Wondai 32 def Monto 16, Murgon 50 def Mundubbera 12, Cherbourg 64 def Gayndah 12.
Points: Murgon 10, Cherbourg 10, Theodore 8, Mundubbera 8, Wondai 8, Kingaroy 8, Monto 6, Nanango 4, Eidsvold 0, Gayndah 0.

NORTHERN DISTRICTS

Round 11: South Kolan 36 def Avondale 16, Agnes Water 54 def Gin Gin 42.
Points: Gin Gin 12, Avondale 12, South Kolan 12, Agnes Water 8, Miriam Vale 4.

BUNDABERG

Round 9: Hervey Bay 20 def Easts 16, Isis Devils 58 def Waves Tigers 8, Brothers 42 def Wallaroos 10.
Points: Brothers 14, Wests Panthers 10, Hervey Bay 9, Wallaroos 8, Isis 8, Easts Magpies 5, Waves Tigers 0.

ROCKHAMPTON

Round 10: Yeppoon 40 def Brothers 26, Fitzroy/Gracemere 34 v Norths 10.
Points: Yeppoon 14, CQU Norths 8, Biloela 7, Brothers 6, Fitzroy/Gracemere 5.

GLADSTONE

Round 12: Tannum 44 def Calliope 22, Valleys 34 def Brothers 26.
Points: Brothers 14, Valleys 12, Wallabys 8, Calliope 4, Tannum 2.

MACKAY DISTRICT

Round 11: Wests 22 def Sarina 14, Souths 34 def Brothers 22, Whitsunday Brahmans 24 def Moranbah 22,  Magpies 60 def Norths 6.
Points: Souths 16, Whitsunday/ Brahmans 14, Wests 12, Sarina 8, Brothers 8, Moranbah 8, Magpies 8, Norths 0.

BOWEN

Unavailable

TOWNSVILLE

Round 12: Brothers 48 def Charters Towers 16, Burdekin 35 def University 20, Herbert River 46 def Norths 30.
Points: Herbert River 36, Brothers 34, Centrals 30, Burdekin 30, University 24, Norths 16, Charters Towers 12.

CAIRNS DISTRICT

Round 13: Mareeba 38 def Mossman Port Douglas 36, Innisfail 30 def Southern Suburbs 24, Edmonton 36 def Atherton 4, Tully 30 def Brothers 20, Yarrabah 24 def Ivanhoes 18.
Points: Tully 24, Innisfail 22, Yarrabah 16, Suburbs 15, Kangaroos 15, Brothers 13, Mossman 12, Mareeba 12, Edmonton 11, Ivanhoes 6, Atherton 6.

MID WEST

Normanton Stingers 72 def Wanderers Devils 22, Town Lions 31 def Black Stars Diehards 30, Hughenden Bulls def Doomadgee Dragons (Forfeit).
Points: Normanton Stingers 16, Wanderers Devils 14, Town Lions 7, Cloncurry Eagles 6, Black Stars Diehards 4, Hughenden Bulls 4, Doomadgee Dragons -7.