Brandon McGrady - Intrust Super Cup Round 5 - Ipswich Jets V Northern Pride at North Ipswich Reserve, Ipswich. 5.00pm Saturday April 4, 2015.  PHOTO: Scott Davis - SMP IMAGES.COM

Intrust Super Cup teams round 6

Northern Pride v Redcliffe Dolphins at Barlow Park on Saturday, April 11 - 5.30pm

Northern Pride: 1. Hezron Murgha 2. Linc Port 3. Javid Bowen 4. Luke George 5. Codey Kennedy 6. Ryan Ghietti 7. Sam Obst 8. Jack Svendsen 9. Jason Roos (c) 10. Patrick Kaufusi 11. Vaipuna Tia Kilifi 12. Graham Clark 13. Ben Spina 14. Cameron King 15. Tom Hancock 16. Sheldon Powe-Hobbs 17. David Murphy 

Coach: Joe O'Callaghan

Redcliffe Dolphins: 1. Joe Bond 2. Oliver Regan 3. Tristan Lumley 4. Aaron Whitchurch 5. Tom Opacic 6. Evander Cummins 7. Luke Capewell (c) 8. Charlie Faingaa 21. Shane Pumipi 10. Jon Green 11. Josh Benjamin 12. Harley Aiono 13. Trent Richardson 14. Darcy Etrich 15. Tom Geraghty 16. Anthony Cherrington 17. Reggie Saunders

Coach: Troy Lindsay

CQ Capras v Mackay Cutters at Browne Park on Saturday, April 11 - 6pm

CQ Capras: 1. Javarn White 2. Jonas Pearson 3. Russell Webber 4. Tarrant Mariner 5. Ray Ebsworth 6. Matt Minto 7. Mark Johnstone 8. Peter Gallen 9. Ian Webster 10. Fabian Soutar 11. Garrett Field 12. Guy Williams (c) 13. Gavin Hiscox 14. Josh Mitchell 21. Gerrard Tema 16 Chris Stolk 24. Andrew Dale

Coach: Jason Hetherington

Mackay Cutters: 1. Sam Clune 2. Jordan Pereira 3. Justin O'Neill 4. Justin Tavae 5. Buchanan Rawhiti 6. Cameron Cullen 7. Liam Taylor 8. Sam Hoare 14. Michael Sio 20. Pulou Vaituutuu 11. Tyson Martin 12. Kelvin Nielsen 13. Chris Gesch (c) 10. Brad Lupi 15. Aleki Falepaini 16. Josh Chudleigh 17. Mitch Day 18. Josh Osborne

Coach: Kim Williams

Wynnum Manly Seagulls v PNG Hunters at BMD Kougari Oval on Sunday, April 12 - 1.40pm* (Live on Channel 9)

Wynnum Manly Seagulls: 1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. Matthew Grieve 4. Mitchell Buckett 5. Greg Eden 6. Patrick Templeman 7. Matthew Seamark (c) 8. Ben Shea 9. Alehana Mara 10. Aaron Rockley 11. Brendon Gibb 12. Jon Grieve 13. Mitchell Frei 14. Brendan McKinnon 15. John Te Reo 16. Tanu Wulf 17. Stephen Coombe

Coach: Jon Buchanan

PNG Hunters: 1. Stargroth Amean 2. Oti Bland Tony 3. Noel Zeming 4. Kato Ottio 5. Edward Goma 6. Israel Eliab (c) 7. Roger Laka 8. Henry Noki 9. Wartovo Puara 10. Esau Siune 11. Willie Minoga 12. Brandy Peter 13. Warren Glare 14. Atte Bina 15. Nickson Borana Ugaia 16. David Lapua 17. John Ragi 18. Ase Boas 19. Jay Jay Garrison

Coach: Michael Marum

Burleigh Bears v Easts Tigers at Pizzey Park on Sunday, April 12 - 2pm

Burleigh Bears: 1. Tyler Chadburn 2. Zach Mackay 3. Jamie Dowling 4. Connor Broadhurst 5. Kevin Gordon 6. Todd Seymour 7. Ryley Jacks 8. Mitch Sharp 9. Nafe Seluini 10. Pele Peletelese 11. Ayden Lee 12. Jason Chan 13. Darren Griffiths (c) 14. Tom Rowles 15. Louis Fanene 16. Josh Ailaomai 19. Kyle McConnell

Coach: Jimmy Lenihan

Easts Tigers: 1. Eddie Tautali 2. Richie Kennar 3. Donald Malone 4. Cameron Munster 5. Matt Duffie 6. Shaun Nona 7. Joel Romelo 8. Christian Welch 9. Tommy Butterfield 10. Liam McDonald 11. Dane Hogan (c) 12. Jake Foster 13. Troy Giess 14. Francis Tualau 15. Matt Zgrajewski 16. Foisa Peni 17. Liam Tyson 18. Ashley Little

Coach: Craig Ingebrigtsen

Souths Logan Magpies v Townsville Blackhawks at Davies Park on Sunday, April 12 - 2pm

Souths Logan Magpies: 1. Dylan Taikato-Simpson 2. Samisoni Vaioleti 3. Dallas Anderson 4. Tim Brooks 5. Matt Trnka 6. Josh Damen 7. Phil Dennis (c) 8. Sam Gardel 9. Travis Waddell 10. Zac Lemberg 11. Scott Doyle 12. Andrew Edwards 13. Kailem Perkins 14. Herschel Gideon 15. Joe Boyce 16. Simanu Crichton 17. Aotealofa Tuimavave 18. Graham Levu 19. Ihaka Watene

Coach: Josh Hannay

Townsville Blackhawks: 1. Jahrome Hughes2. Zac Santo 3. Tom Humble 4. Mosese Pangai 5. Kyle Feldt 6. Robert Lui 7. Michael Parker-Walshe 8. Ricky Thorby 9. Ray Thompson 10. Daniel Beasley (c) 11. Kelepi Tanginoa 12. Rhyse Martin 13. Neville Costigan 14. Anthony Mitchell 15. Lorenzo Ma'afu 16. Noel Underwood 17. Chris McLean 18. Joe Mua 20. Jonathan Rueben

Coach: Kristian Woolf

Norths Devils v Ipswich Jets at Bishop Park on Sunday, April 12 - 2.30pm

Norths Devils: 1. Luke Pollock 2. Reece Baker 3. Steve Elliott 4. Kainga Turner 5. Rogan Dean 6. Sam Foster 7. Darren Nicholls (c) 8. Richard Tuala 9. Krys Freeman 10. Francis Molo 11. Rhett Webster 12. Brett Greinke 13. Todd Lowrie 14. Byron Creighton 15. Max Seumanutafa 16. Matt Mizzi 17. Josh Afoa

Coach: Mark Gliddon

Ipswich Jets: 1. Carlin Anderson 2. Marmin Barba 3. Chris Walker 4. Nemani Valekapa 5. Brandon McGrady 6. Josh Cleeland 7. Dane Phillips 8. Josh Seage 9. Matt Parcell 10. Rod Griffin 11. Sam Martin 12. Kurt Capewell 13. Keiron Lander (c) 14. Troy O'Sullivan 15. Kurtis Lingwoodock 16. Billy McConnachie 17. Liam Capewell 18. Gerico Cecil

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Tweed Heads Seagulls v Sunshine Coast Falcons at Piggabeen Sports Complex on Sunday, April 12 - 3pm

Tweed Heads Seagulls: 1. Shaun Carney 2. Matt Parata 3. James Wood (c) 4. Davin Crampton 5. Kalifa Faifai Loa 6. Ricardo Parata 7. Jamal Fogarty 8. Damian Sironen 9. Matt Srama 10. Oliver Percy 11. Matt Robinson 12. Dane Clarke 13. Blake Anderson 14. Jai Ingram 15. Sam Saville 16. Mark Offerdahl 17. Hemi Mullen

Coach: Aaron Zimmerle

Sunshine Coast Falcons: 1. Travis Robinson 2. Young Tonumaipea 3. Rueben Baillie 4. Hymel Hunt 5. Suli Vunivalu 6. Ben Hampton 7. Brett Doherty 8. Nelson Asofa-Solomona 9. Billy Brittain 10. Tom Learoyd-Lahrs 11. Kenny Bromwich 12. Jake Samoa 13. Tom Murphy (c) 14. Jay Lobwein 15. Jye Ballinger 16. Jon Platt 17. Mitch Ebdon 18. Johnny Vuetibau 19. Travis Long                              

Coach: Glen Dreger                       

Referees Appointments: Weekly Appointments