KALIFA FAIFAI LOA - TWEED HEADS SEAGULLS - PHOTO: SMP IMAGES - 19th April 2015, Action from the round 7 Queensland Rugby League (QRL) Intrust Super Cup clash between the Tweed Heads Seagulls v Souths Logan Magpies, played at Piggabeen Stadium, West Tweed Heads NSW.
Photo: SMP IMAGES / QRL MEDIA

Intrust Super Cup teams round 8

Burleigh Bears v PNG Hunters at Pizzey Park on Saturday, April 25 - 3.30pm

Burleigh Bears: 1. Khan Ahwang 2. Zach Mackay 3. Brad Tighe 4. Connor Broadhurst 5. Kevin Gordon 6. Tyler Chadburn 7. Ryley Jacks 8. David Hala 15. Tyron Haynes 10. Pele Peletelese 11. Ayden Lee 12. Jason Chan 13. Darren Griffiths (c) 14. Tom Rowles 16. Louis Fanene 17. Josh Ailaomai 20. Kyle McConnell 

Coach: Jim Lenihan

PNG Hunters: 1. Stargroth Amean 2. David Lapua 3. Noel Zeming 4. Thompson Teteh 5. Adex Wera 6. Israel Eliab (c) 7. Atte Bina 8. Henry Noki 9. Wartovo Puara 10. Esau Siune 11. Kato Ottio 12. Brandy Peter 13. Timothy Lomai 14. Roger Laka 15. Lawrence Tu'u 16. Willie Minoga 17. Adam Korave 18. Oti Bland Tony 19. Ase Boas 20. Nickson Borana

Coach: Michael Marum

Townsville Blackhawks v Easts Tigers at Jack Manski Oval on Saturday, April 25 - 5pm

Townsville Blackhawks: 1. Jahrome Hughes 2. Zac Santo 3. Kyle Feldt 4. Mosese Pangai 5. Jonathon Reuben 6. Robert Lui 7. Michael Parker-Walshe 8. Ricky Thorby 9. Anthony Mitchell 10. Daniel Beasley (c) 11. Glenn Hall 12. Rhyse Martin 13. Neville Costigan 14. Nathan Norford 15. Lorenzo Ma'afu 16. Noel Underwood 17. Kelepi Tanginoa 18. Tom Humble 19. Corey Jensen

Coach: Kristian Woolf

Easts Tigers: 1. Eddie Tautali 2. Richie Kennar 3. Shane Neumann 4. Donald Malone 5. Matt Duffie 6. Shaun Nona 7. Grant Giess 8. Christian Welch 9. Tommy Butterfield 10. Liam McDonald 11. Dane Hogan (c) 12. Jake Foster 13. Troy Giess 14. Francis Tualau 15. Matthew Zgrajewski 16. Foisa Peni 18. Dean Britt

Coach: Craig Ingebrigtsen

Redcliffe Dolphins v Ipswich Jets at Dolphin Oval on Sunday, April 26 - 2.10pm

Redcliffe Dolphins: 1. Evander Cummins 2. Curtis Johnston 3. Tristan Lumley 4. Aaron Whitchurch 5. Tom Opacic 6. John Brady 7. Luke Capewell (c) 8. Charlie Faingaa 21. Shane Pumipi 10. Jon Green 11. Josh Benjamin 12. Anthony Cherrington 13. Trent Richardson 14. Darcy Etrich 15. Tom Geraghty 16. Harley Aiono 17. Taylor Brown

Coach: Troy Lindsay

Ipswich Jets: 1. Carlin Anderson 2. Marmin Barba 3. Chris Walker 4. Nemani Valekapa 5. Brandon McGrady 6. Josh Cleeland 7. Dane Phillips 8. Josh Seage 9. Matt Parcell 10. Gerico Cecil 11. Sam Martin 12. Kurt Capewell 13. Keiron Lander (c) 14. Troy O'Sullivan 15. Kurtis Lingwoodock 16. Billy McConnachie 17. Liam Capewell

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Northern Pride v Souths Logan Magpies at Barlow Park on Sunday, April 26 - 12.30pm* (Delayed on Channel 9 at 1.40pm)

Northern Pride: 1. Hezron Murgha 2. Linc Port 3. Javid Bowen 4. Dean McGilvray 5. Semi Tadulala 6. Ryan Ghietti 7. Sam Obst 8. Jack Svendsen 9. Jason Roos (c) 10. Patrick Kaufusi 11. Vaipuna Tia Kilifi 12. Graham Clark 13. Ben Spina 14. Cameron King 15. Tom Hancock 16. Sheldon Powe-Hobbs 17. David Murphy 18. Brent Oosen 19. Reagan Verney

Coach: Joe O'Callaghan

Souths Logan Magpies: 1. Josh Damen 2. Ramon Filipine 3. Dallas Anderson 4. Tim Brooks 5. Matt Trnka 6. Jack Joass 7. Oliver Olds 8. Sam Gardel 9. Travis Waddell 10. Andrew Edwards 11. Scott Doyle 12. Dan Tamou 13. Joe Boyce 14. Herschel Gideon 15. Phil Dennis (c) 16. Graham Levu 17. Aotealofa Tuimavave 18. David Faamita 19. Ihaka Watene

Coach: Josh Hannay

CQ Capras v Tweed Heads Seagulls at Browne Park on Sunday, April 26 - 2pm

CQ Capras: 1. Javarn White 2. Jake Ainsworth 3. Dan Randall 4. Jacob Gagai 5. Ray Ebsworth 6. Ian Webster 7. Matt Minto 8. Gerard Tema 9. Mark Johnstone 10. Nathan Young 11. Guy Williams (c) 12. Garrett Field 13. Gavin Hiscox 14. Josh Mitchell 15. Rajan Opetaia-Halls 24. Andrew Dale 17. Josh Johnston 18. Aaron Watson 19. Jonathan Tavinor 20. Clinton Mooney

Coach: Lionel Harbin

Tweed Heads Seagulls: 1. Shaun Carney 2. Nathanael Barnes 3. James Wood (c) 4. Davin Crampton 5. Kalifa Faifai Loa 6. Ricardo Parata 7. Jamal Fogarty 8. Damian Sironen 9. Matt Srama 10. Oliver Percy 11. Matt Robinson 12. Dane Clarke 13. Sam Saville 14. Sam Meskell 15. Blake Anderson 16. Ethan Price 17. Hemi Mullen 

Coach: Aaron Zimmerle

Wynnum Manly Seagulls v Norths Devils at BMD Kougari Oval on Sunday, April 26 - 3pm

Wynnum Manly Seagulls: 1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. Matthew Grieve 4. Mitchell Buckett 5. Greg Eden 6. Patrick Templeman 7. Matthew Seamark 8. Ben Shea 9. Alehana Mara 10. Aaron Rockley 11. Brendon Gibb 12. Jon Grieve 13. Mitchell Frei 14. Olsi Krasniqi 15. John Te Reo 16. Tanu Wulf 17. Tim Natusch (c)

Coach: Jon Buchanan

Norths Devils: 1. Ryan Millard 2. Joel Bailey 3. Dylan Galloway 4. Kainga Turner 5. Rogan Dean 6. Sam Foster 7. Sean Loxley 8. Matt Mizzi 9. Krys Freeman 10. Billy Solah 11. Rhett Webster 12. Brett Greinke (c) 13. Max Seumanutafa 14. Byron Creighton 15. Dan Murphy 16. Mark Vaiao 17. Josh Afoa

Coach: Mark Gliddon

For Referee Appointments head to: Get Involved