Michael Kai - Intrust Super Cup Round 9 - Ipswich Jets V Easts Tigers at North Ipswich Reserve, Ipswich. 3.00pm Saturday May 9, 2015.  PHOTO: Scott Davis - SMP IMAGES.COM

Intrust Super Cup teams round 10

Easts Tigers v Redcliffe Dolphins at Tapout Energy Stadium on Saturday, May 16 - 3pm

Easts Tigers: 1. Cameron Munster 2. Richie Kennar 3. Michael Kai 4. Eddie Tautali 5. Matt Duffie 6. Shaun Nona 7. Grant Giess 8. Dean Britt 9. Tommy Butterfield 10. Liam McDonald 11. Dane Hogan (c) 12. Jake Foster 13. Troy Giess 14. Francis Tualau 15. Matthew Zgrajewski 16. Foisa Peni 17. Donald Malone

Coach: Craig Ingebrigtsen

Redcliffe Dolphins: 1. Josh Beehag 2. Tom Opacic 3. Tristan Lumley 4. Aaron Whitchurch 5. Curtis Johnston 6. John Brady 7. Luke Capewell (c) 8. Charlie Faingaa 21. Shane Pumipi 10. Jon Green 11. Josh Benjamin 12. Anthony Cherrington 13. Trent Richardson 14. Darcy Etrich 15. Tom Geraghty 16. Harley Aiono 17. Taylor Brown

Coach: Troy Lindsay

Sunshine Coast Falcons v Souths Logan Magpies at Sunshine Coast Stadium on Saturday, May 16 - 3.30pm

Sunshine Coast Falcons: 1. Sam Young 2. Young Tonumaipea 3. Travis Robinson 4. Hymel Hunt 5. Tony Tumusa 6. Ben Hampton 7. Billy Kitt 8. Jon Platt 9. Billy Brittain 10. Ryan Hansen (c) 11. Joe Stimson 12. Rueben Baillie 13. James Ackerman 14. Jacob Samoa (c) 15. Johnny Vuetibau 16. Jye Ballinger 17. Ricky Shaxson 18. Kem Seru 20. David Oakes

Coach: Glen Dreger

Souths Logan Magpies: 1. Josh Damen 2. Samisoni Vaioleti 3. Dallas Anderson 4. Tim Brooks 5. Matt Trnka 6. Jack Joass 7. Ashley Taylor 8. Mitch Garbutt 9. Travis Waddell 10. Andrew Edwards 11. Scott Doyle 12. Dan Tamou 13. Joe Boyce 14. Herschel Gideon 15. Phil Dennis (c) 16. Sam Gardel 17. Leon Panapa

Coach: Josh Hannay

Mackay Cutters v Ipswich Jets at Stadium Mackay on Saturday, May 16 - 6pm

Mackay Cutters: 1. Sam Clune 2. Jordan Pereira 3. Tyson Martin 4. Justin Tavae 5. Zack Walker 6. Cameron Cullen 7. Liam Taylor 8. Brad Lupi 9. Michael Sio 10. Sam Hoare 11. Josh Osborne 12. Kelvin Nielsen 13. Chris Gesch (c) 14. Josh Chudleigh 15. Aleki Falepaini 16. Brenden Treston 17. Joss Boyton 18. Blake Atherton 19. Ryan Kinlyside

Coach: Kim Williams

Ipswich Jets: 1. Carlin Anderson 2. Marmin Barba 3. Chris Walker 4. Nemani Valekapa 5. Brandon McGrady 6. Josh Cleeland 7. Dane Phillips 8. Josh Seage 9. Matt Parcell 10. Rod Griffin 11. Sam Martin 12. Kurt Capewell 13. Keiron Lander (c) 14. Troy O'Sullivan 15. Kurtis Lingwoodock 16. Billy McConnachie 17. Liam Capewell 21. Daniel Vidot

Coach: Ben Walker and Shane Walker

CQ Capras v Wynnum Manly Seagulls at Marley Browne Oval, Gladstone on Saturday, May 16 - 7pm

CQ Capras: 1. Javarn White 2. Jake Ainsworth 3. Jacob Gagai 4. Hayden Buckman 5. Clinton Mooney 6. Matt Minto 7. Ian Webster 8. Gerard Tema 9. Josh Mitchell 10. Gavin Hiscox 11. Rajan Opetaia-Halls 12. Guy Williams (c) 13. Garrett Field 14. Aaron Watson 15. Josh Johnston 16. Dean McAdam 17. Tyson White 18. Corbyn Kilday 19. Dean Allen

Coach: Lionel Harbin

Wynnum Manly Seagulls: 1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. Matthew Grieve 4. Mitchell Buckett 5. Greg Eden 6. Patrick Templeman 7. Matthew Seamark 8. Ben Shea 9. Alehana Mara 10. Tim Natusch (c) 11. Aaron Rockley 12. Brendon Gibb 13. Mitchell Frei 14. John Te Reo 15. Jon Grieve 16. Stephen Coombe 17. Olsi Krasniqi

Coach: Jon Buchanan

Tweed Heads Seagulls v Townsville Blackhawks at Piggabeen Sports on Sunday, May 17 - 1.40pm* (Live on Channel 9)

Tweed Heads Seagulls: 1. Shaun Carney 2. Nathanael Barnes 3. Tim Cassidy 4. Davin Crampton 5. Kalifa Faifai Loa 6. Ricardo Parata 7. Jamal Fogarty 8. Damian Sironen (c) 9. Matt Srama 10. Oliver Percy 11. Matt Robinson 12. Dane Clarke 13. Sam Saville 14. Sam Meskell 15. Leva Li 16. Hemi Mullen 17. Will Bugden 18. Jai Ingram

Coach: Aaron Zimmerle

Townsville Blackhawks: 1. Jahrome Hughes 2. Zac Santo 3. Tom Humble 18. Mosese Pangai 5. Kyle Feldt 6. Robert Lui 7. Michael Parker-Walshe 8. Lorenzo Ma'afu 9. Anthony Mitchell 10. Daniel Beasley (c) 11. Glenn Hall 12. Rhyse Martin 21. Neville Costigan 14. Nathan Norford 15. Noel Underwood 16. Chris McLean 17. Ricky Thorby 19. Corey Jensen  

Coach: Kristian Woolf

Norths Devils v PNG Hunters at Bishop Park on Sunday, May 17 - 2.30pm

Norths Devils: 1. Ryan Millard 2. Kainga Turner3. Dylan Galloway 4. Joel Bailey 5. Rogan Dean 6. Sam Foster 7. Sean Loxley 8. Matt Mizzi 9. Krys Freeman 10. Francis Molo 11. Rhett Webster 12. Brett Greinke (c) 13. Todd Lowrie 14. Byron Creighton 15. Billy Solah 16. Richard Tuala 17. Josh Afoa 

Coach: Mark Gliddon

PNG Hunters: 1. Stargroth Amean 2. Oti Bland Tony 3. Noel Zeming 4. Thompson Teteh 5. Adex Wera 6. Israel Eliab (c) 7. Ase Boas 8. Henry Noki 9. Wartovo Puara 10. Esau Siune 11. Kato Ottio 12. Brandy Peter 13. Adam Korave 14. Roger Laka 15. Lawrence Tu'u 16. Willie Minoga 17. Enock Maki 18. Atte Bina       

Coach: Michael Marum

Northern Pride - bye

Burleigh Bears - bye 

See the Referee Appointments via: Get Involved