WOOD DUCKS  (MACKAY CUTTERS) - PHOTO: SMPIMAGES.COM - 24th May 2015 - Queensland Rugby League (QRL) Intrust Super Cup round 11 clashe between the Burleigh Bears v Mackay Cutters played at Pizzy Park, Miami on Queenslands Gold Coast. Burleigh Bears ran out winners 23-22. Photo: SMP Images / QRL Media

Intrust Super Cup teams round 12

Souths Logan Magpies v Ipswich Jets at Jack O'Chin Oval, Cherbourg on Saturday, May 30 - 3pm

Souths Logan Magpies: 1. Josh Damen 2. Samisoni Vaioleti 3. Dallas Anderson 4. Tim Brooks 5. Matt Trnka 6. Jack Joass 7. Ashley Taylor 8. Tikiko Noke 9. Herschel Gideon 10. Andrew Edwards 11. Scott Doyle 12. Dan Tamou 14. Travis Waddell 15. Hansel Semau 13. Phil Dennis (c) 16. Sam Gardel 17. Leon Panapa

Coach: Josh Hannay

Ipswich Jets: 1. Carlin Anderson 2. Marmin Barba 3. Chris Walker 4. Nemani Valekapa 5. Brandon McGrady 6. Josh Cleeland 7. Dane Phillips 8. Josh Seage 9. Matt Parcell 10. Rod Griffin 11. Sam Martin 12. Kurt Capewell 13. Keiron Lander (c) 14. Fakahoko Teutau 15. Kurtis Lingwoodock 16. Billy McConnachie 17. Gerico Cecil

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Intrust Super Cup XXXX Rivalry Round teams round 12

CQ Capras v Sunshine Coast Falcons at Browne Park on Saturday, May 30 – 6pm

CQ Capras: 1. Javarn White 2. Jake Ainsworth 3. Shaun Collins 4. Dan Randall 5. Hayden Buckman 6. Matt Minto 7. Ian Webster 8. Gerard Tema 9. Josh Mitchell 10. Gavin Hiscox 11. Garrett Field 12. Guy Williams (c) 13. Corbyn Kilday 14. Aaron Watson 15. Rajan Opetaia-Halls 16. Dean McAdam 17. Tyson White 18. Clinton Mooney 19. Tarrant Mariner 20. Reece Baker

Coach: Lionel Harbin

Sunshine Coast Falcons: 1. Sam Young 2. Young Tonumaipea 3. Travis Robinson 4. Callum Klein 5. Tony Tumusa 6. David Oakes 7. Jake Turpin 8. James Ackerman 9. Billy Brittain 10. Ryan Hansen (c) 11. Joe Stimson 12. Rueben Baillie 13. Jacob Samoa (c) 14. Jacob Harney 15. Johnny Vuetibau 16. Mboya Adams 17. Jye Ballinger 18. Sam Sotogi 19. Jay Lobwein

Coach: Glen Dreger

Norths Devils v Easts Tigers at Bishop Park on Sunday, May 31 - 1.40pm* (Live on Channel 9)

Norths Devils: 1. Sean Loxley 2. Luke Pollock 3. Dylan Galloway 4. Ryan Millard 5. Rogan Dean 6. Joshua Fauid 7. Liam Tyson 8. Richard Tuala 9. Krys Freeman 10. Chris Faust 11. Michael Molo 12. Brett Greinke (c) 13. Steve Elliott 14. Will McNee 15. Billy Solah 16. Matt Mizzi 17. Josh Afoa

Coach: Mark Gliddon

Easts Tigers: 1. Cameron Munster 2. Richie Kennar 3. Michael Kai 4. Eddie Tautali 5. Matt Duffie 6. Shaun Nona 7. Grant Giess 8. Matthew Zgrajewski 9. Tommy Butterfield 10. Liam McDonald 11. Dane Hogan (c) 12. Dean Britt 13. Troy Giess 14. Francis Tualau 15. Jake Foster 16. Foisa Peni 17. Billy Walters 18. Brenton Horwood

Coach: Craig Ingebrigtsen

Northern Pride v Mackay Cutters at Barlow Park on Sunday, May 31 - 2pm

Northern Pride: 1. Hezron Murgha 2. Linc Port 3. Brett Anderson (c) 4. Javid Bowen 5. Luke George 6. Ryan Ghietti 7. Sam Obst 8. Jack Svendsen 9. Jason Roos (c) 10. David Murphy 11. Vaipuna Tia Kilifi 12. Graham Clark 13. Tom Hancock 14. Cameron King 15. Regan Verney 16. Sheldon Powe Hobbs 17. Alex Starmer 18. Nathan Wales 19. Bradley Stephen 20. Denzel King 

Coach: Joe O'Callaghan

Mackay Cutters: 1. Sam Clune 2. Jordan Pereira 3. Tyson Martin 4. Justin Tavae 5. Zack Walker 6. Cameron Cullen 7. Liam Taylor 8. Brad Lupi 9. Michael Sio 10. Chris Gesch (c) 11. Brenden Treston 12. Josh Osborne 13. Aleki Falepaini 14. Josh Chudleigh 15. Coen Hess 16. Joss Boyton 18. Ryan Kinlyside 19. Gavin Bennion

Coach: Kim Williams

Redcliffe Dolphins v Wynnum Manly Seagulls at Dolphin Oval on Sunday, May 31 - 2pm

Redcliffe Dolphins:  1. Josh Beehag 2. Tristan Lumley 3. Joe Bradley 4. Aaron Whitchurch 5. Curtis Johnston 6. John Brady 7. Luke Capewell (c) 8. Charlie Faingaa 9. Darcy Etrich 10. Jon Green 11. Josh Benjamin 12. Anthony Cherrington 13. Trent Richardson 14. Hayden Hansen 15. Tyson Cleal 16. Harley Aiono 17. Taylor Brown                                 

Coach: Troy Lindsay                                                      

Wynnum Manly Seagulls:  1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. Matthew Grieve 4. Mitchell Buckett 5. Greg Eden 6. Patrick Templeman 7. Matthew Seamark 8. Ben Shea 9. Alehana Mara 10. Tim Natusch (c) 11. Aaron Rockley 12. Brendon Gibb 13. Mitchell Frei 14. John Te Reo 15. Jon Grieve 16. Tanu Wulf 17. Olsi Krasniqi

Coach: Jon Buchanan

Tweed Heads Seagulls v Burleigh Bears at Piggabeen Sports on Sunday, May 31 - 3pm

Tweed Heads Seagulls: 1. Shaun Carney 2. Nathanael Barnes 3. Leva Li 4. Davin Crampton 5. Kalifa Faifai Loa 6. Ricardo Parata 7. Jamal Fogarty 8. Damian Sironen (c) 9. Sam Meskell 10. Will Bugden 11. Matt Robinson 12. Dane Clarke 13. Sam Saville 14. Blake Anderson 15. Mark Offerdahl 16. Agnatius Paasi 17. Oliver Percy

Coach: Aaron Zimmerle

Burleigh Bears: 1. Tyler Chadburn 2. Khan Ahwang 3. Brad Tighe 4. Dimitri Pelo 5. Jamie Anderson 6. Jamie Dowling 7. Ryley Jacks 8. Mitch Sharp 9. Todd Seymour 10. Pele Peletelese 11. Ayden Lee 12. Louie Fanene 13. Darren Griffiths (c) 14. Tom Rowles 16. Andrew Vela 17. Josh Ailaomai 20. David Hala

Coach: Jim Lenihan

PNG Hunters - bye

Townsville Blackhawks - bye

For Referee Appointments head to: Get Involved