Falcons vs Devils

Intrust Super Cup teams round 14

Mackay Cutters v Redcliffe Dolphins at Stadium Mackay on Saturday, June 13 - 6pm

Mackay Cutters: 1. Sam Clune 2. Jordan Pereira 3. Tyson Martin 4. Justin Tavae 5. Buchanan Rawhiti 6. Cameron Cullen 7. Liam Taylor 8. Brad Lupi 9. Michael Sio 10. Chris Gesch (c) 11. Brenden Treston 12. Coen Hess 13. Aleki Falepaini 14. Josh Chudleigh 16. Joss Boyton 17. Rory Kostjasyn 18. Ryan Kinlyside

Coach: Kim Williams

Redcliffe Dolphins: 1. Josh Beehag 2. Tristan Lumley 3. Joe  Bradley 4. Tom  Opacic 5. Curtis Johnston 6. John Brady 7. Luke Capewell (c) 8. Charlie Faingaa 9. Darcy Etrich 10. Jon Green 11. Aaron Whitchurch 12. Harley Aiono 13. Tyson Cleal 14. Logan Harris 15. Tom Geraghty 16. Nick Ritter 17. Taylor Brown

Coach: Troy Lindsay

CQ Capras v Townsville Blackhawks at Browne Park on Saturday, June 13 - 6pm

CQ Capras: 1. Reece Baker 2. Jake Ainsworth 3. Tarrant Mariner 4. Dan Randall 5. Hayden Buckman 6. Matt Minto 7. Mark Johnstone 8. Rajan Opetaia-Halls 9. Josh Mitchell 10. Gavin Hiscox 11. Garrett Field 12. Guy Williams (c) 13. Ian Webster 14. Clinton Mooney 15. Dean McAdam 16. Corbyn Kilday 17. Josh Johnston 

Coach: Lionel Harbin

Townsville Blackhawks:  1. Jahrome Hughes 2. Zac Santo 3. Noel Underwood 4. Kyle Feldt 5. Jonathan Reuben 6. Tom Humble 7. Michael Parker-Walshe 8. Lorenzo Maafu 9. Anthony Mitchell 10. Daniel Beasley (c) 11. Glenn Hall 12. Rhyse Martin 13. Neville Costigan 14. Nathan Norford 15. Chris McLean 16. Kelepi Tanginoa 17. Ricky Thorby          

Coach: Kristian Woolf                   

PNG Hunters v Souths Logan Magpies at BSP Stadium, Port Moresby on Saturday, June 13 - 7pm

PNG Hunters: 1. Stargroth Amean 2. Oti Bland Tony 3. Noel Zeming 4. Thompson Teteh 5. Adex Wera 6. Israel Eliab (c) 7. Ase Boas 8. Henry Noki 9. Wartovo Puara 10. Esau Siune 11. Kato Ottio 12. Lawrence Tu'u 13. Adam Korave 14. Brandy Peter 15. Edward Goma 16. Willie Minoga 17. Enock Maki 18. Timothy Lomai 19. Sebastian Pandia

Coach: Michael Marum

Souths Logan Magpies: 1. Josh Damen 2. Paul Rokolati 3. Dallas Anderson 4. Scott Doyle 5. Matt Trnka 6. Jack Joass 7. Ashley Taylor 8. Aotealofa Tuimavave 9. Travis Waddell 10. Andrew Edwards 11. Joe Boyce 12. Dan Tamou 13. Phil Dennis (c) 14. Herschel Gideon 15. Hansel Semau 16. Sam Gardel 17. Leon Panapa 18. Rhys Jacks 19. Jack Anderson

Coach: Josh Hannay

Burleigh Bears v Norths Devils at Pizzey Park on Sunday, June 14 - 1.40pm* (Live on Channel 9)

Burleigh Bears: 1. Tyler Chadburn 2. Jaiden Hawkes 3. Jamie Dowling 4. Dimitri Pelo 5. Connor Broadhurst 6. Connor Toia 7. Ryley Jacks 8. Mitch Sharp 9. Tom               Rowles 10. Josh Ailaomai 11. Ayden Lee 12. Louie Fanene 13. Darren Griffiths (c) 14. Marino Allen 15. Andrew Vela 16. James Dunley 17. Pele Peletelese 

Coach: Jim Lenihan

Norths Devils: 1. Joel Bailey 2. Rogan Dean 3. Dylan Galloway 4. Ryan Millard 5. Michael Lucas 6. Dan Murphy 7. Liam Tyson 8. Matt Mizzi 9. Will McNee 10. Chris Faust 11. Nathan Lowrie 12. Rhett Webster 13. Krys Freeman (c) 14. Steve Elliott 15. Billy Solah 16. Richard Tuala 17. Josh Afoa

Coach: Mark Gliddon

Sunshine Coast Falcons v Northern Pride at Sunshine Coast Stadium on Sunday, June 14 - 2pm

Sunshine Coast Falcons: 1. Sam Wright 2. Sam Young 3. Rueben Baillie 4. Travis Robinson 5. Suliasi Vunivalu 6. David Oakes 7. Jake Turpin 8. James Ackerman 9. Jay Lobwein 10. Ryan Hansen 11. Jye Ballinger 12. Jake Samoa 13. Tom Murphy (c) 14. Brett Doherty 15. Johnny Vuetibau 16. Mboya Adams 18. Sam Sotogi

Coach: Glen Dreger

Northern Pride: 1. Hezron Murgha 2. Linc Port 3. Brett Anderson (c) 4. Luke George 5. Semi Tadulala 6. Ryan Ghietti 7. Sam Obst 8. Jack Svendsen 9. Jason Roos (c) 10. Patrick Kaufusi 11. Vaipuna Tia Kilifi 12. Regan Verney 13. Ben Spina 14. Cameron King 15. Tom Hancock 16. Sheldon Powe Hobbs 17. David Murphy 18. Alex Starmer 19. Brent Oosen 20. Keelan White

Coach: Joe O'Callaghan

Tweed Heads Seagulls v Easts Tigers at Piggabeen Sports on Sunday, June 14 - 3pm

Tweed Heads Seagulls: 1. Shaun Carney 2. Nathanael Barnes 3. Leva Li 4. Blake Anderson 5. Kalifa Faifai-Loa 6. Ricardo Parata 7. Jamal Fogarty 8. Damian Sironen (c) 9. Sam Meskell 10. Oliver Percy 11. Dave Taylor 12. Dane Clarke 13. Sam Saville 14. Karl Lawton 15. Mark Offerdahl 16. Caleb Binge 17. Will Bugden 

Coach: Aaron Zimmerle

Easts Tigers: 1. Maeli Seve 2. Donald Malone 3. Eddie Tautali 4. Michael Kai 5. Matt Duffie 6. Shaun Nona 7. - 8. Foisa Peni 9. Tommy Butterfield 10. Liam McDonald 11. Dane Hogan (c) 12. Jake Foster 13. Dean Britt 14. Francis Tualau 15. Matthew Zgrajewski 16. Brenton Horwood 17. Billy Walters 18. Brentt Warr

Coach: Craig Ingebrigtsen  

Ipswich Jets - Bye

Wynnum Manly Seagulls - Bye

For Referee Appointments head to: Get Involved