Intrust Super Cup teams round 16

Northern Pride v Ipswich Jets at Barlow Park on Saturday, June 27 - 5.30pm

Northern Pride: 1. Hezron Murgha 2. Linc Port 3. Brett Anderson (c) 4. Justin Castellaro 5. Luke George 6. Ryan Ghietti 7. Sam Obst 8. Jack Svendsen 9. Jason Roos (c) 10. Scott Bolton 11. Vaipuna Tia Kilifi 12. Graham Clark 13. Ben Spina 14. Keelan White 15. Tom Hancock 16. Sheldon Powe Hobbs 17. Alex Starmer 18. Jordon Biondi-Odo 19. David Murphy

Coach: Joe O'Callaghan

Ipswich Jets: 1. Carlin Anderson 2. Marmin Barba 3. Chris Walker 4. Nemani Valekapa 5. Brandon McGrady 6. Josh Cleeland 7. Dane Phillips 8. Josh Seage 9. Landon Hayes 10. Rod Griffin 11. Sam Martin 12. Kurt Capewell 13. Keiron Lander (c) 14. Fakahoko Teutau 15. Kurtis Lingwoodock 16. Billy McConnachie 17. Gerico Cecil 

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Mackay Cutters v Wynnum Manly Seagulls at Stadium Mackay on Saturday, June 27 - 6pm

Mackay Cutters: 1. Sam Clune 2. Jordan Pereira 3. Ben Jones 4. Justin Tavae 5. Buchanan Rawhiti 6. Cameron Cullen 7. Liam Taylor 8. Brad Lupi 9. Josh Chudleigh 20. Pulou Vaituutuu 11. Brenden Treston 12. Tyson Martin 13. Chris Gesch (c) 15. Aleki Falepaini 10. Ryan Kinlyside 17. Coen Hess 18. Joss Boyton 16. Gavin Bennion 19. Mitch Day

Coach: Kim Williams

Wynnum Manly Seagulls: 1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. Matthew Grieve 4. Mitchell Buckett 5. Greg Eden 6. Patrick Templeman 7. Matthew Seamark 8. Ben Shea 9. Alehana Mara 10. Tim Natusch (c) 11. Aaron Rockley 12. Jon Grieve 13. Mitchell Frei 14. John Te Reo 15. David Stagg 16. Tanu Wulf 17. Stephen Coombe 18. Brad Mana

Coach: Jon Buchanan

Souths Logan Magpies v Tweed Heads Seagulls at Davies Park on Sunday, June 28 - 1.40pm*

Souths Logan Magpies: 1. Josh Damen 2. Paul Rokolati 3. Dallas Anderson 4. Scott Doyle 5. Tim Brooks 6. Jack Joass 7. Rhys Jacks 8. Hansel Semau 9. Travis Waddell 10. Andrew Edwards 11. Joe Boyce 12. Dan Tamou 13. Phil Dennis (c) 14. Jack Anderson 15. George Fai 16. Sam Gardel 17. Leon Panapa 18. Herschel Gideon

Coach: Josh Hannay

Tweed Heads Seagulls: 1. Ali Grant 2. Nathanael Barnes 3. Blake Anderson 4. Kalifa Faifai-Loa 5. Leva Li 6. Ricardo Parata 7. Shaun Carney 8. Damian Sironen (c) 9. Sam Meskell 10. Oliver Percy 11. Caleb Binge 12. Dane Clarke 13. Sam Saville 14. Karl Lawton 15. Jai Ingram 16. James Wood 17. Will Bugden 

Coach: Aaron Zimmerle

Townsville Blackhawks v Sunshine Coast Falcons at Jack Manski Oval on Sunday, June 28 - 2pm*

This match will not go ahead this weekend.

Redcliffe Dolphins v Norths Devils at Dolphin Oval on Sunday, June 28 - 2pm

Redcliffe Dolphins: 1. Josh Beehag 2. Oliver Regan 3. Tom Opacic 4. Tristan Lumley 5. Curtis Johnston 6. John Brady 7. Luke Capewell (c) 8. Harley Aiono 9. Darcy Etrich 10. Jon Green 11. Aaron Whitchurch 12. Anthony Cherrington 13. Tyson Cleal 14. Logan Harris 15. Tom Geraghty 16. Nick Ritter 17. Taylor Brown                                    

Coach: Troy Lindsay

Norths Devils: 1. Dylan Galloway 2. Michael Lucas 3. Joel Bailey 4. Ryan Millard 5. Rogan Dean 6. Dan Murphy 7. Liam Tyson 8. Matt Mizzi 9. Will McNee 10. Billy Solah 11. Rhett Webster 12. Nathan Lowrie 13. Krys Freeman (c) 14. Steve Elliott 15. Kristian Wanka 16. Dylan Smith 17. Josh Afoa 

Coach: Mark Gliddon

Easts Tigers v Burleigh Bears at Tapout Energy Stadium on Sunday, June 28 - 2pm

Easts Tigers: 1. Donald Malone 2. Maeli Seve 3. Eddie Tautali 4. Michael Kai 5. Matt Duffie 6. Shaun Nona 19. Brentt Warr 8. Christian Welch 9. Tommy Butterfield 10. Liam McDonald 11. Dane Hogan 12. Jake Foster 13. Troy Giess 14. Francis Tualau 15. Matthew Zgrajewski 16. Dean Britt 17. Billy Walters 18. Foisa Peni

Coach: Craig Ingebrigtsen

Burleigh Bears: 1. Khan Ahwang 2. Jaiden Hawkes 3. Jamie Dowling 4. Dimitri Pelo 5. Connor Broadhurst 6. Conner Toia 7. Ryley Jacks 8. Mitch Sharp 9. Tom Rowles 10. Josh Ailaomai 11. Tyron Haynes 12. Louie Fanene 13. Darren Griffiths (c) 14. Marino Allen 15. Ayden Lee 16. Shaun Maloney 17. Pele Peletelese 

Coach: Jim Lenihan

PNG Hunters v CQ Capras at Kalabond Oval, Kokopo on Sunday, June 28 - 2.30pm

PNG Hunters: 1. Stargroth Amean 2. David Lapua 3. Noel Zeming 4. Thompson Teteh 5. Adex Wera 6. Israel Eliab (c) 7. Ase Boas 8. Henry Noki 9. Wartovo Puara 10. Esau Siune 11. Brandy Peter 12. Timothy Lomai 13. Adam Korave 14. Nickson Borana 15. Atte Bina 16. Willie Minoga 17. Enock Maki 18. Lawrence Tu'u 19. Oti Bland Tony 20. Roger Laka

Coach: Michael Marum

CQ Capras: 1. Tarrant Mariner 2. Jake Ainsworth 3. Shaun Collins 4. Ha'Ofanga Rabakewa 5. Lloyd Stiegler 6. Matt Minto 7. Josh Mitchell 8. Gerard Tema 9. Mark Johnstone 10. Gavin Hiscox 11. Tyson White 12. Guy Williams (c) 13. Ian Webster 14. Aaron Watson 15. Corbyn Kilday 16. Dean McAdam 17. Dylan Webber 18. Josh Johnston

Coach: Lionel Harbin

For Referee Appointments head to: Get Involved