Nemani Valekapa - Intrust Super Cup Round 15 - Ipswich Jets V Central QLD Capras at North Ipswich Reserve

Burleigh Bears v Townsville Blackhawks at Pizzey Park on Saturday, July 4 - 3pm

Burleigh Bears: 1. Khan Ahwang 2. Jaiden Hawkes 3. Jamie Dowling 4. Dimitri Pelo 5. Connor Broadhurst 6. Conner Toia 7. Ryley Jacks 8. Mitch Sharp 9. Tom Rowles 10. Josh Ailaomai 11. Tyron Haynes 12. Louie Fanene 13. Darren Griffiths (c) 14. Marino Allen 15. Ayden Lee 16. Shaun Maloney 17. Pele Peletelese                           

Coach: Jim Lenihan

Townsville Blackhawks: 1. Jahrome Hughes 2. Zac Santo 3. Kyle Feldt 4. Moses Pangai 5. Jonathan Reuben 6. Tom Humble 7. Michael Parker-Walshe 8. Lorenzo Ma’afu 9. Anthony Mitchell 10. Daniel Beasley (c) 19. Kelepi Tanginoa 12. Rhyse Martin 13. Neville Costigan 14. Samsen O’Neill 15. Noel Underwood 16. Ricky Thorby 17. Corey Jensen 18. Lenny Magey

Coach: Kristian Woolf

Northern Pride v Easts Tigers at Barlow Park on Saturday, July 4 - 5.30pm

Northern Pride: 1. Hezron Murgha 2. Linc Port 3. Brett Anderson (c) 4. Justin Castellaro 5. Luke George 6. Ryan Ghietti 14. Sam Obst 20. Jack Svendsen 9. Jason Roos (c) 10. Sheldon Powe Hobbs 11. David Murphy 12. Graham Clark 13. Tom Hancock 15. PJ Webb 16. Nathan Wales 17. Alex Starmer 19. Keelan White

Coach: Joe O'Callaghan

Easts Tigers: 1. Donald Malone 2. Maeli Seve 3. Whetu Austin 4. Michael Kai 5. Brandon Downey 6. Shaun Nona 19. Brentt Warr 8. Foisa Peni 9. Tommy Butterfield 10. Liam McDonald 11. Dane Hogan (c) 12. Jake Foster 13. Troy Giess 14. Mathew Pitman 15. Matthew Zgrajewski 16. Brenton Horwood 17. Billy Walters

Coach: Craig Ingebrigtsen

Sunshine Coast Falcons v Mackay Cutters at Sunshine Coast Falcons on Saturday, July 4 - 6pm

Sunshine Coast Falcons: 1. Sam Wright 2. Suliasi Vunivalu 3. Young Tonumaipea 4. Paul Ivan 5. Rowan Klein 6. Travis Robinson 7. David Oakes 19. Jon Platt 9. Billy Brittain 10. Ryan Hansen 11. Rueben Baillie 12. Jacob Samoa 13. Tom Murphy (c) 14. Jay Lobwein 15. Johnny Vuetibau 16. Mboya Adams 17. Jye Ballinger

Coach: Glen Dreger

Mackay Cutters:  1. Sam Clune 2. Jordan Pereira 3. Ben Jones 4. Justin Tavae 5. Buchanan Rawhiti 6. Cameron Cullen 7. Liam Taylor 8. Brad Lupi 9. Josh Chudleigh 18. Pulou Vaituutuu 11. Brenden Treston 12. Tyson Martin 13. Chris Gesch (c) 14. Zack Walker 10. Ryan Kinlyside 15. Joss Boyton 16. Gavin Bennion 17. Mitch Day

Coach: Kim Williams

Redcliffe Dolphins v PNG Hunters at Dolphin Oval on Sunday, July 5 - 1.40pm*

Redcliffe Dolphins: 1. Josh Beehag 2. Oliver Regan 3. Tom Opacic 4. Aaron Whitchurch 5. Curtis Johnston 21. Trent Richardson 7. Luke Capewell (c) 8. Charlie Faingaa 9. Darcy Etrich 10. Jon Green 11. Nick Ritter 12. Anthony Cherrington 13. Tyson Cleal 14. Logan Harris 15. Tom Geraghty 16. Harley Aiono 17. Taylor Brown

Coach: Troy Lindsay

PNG Hunters:  1. Stargroth Amean 2. David Lapua 3. Noel Zeming 4. Thompson Teteh 5. Adex Wera 6. Israel Eliab (c) 7. Ase Boas 8. Henry Noki 9. Wartovo Puara 10. Esau Siune 11. Brandy Peter 12. Timothy Lomai 13. Lawrence Tu'u 14. Nickson Borana 15. Atte Bina 16. Willie Minoga 17. Enock Maki 18. Oti Bland Tony 19. Roger Laka 

Coach: Michael Marum

Ipswich Jets v Souths Logan Magpies at North Ipswich Reserve on Sunday, July 5 - 2pm

Ipswich Jets:  1. Carlin Anderson 2. Richard Pandia 3. Chris Walker 4. Nemani Valekapa 5. Brandon McGrady 6. Josh Cleeland 7. Dane Phillips 15. Kurtis Lingwoodock 9. Landon Hayes 10. Rod Griffin 11. Sam Martin 12. Kurt Capewell 13. Keiron Lander (c) 14. Fakahoko Teutau 16. Billy McConnachie 17. Liam Capewell 19. Haydan Lipp

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Souths Logan Magpies:  1. Brandon Khuu 2. Josh Damen 3. Dallas Anderson 4. Scott Doyle 5. Tim Brooks 6. Jack Joass 7. Rhys Jacks 8. Tikiko Noke 9. Travis Waddell 10. Andrew Edwards 11. Joe Boyce 12. Dan Tamou 13. Phil Dennis (c) 14. Jack Anderson 15. Ben Thorburn 16. Sam Gardel 17. Leon Panapa 18. Ken Levu

Coach: Josh Hannay

Norths Devils v Wynnum Manly Seagulls at Bishop Park on Sunday, July 5 - 2.30pm

Norths Devils: 1. Dylan Galloway 2. Michael Lucas 3. Joel Baily 4. Ryan Millard 5. Rogan Dean 6. Dan Murphy 7. Liam Tyson 8. Matt Mizzi 9. Will McNee 10. Billy Solah 11. Rhett Webster 12. Michael Molo 13. Krys Freeman (c) 15. Haile Rycroft 16. Kristian Wanka 20. Dylan Smith 17. Richard Tuala

Coach: Mark Gliddon

Wynnum Manly Seagulls: 1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. Matthew Grieve 4. Mitchell Buckett 5. Greg Eden 6. Patrick Templeman 7. Matthew Seamark 8. Ben Shea 9. Alehana Mara 10. Tim Natusch (c) 11. David Stagg 12. Jon Grieve 13. Mitchell Frei 14. John Te Reo 15. Brendon Gibb 16. Aaron Rockley 17. Tanu Wulf 

Coach: Jon Buchanan

Tweed Heads Seagulls – bye

CQ Capras – bye 

For Referee Appointments head to: Get Involved