AYDEN LEE (BURLEIGH BEARS) - PHOTO - SMP IMAGES / QRL MEDIA - 12TH JULY 2015 - Action from the Round 18 Queensland Rugby League (QRL) Intrust Super Cup clash between the Burleigh Bears v Redcliffe Dolphins played at Pizzy Park, Gold Coast.
Photo: SMPIMAGES.COM/QRL MEDIA

Intrust Super Cup teams Round 19

Wynnum Manly Seagulls v Ipswich Jets at BMD Kougari Oval on Saturday, July 18 - 5pm

Wynnum Manly Seagulls: 1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. Matthew Grieve 4. Mitchell Buckett 5. Greg Eden 6. Patrick Templeman 7. Mathew Seamark 8. Ben Shea 9. Alehana Mara 10. Tim Natusch (c) 11. David Stagg 12. Jon Grieve 13. Mitchell Frei 14. John Te Reo 15. Brendon Gibb 16. Aaron Rockley 17. Tanu Wulf 

Coach: Jon Buchanan

Ipswich Jets: 1. Carlin Anderson 2. Marmin Barba 3. Chris Walker 4. Nemani Valekapa 5. Brandon McGrady 6. Josh Cleeland 7. Dane Phillips 8. Josh Seage 9. Landon Hayes 10. Rod Griffin 11. Sam Martin 12. Kurt Capewell 13. Keiron Lander (c) 14. Fakahoko Teutau 15. Kurtis Lingwoodock 16. Billy McConnachie 17. Liam Capewell

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Mackay Cutters v Burleigh Bears at Stadium Mackay on Saturday, July 18 - 6pm

Mackay Cutters: 1. Sam Clune 2. Jordan Pereira 3. Ben Jones 4. Justin Tavae 5. Buchanan Rawhiti 6. Cameron Cullen 7. Liam Taylor 8. Brad Lupi 9. Josh Chudleigh 18. Pulou Vaituutuu 11. Brenden Treston 12. Tyson Martin 13. Chris Gesch (c) 14. Aleki Falepaini 10. Ryan Kinlyside 15. Joss Boyton 16. Gavin Bennion 17. Braden Uele

Coach: Kim Williams

Burleigh Bears: 1. Talor Walters 2. Zac Mackay 3. Jamie Dowling 4. Corbin Kiernan 5. Dimitri Pelo 6. Todd Seymour 7. Ryley Jacks 8. Mitch Sharp 9. Tom Rowles 21. David Hala 11. Ayden Lee 12. Sam Swift 13. Darren Griffiths (c) 14. Jenan Parrish 15. Louie Fanene 16. Shaun Maloney 17. Josh Ailaomai  

Coach: Jim Lenihan

CQ Capras v Redcliffe Dolphins at Marley Brown Oval, Gladstone on Saturday, July 18 - 7pm

CQ Capras: 1. Reece Baker 2. Jake Ainsworth 3. Marco Delapena 4. Tarrant Mariner 5. Sam Smith 6. Matt Minto 7. Josh Mitchell 8. Gerard Tema 9. Mark Johnstone 10. Gavin Hiscox 11. Dan Randall 12. Guy Williams (c) 13. Corbyn Kilday 14. Dean McAdam 15. Josh Johnston 16. Rajan Opetaia-Halls 17. Aaron Watson 18. Josh Tanner 19. Lloyd Stiegler

Coach: Lionel Harbin

Redcliffe Dolphins: 1. Josh Beehag 2. Marlon Doak 3. Tom Opacic 4. Aaron Whitchurch 5. Tristan Lumley 6. John Brady 7. Luke     Capewell (c) 8. Charlie Faingaa 9. Darcy Etrich 10. Jon Green 11. Nick Ritter 12. Anthony Cherrington 13. Trent Richardson 14. Logan Harris 15. Tyson Cleal 16. Harley Aiono 17. Taylor Brown 18. Josh Rudolph                               

Coach: Troy Lindsay

Easts Tigers v Townsville Blackhawks at Tapout Energy Stadium on Sunday, July 19 - 1.40pm*

Easts Tigers: 1. Donald Malone 2. Mahe Fonua 3. Shane Neumann 4. Michael Kai 5. Matt Duffie 6. Shaun Nona 19. Brentt Warr 8. Christian Welch 9. Tommy Butterfield 10 Liam McDonald 11. Dane Hogan (c) 12. Jake Foster 13. Troy Giess 14. Francis Tualau 15. Matthew Zgrajewski 16. Foisa Peni 17. Isaac Kaufmann 

Coach: Craig Ingebrigtsen

Townsville Blackhawks: 1. Jahrome Hughes 2. Zac Santo 3. Kyle Feldt 4. Mosese Pangai 5. Jonathan Reuben 6. Tom Humble 7. Michael Parker-Walshe 8. Lorenzo Ma'afu 9. Anthony Mitchell 10. Daniel Beasley (c) 11. Noel Underwood 12. Kelepi Tanginoa 13. Neville Costigan 14. Nathan Norford 15. Chris McLean 16. Corey Jensen 17. Ricky Thorby

Coach: Kristian Woolf

Tweed Heads Seagulls v Northern Pride at Piggabeen Sports on Sunday, July 19 - 2pm

Tweed Heads Seagulls: 1. Ali Grant 2. Nathanael Barnes 3. James Wood (c) 4. Kalifa Faifai-Loa 5. Leva Li 6. Shaun Carney 7. Karl Lawton 8. Matt White 9. Sam Meskell 10. Oliver Percy 11. Matt Robinson 12. Blake Anderson 13. Sam Saville 14. Ricardo Parata 15. Dane Clarke 16. Will Bugden 17. Ethan Price

Coach: Aaron Zimmerle

Northern Pride: 1. Hezron Murgha 2. Linc Port 3. Brett Anderson (c) 4. Justin Castellaro 5. Javid Bowen 6. Ryan Ghietti 7. Sam Obst 8. Jack Svendsen 9. Jason Roos (c) 10. Ben Spina 11. Vaipuna Tia Kilifi 12. Graham Clark 13. David Murphy 14. Cameron King 15. Tom Hancock 16. Sheldon Powe-Hobbs 17. Alex Starmer 18. Luke George

Coach: Joe O'Callaghan 

PNG Hunters v Sunshine Coast Falcons at Kalabond Oval, Kokopo on Sunday, July 19 - 2.30pm

PNG Hunters: 1. Stargroth Amean 2. Oti Bland Tony 3. Noel Zeming 4. Thompson Teteh 5. Adex Wera 6. Israel Eliab (c) 7. Ase Boas 8. Henry Noki 9. Wartovo Puara 10. Esau Siune 11. Brandy Peter 12. Timothy Lomai 13. Lawrence Tu'u 14. Nickson Borana 15. Atte Bina 16. Willie Minoga 17. Enock Maki 18. Kato Ottio 19. Roger Laka 20. Adam Korave 21. David Lapua                                       

Coach: Michael Marum

Sunshine Coast Falcons: 1. Ben Hampton 2. Travis Robinson 3. Rowan Klein 4. Young Tonumaipea 5. Suliasi Vunivalu 6. Kurt Mann 7. David Oakes 19. Jon Platt 9. Billy Brittain 10. Ryan Hansen (c) 11. Paul Ivan 12. Jacob Samoa (c) 13. Johnny Vuetibau 14. Jay Lobwein 15. Rueben Baillie 16. Jaz Nahu-Main 17. Jye Ballinger 18. Mboya Adams

Coach: Glen Dreger

Norths Devils v Souths Logan Magpies at Bishop Park on Sunday, July 19 - 2.30pm

Norths Devils:

1. Dylan Galloway 2. Michael Lucas 3. Joel Bailey 4. Dale Copley 5. Rogan Dean 6. Kodi Nikorima 7. Liam Tyson 8. Matt Mizzi 9. Byron Creighton 10. Brett Greinke (c) 11. Rhett Webster 12. Michael Molo 13. Krys Freeman 15. Hiale Roycroft 16. Dan Murphy 20. Dylan Smith 17. Billy Solah

Coach: Mark Gliddon

Souths Logan Magpies: 1. Jack Joass 2. Ihaka Watene 3. David Faamita 4. Scott Doyle 5. Tim Brooks 6. Ben Thorburn 7. Rhys Jacks 8. Tikiko Noke 9. Travis Waddell 10. Andrew Edwards 11. Joe Boyce 12. Daniel Tamou 13. Phil Dennis (c) 14. Jack Anderson 15. Ken Levu 16. Sam Gardel 17. Leon Panapa

Coach: Josh Hannay                                        

For Referee Appointments head to: Get Involved