Intrust Super Cup teams Round 20
Ipswich Jets v Norths Devils at North Ipswich Reserve on Saturday, July 25 - 3pm
Ipswich Jets: 1. Carlin Anderson 2. Marmin Barba 3. Chris Walker 4. Nemani Valekapa 5. Brandon McGrady 6. Josh Cleeland 7. Dane Phillips (c) 8. Josh Seage 9. Landon Hayes 10. Rod Griffin 11. Joseph Ofahengaue 12. Kurt Capewell 13. Richard Pandia 14. Fakahoko Teutau 15. Kurtis Lingwoodock 16. Billy McConnachie 17. Liam Capewell
Coach: Ben Walker and Shane Walker
Norths Devils: 1. Dylan Galloway 2. Michael Lucas 3. Joel Bailey 4. Ryan Millard 5. Rogan Dean 6. Dan Murphy 7. Liam Tyson 8. Matt Mizzi 9. Byron Creighton 10. Brett Greinke (c) 11. Rhett Webster 12. Hiale Roycroft 13. Krys Freeman 14. Will McNee 16. Kristian Wanka 20. Dylan Smith 17. Billy Solah
Coach: Mark Gliddon
Redcliffe Dolphins v Mackay Cutters at Dolphin Oval on Sunday, July 26 - 1.40pm*
Redcliffe Dolphins: 1. Josh Beehag 2. Marlon Doak 3. Tom Opacic 4. Josh Rudolph 5. Tristan Lumley 6. John Brady 7. Luke Capewell (c) 8. Charlie Faingaa 9. Darcy Etrich 10. Jon Green 11. Nick Ritter 12. Anthony Cherrington 13. Trent Richardson 14. Logan Harris 15. Tyson Cleal 16. Harley Aiono 17. Taylor Brown
Coach: Troy Lindsay
Mackay Cutters: 1. Sam Clune 2. Jordan Pereira 3. Ben Jones 4. Justin Tavae 5. Zack Walker 6. Cameron Cullen 7. Liam Taylor 8. Brad Lupi 9. Josh Chudleigh 18. Pulou Vaituutuu 11. Brenden Treston 12. Tyson Martin 13. Chris Gesch (c) 14. Aleki Falepaini 10. Steve Rapira 15. Joss Boyton 16. Braden Uele
Coach: Kim Williams
CQ Capras v Easts Tigers at Browne Park on Sunday, July 26 - 2pm
CQ Capras: 1. Reece Baker 2. Jake Ainsworth 3. Marco Delapena 4. Tarrant Mariner 5. Sam Smith 6. Matt Minto 7. Josh Mitchell 8. Gerard Tema 9. Mark Johnstone 10. Gavin Hiscox 11. Dan Randall 12. Guy Williams (c) 13. Corbyn Kilday 14. Dean McAdam 15. Josh Johnston 16. Rajan Opetaia-Halls 17. Aaron Watson 18. Josh Tanner 19. Tyson White
Coach: Lionel Harbin
Easts Tigers: 1. Donald Malone 2. Maeli Seve 3. Shane Neumann 4. Michael Kai 5. Matt Duffie 6. Shaun Nona 19. Brentt Warr 8. Felise Kaufusi 9. Tommy Butterfield 10. Liam McDonald 11. Dane Hogan (c) 12. Jake Foster 13. Troy Giess 14. Francis Tualau 15. Matthew Zgrajewski 16. Brenton Horwood 17. Billy Walters 18. Dwayne Craft
Coach: Craig Ingebrigtsen
Burleigh Bears v Souths Logan Magpies at Pizzey Park on Sunday, July 26 - 2pm
Burleigh Bears: 1. Talor Walters 2. Zac Mackay 3. Jamie Dowling 4. Tyron Haynes 5. Dimitri Pelo 6. Todd Seymour 7. Ryley Jacks 8. Mitch Sharp 9. Tom Rowles 21. David Hala 11. Ayden Lee 12. Sam Swift 13. Darren Griffiths (c) 14. Jenan Parrish 15. Caleb Morehu 16. Shaun Maloney 17. Josh Ailaomai
Coach: Jim Lenihan
Souths Logan Magpies: 1. Jack Joass 2. Ihaka Watene 3. David Faamita 4. Scott Doyle 5. Tim Brooks 6. Ben Thorburn 7. Rhys Jacks 8. Tikiko Noke 9. Travis Waddell 10. Andrew Edwards 11. Joe Boyce 12. Daniel Tamou 13. Phil Dennis (c) 14. Jack Anderson 15. Ken Levu 16. Sam Gardel 17. Leon Panapa
Coach: Josh Hannay
PNG Hunters v Townsville Blackhawks at Kalabond Oval, Kokopo on Sunday, July 26 - 2.30pm
PNG Hunters: 1. Stargroth Amean 2. Oti Bland Tony 3. Noel Zeming 4. Lawrence Tu'u 5. Adex Wera 6. Israel Eliab (c) 7. Ase Boas 8. Enock Maki 9. Wartovo Puara 10. Esau Siune 11. Brandy Peter 12. Kato Ottio 13. Timothy Lomai 14. Adam Korave 15. Atte Bina 16. Willie Minoga 17. Henry Noki 18. Nickson Borana 19. Roger Laka 20. David Lapua 21. Edward Goma
Coach: Michael Marum
Townsville Blackhawks: 1. Jahrome Hughes 2. Zac Santo 3. Kyle Feldt 4. Mosese Pangai 5. Lenny Magey 6. Tom Humble 7. Michael Parker-Walshe 8. Lorenzo Ma’afu 9. Anthony Mitchell 10. Daniel Beasley (c) 11. Noel Underwood 12. Kelepi Tanginoa 13. Neville Costigan 14. Nathan Norford 15. Chris McLean 16. Corey Jensen 17. Ricky Thorby
Coach: Kristian Woolf
Tweed Heads Seagulls v Wynnum Manly Seagulls at Piggabeen Sports on Sunday, July 26 - 3pm
Tweed Heads Seagulls: 1. Ali Grant 2. Nathanael Barnes 3. James Wood (c) 4. Blake Anderson 5. Leva Li 6. Shaun Carney 7. Matt Srama 8. Will Bugden 9. Sam Meskell 10. Oliver Percy 11. Matt Robinson 12. Dave Taylor 13. Ben Ridge 14. Ricardo Parata 15. Sam Saville 16. Dane Clarke 17. Jai Ingram
Coach: Aaron Zimmerle
Wynnum Manly Seagulls: 1. Patrick Templeman 2. Peter Gubb 3. Matthew Grieve 4. Mitchell Buckett 5. Greg Eden 6. Matt Smith 7. Mathew Seamark 8. Ben Shea 9. Alehana Mara 10. Tim Natusch (c) 11. David Stagg 12 Jon Grieve 13. Mitchell Frei 14. John Te Reo 15. Brendon Gibb 16. Aaron Rockley 17. Tanu Wulf
Coach: Jon Buchanan
For Referee Appointments head to: Get Involved