Scott Doyle - Intrust Super Cup Round 9 - Souths Logan Magpies V Redcliffe Dolphins at Davies Park, West End. 2.00pm Sunday May 10, 2015.  PHOTO: Scott Davis - SMP IMAGES.COM

Intrust Super Cup teams Round 22

Ipswich Jets v PNG Hunters at North Ipswich Reserve on Saturday, August 8 - 3pm

Ipswich Jets: 1. Carlin Anderson 2. Marmin Barba 3. Chris Walker 4. Nemani Valekapa 5. Brandon McGrady 6. Josh Cleeland 7. Dane Phillips (c) 8. Josh Seage 9. Landon Hayes 10. Rod Griffin 11. TBA 12. Kurt Capewell 13. Richard Pandia 22. Matt Parcell 15. Kurtis Lingwoodock 16. Billy McConnachie 17. Liam Capewell 

Coach: Ben Walker and Shane Walker

PNG Hunters: 1. Stargroth Amean 2. Oti Bland Tony 3. Noel Zeming 4. Edward Goma 5. Adex Wera 6. Israel Eliab (c) 7. Ase Boas 8. Henry Noki 9. Wartovo Puara 10. Esau Siune 11. Brandy Peter 12. Kato Ottio 13. Timothy Lomai 14. Adam Korave 15. Atte Bina 16. Willie Minoga 17. Enock Maki 18. Nickson Borana 19. Warren Glare

Coach: Michael Marum

Townsville Blackhawks v Tweed Heads Seagulls at Jack Manski Oval on Saturday, August 8 - 4pm

Townsville Blackhawks: 1. Jahrome Hughes 2. Zac Santo 3. Tom Humble 4. Kyle Feldt 5. Lenny Magey 6. Robert Lui 7. Michael Parker-Walshe 8. Ricky Thorby 9. Anthony Mitchell 10. Daniel Beasley (c) 11. Glenn Hall 12. Kelepi Tanginoa 13. Neville Costigan 14. Ray Thompson 15. Chris McLean 16. Corey Jensen 17. Noel Underwood

Coach: Kristian Woolf

Tweed Heads Seagulls: 1. Ali Grant 2. Nathanael Barnes 3. James Wood (c) 4. Shaun Carney 5. Leva Li 6. Jamal Fogarty 7. Sam Foster 8. Will Bugden 9. Sam Meskell 10. Ethan Price 11. Matt Robinson 12. Blake Anderson 13. Sam Saville 14. Ricardo Parata 15. Tim Cassidy 16. Dane Clarke 17. Jai Ingram

Coach: Aaron Zimmerle

Mackay Cutters v Northern Pride at Stadium Mackay on Saturday, August 8 - 6pm

Mackay Cutters: 1. Sam Clune 2. Blake Atherton 3. Ben Jones 4. Justin Tavae 5. Buchanan Rawhiti 6. Cameron Cullen 7. Liam Taylor 8. Brad Lupi 9. Josh Chudleigh 20. Pulou Vaituutuu 11. Brenden Treston 13. Chris Gesch (c) 10. Steve Rapira 12. Tyson Martin 15. Joss Boyton 18. Ryan Kinlyside 14. Aleki Falepaini 16. Mitch Day

Coach: Kim Williams

Northern Pride: 1. Linc Port 2. Javid Bowen 3. Brett Anderson (c) 4. Justin Castellaro 5. Luke George 6. Ryan Ghietti 7. Sam Obst 8. Jack Svendsen 9. Jason Roos (c) 10. Patrick Kaufusi 11. David Murphy 12. Graham Clark 13. Ben Spina 14. Keelan White 15. Tom Hancock 16. Sheldon Powe-Hobbs 17. Brent Oosen

Coach: Joe O'Callaghan

Sunshine Coast Falcons v CQ Capras at Sunshine Coast Stadium on Sunday, August 9 - 1.40pm* (Live on Channel 9)

Sunshine Coast Falcons: 1. Ben Hampton 2. Rowan Klein 3. Hymel Hunt 4. Young Tonumaipea 5. Travis Robinson 6. Kurt Mann 7. David Oakes 18. Nelson Asofa-Solomona 9. Billy Brittain 10. Ryan Hansen 11. Paul Ivan 12. Jaz Nahu-Main 13. Tom Murphy (c) 14. Jon Platt 15. Johnny Vuetibau 16. Mboya Adams 17. Jye Ballinger

Coach: Glen Dreger

CQ Capras: 1. Reece Baker 2. Jake Ainsworth 3. Marco Delapena 4. Dan Randall 5. Tarrant Mariner 6. Matt Minto 7. Mark Johnstone 8. Gerard Tema   9. Ian Webster 10. Gavin Hiscox 11. Tyson White 12. Rajan Opetaia-Halls 13. Guy Williams (c) 14. Josh Mitchell 15. Nathan Young 16. Dean McAdam 17. Corbyn Kilday 18. Josh Johnston 19. Sam Smith 20. Trai Fuller

Coach: Lionel Harbin

Burleigh Bears v Wynnum Manly Seagulls at Pizzey Park on Sunday, August 9 - 2pm

Burleigh Bears: 1. Talor Walters 2. Kevin Gordon 3. Jamie Dowling 4. Connor Broadhurst 5. Dimitri Pelo 6. Christian Hazard 7. Ryley Jacks 8. Nathaniel Peteru 9. Chad Redman 21. David Hala 11. Tyron Haynes 12. Ayden Lee 13. Darren Griffiths (c) 14. Sam Swift 15. Louie Fanene 16. Mitch Sharp 17. Josh Ailaomai

Coach: Jim Lenihan

Wynnum Manly Seagulls: 1. Patrick Templeman 2. Peter Gubb 3. Matthew Grieve 4. Mitchell Buckett 5. Greg Eden 6. Matt Smith 7. Mathew Seamark 8. Ben Shea 9. Alehana Mara 10. Tim Natusch (c) 11. David Stagg 12. Jon Grieve 13. Mitchell Frei 14. John Te Reo 15. Brendon Gibb 16. Aaron Rockley 17. Tanu Wulf 

Coach: Jon Buchanan

Redcliffe Dolphins v Souths Logan Magpies at Dolphin Oval on Sunday, August 9 - 2pm

Redcliffe Dolphins: 1. Marlon Doak 2. Josh Beehag 3. Tom Opacic 4. Aaron Whitchurch 5. Curtis Johnston 6. John Brady 7. Luke Capewell (c) 8. Charlie Faingaa 9. Darcy Etrich 10. Jon Green 11. Nick Ritter 12. Anthony Cherrington 13. Trent Richardson 14. Shane Pumipi 15. Tyson Cleal 16. Harley Aiono 19. Josh Rudolph

Coach: Troy Lindsay

Souths Logan Magpies: 1. Josh Bowen-Bowyer 2. Tim Brooks 3. Scott Doyle 4. David Faamita 5. Dan Russell 6. Jack Joass 7. Rhys Jacks 8. Tikiko Noke 9. Travis Waddell 10. Andrew Edwards 11. Joe Boyce 12. Daniel Tamou 13. Phil Dennis (c) 14. Ben Thorburn 15. Aotealofa Tuimavave 16. Sam Gardel 17. Leon Panapa 18. Ihaka Watene 19. Ken Levu

Coach: Josh Hannay

Easts Tigers - bye

Norths Devils - bye

For Referee Appointments head to: Get Involved