'Get in the Game' Country Week (supporting the Royal Flying Doctor Service)

Townsville Blackhawks v Ipswich Jets at Bill Lewis Oval, Charters Towers on Saturday, August 15 - 5pm

Townsville Blackhawks: 1. Jahrome Hughes 2. Zac Santo 3. Tom Humble 4. Kyle Feldt 5. Samsen O’Neill 6. Robert Lui 7. Michael Parker-Walshe 8. Ricky Thorby 9. Anthony Mitchell 10. Daniel Beasley (c) 11. Glenn Hall 12. Kelepi Tanginoa 13. Neville Costigan 14. Ray Thompson 15. Chris McLean 16. Lorenzo Ma’afu 17. Rhyse Martin

Coach: Kristian Woolf

Ipswich Jets: 1. Carlin Anderson 2. Marmin Barba 3. Chris Walker 4. Nemani Valekapa 5. Brandon McGrady 6. Josh Cleeland 7. Dane Phillips (c) 8. Josh Seage 9. Matt Parcell 10. Rod Griffin 11. TBA 12. Kurt Capewell 13. Richard Pandia 14. Landon Hayes 15. Kurtis Lingwoodock 16. Billy McConnachie 17. Liam Capewell

Coach: Ben Walker and Shane Walker

CQ Capras v Tweed Heads Seagulls at Salter Oval, Bundaberg on Saturday, August 15 – 6.30pm

CQ Capras: 1. Reece Baker 2. Jake Ainsworth 3. Marco Delapena 4. Sam Smith 5. Ha'Ofanga Rabakewa 6. Matt Minto 7. Mark Johnstone 8. Gerard Tema 9. Ian Webster 10. Gavin Hiscox 11. Tyson White 12. Rajan Opetaia-Halls 13. Guy Williams (c) 14. Josh Mitchell 15. Nathan Young 16. Josh Johnston 17. Corbyn Kilday

Coach: Lionel Harbin

Tweed Heads Seagulls: 1. Ali Grant 2. Nathanael Barnes 3. James Wood (c) 4. Shaun Carney 5. Leva Li 6. Jamal Fogarty 7. Sam Foster 8. Will Bugden 9. Sam Meskell 10. Ethan Price 11. Matt Robinson 12. Blake Anderson 13. Sam Saville 14. Ricardo Parata 15. Anthony Colman 16. Dane Clarke 17. Jai Ingram

Coach: Aaron Zimmerle

Easts Tigers v Souths Logan Magpies at Blackall Showgrounds on Saturday, August 15 – 7pm

Easts Tigers: 1. Donald Malone 2. Richard Kennar 3. Shane Neumann 4. Mahe Fonua 5. Brandon Downey 6. Shaun Nona 19. Brentt Warr 8. Dayne Weston 9. Tommy Butterfield 10. Liam McDonald 11. Dane Hogan (c) 12. Jake Foster 13. Troy Giess 14. Mathew Pitman 15. Matthew Zgrajewski 16. Francis Tualau 17. Billy Walters

Coach: Craig Ingebrigtsen

Souths Logan Magpies: 1. Josh Bowen-Bowyer 2. Mitchell Hallinan 3. Scott Doyle 4. Tim Brooks 5. David Pritchard 6. Jack Joass 7. Rhys Jacks 8. Tikiko Noke 9. Travis Waddell 10. Andrew Edwards 11. Joe Boyce 12. Daniel Tamou 13. Phil Dennis (c) 14. Ben Thorburn 15. Aotealofa Tuimavave 16. Sam Gardel 17. Leon Panapa 18. Jack Anderson 19. Ihaka Watene

Coach: Josh Hannay

Norths Devils v Mackay Cutters at Dalby Leagues Ground on Saturday, August 15 – 7pm

Norths Devils: 1. Luke Pollock 2. Michael Lucas 3. Joel Bailey 4. Ryan Millard 5. Rogan Dean 6. Dan Murphy 7. Liam Tyson 8. Matt Mizzi 9. Byron Creighton 10. Billy Solah 11. Kristian Wanka 12. Brett Greinke (c) 13. Krys Freeman 14. Will McNee 16. Rhett Webster 20. Dylan Smith 17. Josh Afoa

Coach: Mark Gliddon

Mackay Cutters: 1. Sam Clune 2. Jordan Pereira 3. Ben Jones 4. Justin Tavae 5. Buchanan Rawhiti 6. Cameron Cullen 7. Liam Taylor 8. Sam Hoare 9. Josh Chudleigh 10. Brad Lupi 11. Brenden Treston 12. Chris Gesch (c) 13. Steve Rapira 14. Aleki Falepaini 17. Tyson Martin 18. Joss Boyton 19. Ryan Kinlyside 20. Pulou Vaituutuu 16. Josh Osborne

Coach: Kim Williams

Sunshine Coast Falcons v Burleigh Bears at Sullivan Oval, Stanthorpe on Sunday, August 16 – 1.40pm* (Live on Channel 9/Win/NBN)

Sunshine Coast Falcons: 1. Sam Wright 2. Rowan Klein 3. Young Tonumaipea 4. Hymel Hunt 5. Travis Robinson 6. Ben Hampton 7. David Oakes 17. Jordan McLean 9. Billy Brittain 10. Ryan Hansen 11. Paul Ivan 12. Jaz Nahu-Main 13. Tom Murphy (c) 14. Jay Lobwein 15. Johnny Vuetibau 16. Mboya Adams 18. Jacob Samoa 19. Jye Ballinger 20. Jon Platt

Coach: Glen Dreger

Burleigh Bears: 1. Talor Walters 2. Kevin Gordon 3. Jamie Dowling 4. Connor Broadhurst 5. Dimitri Pelo 6. Todd Seymour 7. Ryley Jacks 8. Nathaniel Peteru 9. Chad Redman 10. Pele Peletelese 11. Tyron Haynes 12. Ayden Lee 13. Darren Griffiths (c) 14. Nafe Seluini 15. Louie Fanene 16. Mitch Sharp 17. Josh Ailaomai

Coach: Jim Lenihan

Redcliffe Dolphins v Northern Pride at Callendar Park, Innisfail on Sunday, August 16 – 2pm

Redcliffe Dolphins:  1. Marlon Doak 2. Josh Beehag 3. Tom Opacic 4. Aaron Whitchurch 5. Curtis Johnston 6. John Brady 7. Luke Capewell (c) 8. Charlie Faingaa 9. Darcy Etrich 10. Jon Green 11. Nick Ritter 12. Harley Aiono 13. Tyson Cleal 14. Shane Pumipi 15. Joe Bradley 16. Tom Geraghty 19. Taylor Brown

Coach: Troy Lindsay

Northern Pride: 1. Hezron Murgha 2. Linc Port 3. Brett Anderson (c) 4. Justin Castellaro 5. Javid Bowen 6. Ryan Ghietti 7. Sam Obst 8. Jack Svendsen 9. Jason Roos (c) 10. Patrick Kaufusi 11. Tom Hancock 12. Graham Clark 13. Ben Spina 14. Keelan White 15. Brent Oosen 16. Sheldon Powe-Hobbs 17. David Murphy

Coach: Joe O'Callaghan

PNG Hunters v Wynnum Manly Seagulls at Sir John Guise Stadium, Port Moresby on Sunday, August 16 – 2.30pm 

PNG Hunters: 1. Stargroth Amean 2. Oti Bland Tony 3. Noel Zeming 4. Edward Goma 5. Adex Wera 6. Israel Eliab (c) 7. Ase Boas 8. Henry Noki 9. Wartovo Puara 10. Esau Siune 11. Timothy Lomai 12. Kato Ottio 13. Adam Korave 14. Lawrence Tu'u 15. Atte Bina        16. Willie Minoga 17. Enock Maki 18.  Thompson Teteh 19. Brandy Peter               

Coach: Michael Marum

Wynnum Manly Seagulls: 1. Patrick Templeman 2. Peter Gubb 3. Matthew Grieve 4. Mitchell Buckett 5. Greg Eden 6. Matt Smith 7. Mathew Seamark 8. Ben Shea 9. Alehana Mara 10. Tim Natusch (c) 11. Aaron Rockley 12. Brendon Gibb 13. Mitchell Frei 14. John Te Reo 15. Jon Grieve 16. Stephen Coombe 17. Tanu Wulf 18. Brad Mana 

Coach: Jon Buchanan