Alehana Mara - Intrust Super Cup Round 3 - Wynnum Manly Seagulls V Mackay Cutters at BMD Kougari Oval, Manly West. 5.00pm Saturday March 21, 2015.  PHOTO: Scott Davis - SMP IMAGES.COM

Intrust Super Cup teams Final Week 1

Elimination Semi Finals

Ipswich Jets v Northern Pride at North Ipswich Reserve on Sunday, September 6 - 1.35pm

Ipswich Jets: 1. Carlin Anderson 2. Marmin Barba 3. Richard Pandia 4. Nemani Valekapa 5. Brendon McGrady 6. Josh Cleeland 7. Dane Phillips 8. Josh Seage 9. Matt Parcell 10. Rod Griffin 11. Fakahoko Teutau 12. Kurt Capewell 13. Keiron Lander (c) 15. Kurtis Lingwoodock16. Billy McConnachie 17. Liam Capewell 22. Sam Martin             

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Northern Pride: 1. Linc Port 2. Hezron Murgha 3. Brett Anderson (c) 18. Javid Bowen 5. Luke George 20. Ryan Ghietti 7. Sam Obst 8. Jack Svendsen 9. Jason Roos (c) 10. Patrick Kaufusi 11. Vaipuna Tia Kilifi 12. Graham Clark 13. Tom Hancock 14. Jordan Biondi-Odo 15. Brent Oosen 16. Sheldon Powe-Hobbs 17. David Murphy 4. Justin Castellaro

Coach: Joe O'Callaghan

Wynnum Manly Seagulls v Easts Tigers at BMD Kougari Oval on Sunday, September 6 - 3pm

Wynnum Manly Seagulls: 1. Patrick Templeman 2. Peter Gubb 3. Matthew Grieve 4. Mitchell Buckett 5. Greg Eden 6. Matthew Smith 7. Mathew Seamark 8. Ben Shea 9. Alehana Mara 10. Tim Natusch (c) 11. Aaron Rockley 12. Brendon Gibb 13. Mitchell Frei 14. John Te Reo 15. Jon Grieve 16. Stephen Coombe 17. Tanu Wulf

Coach: Jon Buchanan

Easts Tigers: 1. Donald Malone 2. Richard Kennar 3. Shane Neumann 4. Mahe Fonua 5. Michael Kai 6. Shaun Nona 19. Brentt Warr 8. Liam McDonald 9. Tommy Butterfield (c) 10. Felise Kaufusi 11. Dayne Weston 12. Jake Foster 13. Troy Giess 14. Mathew Pitman 15. Matthew Zgrajewski 16. Francis Tualau 17. Billy Walters 18. Foisa Peni

Coach: Craig Ingebrigtsen

FOGS Colts teams Finals Week 1

Qualifying Semi Final

Redcliffe Dolphins v Wynnum Manly Seagulls at BMD Kougari Oval on Sunday, September 6 - 1.15pm

Redcliffe Dolphins: 1. Bailey Rogers 2. Jacob Wise 3. Joel Mayne 4. Sam Leach 5. Schae Mawer 6. Tyson Gamble 7. Mitchell Wilson (c) 8. Nathan Watts 9. Jack Alley 10. Lachlan Timm 11. Dylan Minnetto 12. TeArahi Wihongi 13. Josh Rudolph 14. Tyler Jones 15. Agassi Stowers 16. Nick Timm 17. Mitch McPaul 18. Kessin Guilfoyle

Coach: Michael Roberts

Wynnum Manly Seagulls: 1. Tumoana Halkyard 2. Jordan Clamp 3. Braydon Mitchell 4. Dale Madden 5. Luke Modini 6. Brayden Josephs 7. Joshua Marshman 8. Rhys Melville (c) 9. Will Hanley 10. Lachlan Barr 11. Matthew Scott 12. Jacob Tonge 13. Cody McIntosh 14. Tamaira Raurimu-Carew 15. Nicholas Samuels 16. Hugh Sedger 17. Jaylan Mawer 

Coach: Leon Cherry

Elimination Semi Final

Norths Devils v Souths Logan Magpies at Bishop Park on Sunday, September 6 - 3pm

Norths Devils: 1. Lane Ferling 2. Tom Collins 3. Reagan Glynn 4. Joel Grauf 5. Linton Enoch 6. Logan Spaander 7. Josh Fauid 8. Denzell Heketoa 9. Haydin Elsebach 10. Lindsay Collins 11. Hiale Roycroft 12. Ethan Richards 13. Michael Molo 14. Jack Miers 15. Jacob Kelly 16. Tom Moli 17. Sam Carson

Coach: Craig Kennedy

Souths Logan Magpies: 1. Josh Bowen-Bowyer 2. Nikau Cassidy 3.  Ellery Tusa 4. Junior Taefu 5. David Pritchard 6. Sato Ketia-Opo 7. Cameron Boga (c) 8. Simi Fatafehi 9. Brad Frith 10. Simi Ata 11. Justin Fai 12. Jack Anderson 13. George Terekia 14. Jake Eden 15. Corey Vinall 17. Martin Esau 19. Max Toka

Coach: Steven Bretherton