Intrust Super Cup Round 6

Redcliffe Dolphins v Ipswich Jets
South Pine Sports Complex on Saturday, April 9 - 2pm

Redcliffe Dolphins

1. Luke Capewell 2. Jonus Pearson 4. Aaron Whitchurch 3. Jack Ahearn 5. Thomas Opacic 6. Zach Strasser 7. Darren Nicholls 8. Samuel Anderson (c) 9. Shane Pumipi 10. Tyson Andrews 11. Harley Aiono 12. Anthony Cherrington 13. Christopher Gesch 14. Brandon Lee 15. Daniel Bridge 16. Charlie Faingaa 17. Rulon Nutira

Coach: Adam Mogg

Ipswich Jets

1. Carlin Anderson 2. Marmin Barba 3. Rory Humphreys 4. Nemani Valekapa 5. Richard Pandia 6. Haydan Lipp 7. Dane Phillips (c) 8. Joshua Seage 9. Landon Hayes 10. Nathaniel Neale 11. Samuel Martin 12. Row David Fa'alogo 13. Fakahoko Teutau 14. Sebastian Pandia 15. Jesse Roberts 16. William McConnachie 17. Liam Capewell 18. Michael Purcell

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Watch all the Round 5 highlights via QRL TV

Mackay Cutters v Norths Devils
BB Print Stadium Mackay on Saturday, April 9 - 6pm

Mackay Cutters

1. Matthew Wright 2. Jordan Pereira 3. Johnny Faletagoa'i 4. Tautau Moga 5. Jack Creith 6. Regan Verney 7. Liam Taylor 8. Alexander Farrell 9. Joshua Chudleigh 10. Braden Uele 11. Tyson Martin 12. Andrew Davey 13. Brenden Treston (c) 14. Steve Rapira 15. Joss Boyton 16. Leonati Feiloakitau-Fetuani 17. Ryan Kinlyside 18. Andrew Gay

Coach: David Simpson

Norths Devils

1. Trae Clark 2. Michael Lucas 3. David Faamita 4. Jarryd Dodd 5. Rogan Dean 6. Billy Brittain (c) 7. Todd Murphy 8. Francis Molo 9. Jayden Berrell 10. Josh Afoa 11. Brett Greinke 12. Matiu Love-Henry 13. Jai Arrow 14. William McNee 15. Rhett Webster 16. Hemi Mullen 17. Billy Solah 19. Harry Pondekas 20. Dylan Smith

Coach: Mark Gliddon

Head to QRL Live to follow the game day scores 

CQ Capras v Sunshine Coast Falcons
Browne Park on Saturday, April 9 – 6pm

CQ Capras

1. Reece Baker 2. Junior Kirisome 3. Brandon Manase 4. Adam Henry 5. Marco Delapena 6. Maipele Morseau 7. Matthew Minto 8. Gavin Hiscox (c) 9. Ian Webster 10. Jack Kavanagh 11. Victor Halfpenny 12. William Cullen 13. Aleki Falepaini 14. Joshua Mitchell 15. Peter Gallen 16. Michael Ki 19. Samson Graham

Coach: Kim Williams

Sunshine Coast Falcons

1. Eddie Tautali 2. Samuel Wright 3. Callum Klein 4. Matthew Grieve 5. Rowan Klein 6. Alex Bishop 7. Ryley Jacks (c) 21. Erevonu Kamikamica 9. Nafetalai Seluini 10. Mark Nicholls 11. Patrick Hollis 12. Joe Stimson 13. Jye Ballinger 14. Robbie Ward 15. Jacob Samoa 16. Jordan Hall 17. Martin Cordwell 18. Ryan Hansen

Coach: Craig Ingebrigtsen

Easts Tigers v Wynnum Manly Seagulls 
Suzuki Stadium, Langlands Park on Sunday, April 10 – 1.40pm* (Live on Channel 9 / WIN / NBN)

1. Brandon Downey 2. Suliasi Vunivalu 3. Jamie Anderson 4. Jeremy Hawkins 5. Michael Kai 6. Daniel Foster 7. Brentt Warr 8. Francis Tualau 9. Billy Walters 10. Matthew Zgrajewski 11. Jake Foster 12. Dane Hogan (c) 13. Dean Britt 14. Matthew White 15. Ashley Little 16. Luke Lavelle 17. Christopher Ostwald

Coach: Scott Sipple

Wynnum Manly Seagulls

1. Patrick Templeman (c) 2. Peter Gubb 3. Gregory Eden 4. Mitchell Buckett 5. Daniel Ogden 6. Matthew Smith 7. Mathew Seamark 8. Magnus Stromquist 9. Mitchell Cronin 10. Benjamin Shea 11. Alex Barr 12. Jon Grieve 13. Aaron Rockley 14. Mitchell Moore 15. Tim Natusch 16. Stephen Coombe 17. Salesi Funaki

Coach: Jon Buchanan

Souths Logan Magpies v Burleigh Bears
Davies Park on Sunday, April 10 - 3pm

Souths Logan Magpies

1. Jamayne Isaako 2. Cameron Booth 3. Scott Doyle 4. Marion Seve 5. Jonathon Kent 6. Jack Joass 7. Samuel Scarlett 8. Herman Ese'ese 9. Travis Waddell 10. Andrew Edwards 11. Leon Panapa 12. Caleb Timu 15. Joseph Boyce 13. Phillip Dennis (c) 14. Daniel Tamou 16. George Fai 17. Tikiko Noke

Coach: Josh Hannay

Burleigh Bears

1. Tyler Chadburn 2. Kurtis Rowe 3. Sami Sauiluma 4. Connor Broadhurst 5. Oliver Regan 6. Daniel Schwass 7. Jamal Fogarty (c) 8. Luke Page 9. Pat Politoni 10. Paterika Vaivai 11. Jamie Dowling (c) 12. Hayden Schwass 13. Lachlan Burr 14. Thomas Rowles 15. Jeffrey Lynch 16. Joshua Ailaomai 17. Parahi Wilson

Coach: Jimmy Lenihan

Northern Pride v Tweed Heads Seagulls
Barlow Park on Sunday, April 10 - 3pm

Northern Pride

1. Linc Port 2. Khan Ahwang 3. Shaun Hudson 4. Justin Castellaro 5. Luke George 6. Jared Allen 7. Brayden Torpy 8. David Murphy 9. Ryan Ghietti (c) 10. Patrick Kaufusi 12. Jack Svendsen 11. Vaipuna Tia-Kilifi 13. Ben Spina 14. Denzel King 15. Tom Hancock 16. Sheldon Powe-Hobbs 17. Colin Wilkie 18. Rajan Opetaia-Halls

Coach: Joe O'Callaghan

Tweed Heads Seagulls

1. Shannon Walker 2. Leva Li 3. James Wood 4. Shaun Carney 5. Nathanael Barnes 6. Samuel Irwin 7. Karl Lawton 8. William Bugden 9. Sam Meskell (c) 10. Mitchell Sharp 11. Cory Blair 12. Matthew Robinson 13. Sam Saville (c) 15. Blake Anderson 16. Dane Clarke 17. Jackson Clarke 18. Tevita Folau

Coach: Aaron Zimmerle

PNG Hunters v Townsville Blackhawks
National Football Stadium on Sunday, April 10 – 3pm

PNG Hunters

1. Stargroth Amean 2. Justin Olam 3. Noel Zeming (c) 4. Adex Wera 5. William Aquila 6. Watson Boas 7. Wartovo Puara 8. Henry Noki 9. Warren Glare 10. Esau Siune 11. Ishamel Baikawa 12. Tuvi Lepan 13. Brandy Peter 14. Adam Korave (c) 15. Enock Maki 16. Philimon Kimisive 17. Edward Goma 18. Timothy Lomai 19. Benjamin Hetra

Coach: Michael Marum

Townsville Blackhawks

1. Jahrome Hughes 2. Hezron Murgha 3. Moses Pangai 4. Delouise Hoeter 5. Samsen O’Neill 6. Kyle Laybutt 7. Michael Parker-Walshe 8. Glenn Hall (c) 9. Anthony Mitchell (c) 10. Corey Jensen 11. Lona Kaifoto 12. Rhyse Martin 13. Lorenzo Maafu 14. Nathan Norford 15. Kieran Quabba 16. Willie Minoga 17. David Munro

Coach: Kristian Woolf 

Read all the Round 5 match reports:

Pride break Ipswich hoodoo
Phins win emotional derby v Falcons
Bears defence earns win v Devils
Unlikely field goal pips Wynnum
Walters inspires Easts win over Capras
Blackhawks continue dominance over Tweed

PNG fight back to topple Mackay (+ highlights)