Brisbane Rugby League A Grade - Round 1

Redcliffe Dolphins v Ipswich Jets
South Pine Sports Complex on Saturday, April 9 12:15pm

Redcliffe Dolphins
1. Josh Beehag 2. Dujean Liolevave 3. Dan Randall 4. Rinsma Saueha 5. Kyle Van Klaveren 6. Mitchell Wilson 7. Tyson Gamble 8. Taylor Brown 9. Christian Hazard 10. Johnnie Fox 11. Jaz Nahu-Main 12. Ashley Harawira 13. Tyson Cleal 14. Christian Morris 15. Jayden Best 16. Tai Vaavale 17. Daniel Graham
Coach: Daniel Green

Ipswich Jets
1. Ono So'Oialo 2. Max Fesolai 3. Ben White 4. Josh Damen 5. Fine Faingaa 6. Mikaere Beattie 7. Chris Ash 8. Abraham Attallah 9. Kane Fuller 10. Rowan Winterfield 11. Mitch Koina 12. Nathan Gaulton 13. Hugh Sedger 14.Ben Sullivan 15. David Tahavalu 16. Jackson Tynan 17. Toby Key
Coach: Mark Bishop

Valleys Diehards v Carina
Emerson Park on Saturday, April 9 3pm

Valleys Diehards
1. Andrew Lancaster 2. Tom Collins 3. Shane Picker 4. Arthur Brown 5. Jeremiah Lale 6. Joshua Essex 7. Dan Murphy 8. Rez Phillips 9. Chris Aiton 10. Billy Solah 11. Liam Herrington 12. Ryley Kajewski 13. Paul Steele 14. Dayne Rogers 15. Kobi Mills 16. Dylan Mislov 20. Francis Veukiso
Coach: Don Gailer

Carina
1. Benjamin Lanskey 2. Braeden Leahy 3. Paul Cullen 4. Matthew Craven 5. Ash Bull 6. Cameron Robertson 7. Joel Keune 8. Thomas Price 9. Benjamin Moore 10. Josh Everett 11. Shane Gillham 12. Steven Tyrrell 13 Michael Egan 14. Christopher Cook 15. Griffin Freeman 16. Tom O’Keefe 17.Daniel Worso-Mansfield
Coach: Peter Edwards

Gaters v Normanby
Southpine Sports Complex on Saturday, April 9 at 5:30pm

Gaters
1 Adam Wickins 2. Kieran English 3. Justin Sleep 4. Dwayne Duncan 5. Shaun Rees 6. Jarrod Watson 7. Josh Cattell 8. Brendan Tailford 9. Tyler Jones 10. Troyden Watene 11. Josh Benjamin 12. Stephen Tunnicliffe 13. Tyrone Clark 20. Simon Malcolm 16. Troy Swift 18. Zac Russ 17. Roy McMahon
Coach: Craig Rodgers

Normanby
1. Matthew Currie 2. Matt Trnka 3. Joe Henderson 4. Mitchell Hallinan 5. Luke Archer 6. Jacob Thomas 7. Rex Johnson 8. Samuel Gardel 9. Jack Walters 10. Benjamin Faulkner 11. Daniel Russell 12. James Bannerman 13. Tyson Skyring 14. Anthony Seeto 15. Ryan Dornan 16. Antony Cheng 17. Brendan Wall
Coach: Wayne Treleaven

Logan Brothers v West Brisbane Panthers
Civic Park on Saturday, April 9 at 5:30pm

Logan Brothers
1. Peter Lee 2. Tim Brooks 3. Ellery Tusa 4. Codey Kennedy 5. Kieran Battelley 6. Cameron Boga 7. Ben Jackson 8. Terry Kepu 9. Jake Eden 10. Elliott Boyle 11. Francis Fafita 12. Jack Anderson 13. AJ Tuimavave 14. Grayson Putu 16. Niu Mauigoa 16. John Maireroa 17. 18. Zach Lee
Coach: Steven Bretheton

West Brisbane Panthers
1. Jack Mackin 2. Maeli Seve 3. Kennedy Pettyborne 4. Luke Pollock 5. Rogan Dean 6. Ryan Millard 7. Michael Rasmussen 8. Sam Carsons 9. Matt Chapman 10. Erick Koelbel 11. Harry Pondekas 12. James Sharkie 13. Kristian Wanka 14. Alex Taumaoe 15. Sebastian Sinapati 16. TBA 17. John Tasi
Coach: Wayne Weekes

Easts Tigers v Wynnum Manly Redland City
Suzuki Stadium, Langlands Park on Sunday April 10 3:30pm

Easts Tigers
1. Leon Ellia-Niukore 2. Jack Schaffer 3. Jacob Paul 4. Brandon George 5. Whetu Austin 6. Kevin Bell 7. James Salter 8. Liam McDonald 9. Mackenzie Reid 10. Liufau Hala 11. Foisa Peni 12. Dwayne Craft 13. John Puna 14. Kurt Hatfield 15. Adam Crear 16. Sam Bielefeld 17. Nathan Smith
Coach: Jason Di Lizio

Wynnum Manly Redland City
1. Jeriah Goodrich 2. Ben Davey 3. Te Carew 4. Mitch McMillan 5. Hayden Crowley 6. Tyson Brooks 7. Josh Marshman 8. Josh Hoffman 9. Alehana Mara 10. Andrew Clayton 11. Tanu Wulf 12. Brad Mana 13. Nick Harrold 14. Corey Davis 15. Junior Pita 16. Richard Tuala 17. Jacob Paulo
Coach: Ron Troutman

For scores, news and highlights, follow the BRL on FACEBOOK, TWITTER and YOUTUBE