Brisbane Rugby League A Grade Round 2 teams

Normanby Hounds v Valleys Diehards
Purtell Park, Saturday 16 April 3pm

Normanby

1. Matthew Currie 2. Michael Crosby 3. Joe Henderson 4. Mitchell Hallinan 5. Sebastian Russell-Sharam 6. Jacob Thomas 7. Beau Ryan 8. Thomas Dempsey 9. Jack Walters 10. Benjamin Faulkner 11. Daniel Russell 12. James Bannerman 13. Tyson Skyring 14. Anthony Seeto 15. Ryan Dornan 16. Anthony Cheng 17. Brendan Wall
Coach: Wayne Treleaven

Valleys

1. Andrew Lancaster 2. Tom Collins 3. Shane Picker 4. Arthur Brown 5. David Mayfield 6. Trent Williamson 7. Dan Murphy 8. Rez Phillips 9. Dayne Rogers 10. Liam Herrington 11. Kobe Mills 12. Ryley Kajewski 13. Chris Aiton 14. Joshua Essex 15. Dylan Mislov 20. Francis Veukiso
17. Chris Ford
Coach: Don Gailer

West Brisbane Panthers v Carina
Kev Mckell Oval, Saturday 16 April 3:15pm

West Brisbane

1. Jack Mackin 2. Kyran Tanuvasa 3. Kennedy Pettyborne 4. Luke Pollock 5. Hayden Potts 6. Ryan Millard 7. Ollie Olds 8. Sam Carsons 9. Tyrone Lockery 10. Erick Koelbel 11. Harry Pondekas 12. James Sharkie 13. Kristian Wanka 14. Alex Taumaoe 15. Sebastian Sinapati 16. Matt Chapman17. John Tasi
Coach: Wayne Weekes

Carina

1. Benjamin Lanskey 2. Matthew Craven 3. Paul Cullen 4. Braeden Leahy 5. Dane Chang 6. Cameron Robertson 7. Joel Keune 8. Thomas Price 9. Benjamin Moore 10. Tom O’Keefe 11. Ayden Lee 12. Steven Tyrrell 13. Shane Gillham 14. Christopher Cook 15. Ash Bull 16. Daniel Worso-Mansfield 17. Cory McEwan
Coach: Peter Edwards

Easts Tigers v Gaters
Suzuki Stadium, Langlands Park, Saturday 16 April April 4pm

Easts

1. Brandon Downey 2. Jack Schaffer 3. Jacob Paul 4. Whetu Austin 5. Josh Everett 6. Jayden Carroll 7. James Salter 8. John Puna 9. Nathan Smith 10. Sam Bielefeld 11. Kevin Bell 12. Brandon George 13. Dwayne Craft 14. Kurt Hatfield 15. Liufau Hala 16. Adam Crear 17. Mackenzie Reid 18. Samuel Gee
Coach: Jason Di Lizio

Gaters

1 Adam Wickins 2. Curtis Johnston 3. Justin Sleep 4. Dwayne Duncan 5. Shaun Rees 6. Jarrod Watson 7. Marlon Doak 8. Brendan Tailford 9. Tyler Jones 10. Simon Malcolm 11. Josh Benjamin 12. Troyden Watene 13. Takai Tikinau 14. Derek Wolfenden 15. Kieran English 16. Troy Swift 17. Zac Russ
Coach: Craig Rodgers

Logan Brothers v Redcliffe Dolphins
Civic Park, Saturday 16 April 5:30pm.

Logan Brothers

1. Peter Lee 2. Tim Brooks 3. Ellery Tusa 4. Codey Kennedy 5. Kieran Battelley 6. Cameron Boga 7. Ben Jackson 8. Terry Kepu 9. Grayson Putu 10. Elliott Boyle 11. Francis Fafita 12. Andrew Petaia 13. Niu Mauigoa 15. Charles Burchell 16. Te Rore Puke 17. John Maireroa 18. Zach Lee
Coach: Steven Bretheton

Redcliffe

1. Josh Beehag 2. Evander Cummins 3. Dan Randall 4. Joel Mayne 5. Kyle Van Klaveren 6. John Brady 7.Tyson Gamble 8. Taylor Brown 9. Christian Hazard 10. Johnnie Fox 11. Jaz Nahu-Main 12. Ashley Harawira 13. Tyson Cleal 14. Mitchell Wilson 15. Joe Bradley 16. Christian Morris 17. Paea Talakai
Coach: Daniel Green

Ipswich Jets v Wynnum Manly Redland City
North Ipswich Reserve, Sunday 17 April 12pm

Ipswich

1. Ono So'Oialo 2. Max Fesolai 3. Ben White 4. Josh Damen 5. Fine Faingaa 6. Mikaere Beattie 7. Chris Ash 8. David Tahavalu 9. Peter Whittaker 10. Nathan Gaulton 11. Tyson Lofipo 12. Mitch Koina 13. Hugh Sedger 14. Ben Sullivan 15. Tuú Maori 16. Matthew Brown 17. Abraham Attallah
Coach: Mark Bishop

Wynnum Manly Redland City

1. Jeriah Goodrich 2. Braydon Mitchell 3. Tyson Brookes 4. Mitch McMillan 5. Hayden Crowley 6. Josh Marshman 7. Brayden Josephs 8. Josh Hoffman 9. Ben Davey10. Andrew Clayton 11. Tanu Wulf 12. Brad Mana 13. Corey Davis 14. Misi Afoai 15. Junior Pita 16. Richard Tuala 17. Jacob Paulo
Coach: Ron Troutman

For scores, news and highlights, follow the BRL on FACEBOOK, TWITTER and YOUTUBE

For all your BRL season information CLICK HERE