Intrust Super Cup teams Round 10 - Indigenous Appreciation Round

Townsville Blackhawks v CQ Capras
Jack Manski Oval on Saturday, May 14 - 4pm

Townsville Blackhawks

1. Jahrome Hughes 2. Jonathon Reuben 3. Moses Pangai 4. Delouise Hoeter 5. Hezron Murgha 6. Kyle Laybutt 7. Sam Foster 8. Glenn Hall (c) 9. Anthony Mitchell (c) 10. Corey Jensen 11. Noel Underwood 12. Rhyse Martin 13. David Munro 14. Nathan Norford 15. Lona Kaifoto 16. Lorenzo Maafu 17. Brenden Santi

Coach: Kristian Woolf

CQ Capras

1. Reece Baker 2. Junior Kirisome 3. Brandon Manase 4. Justin Tavae 5. Adam Henry 6. Maipele Morseau 7. Matthew Minto 8. Gavin Hiscox (c) 9. Joshua Mitchell 10. Jack Kavanagh 11. Victor Halfpenny 12. Moli Filipo 13. Samson Graham 14. Mark Johnstone 15. Peter Gallen 17. Joshua Johnston 19. Aleki Falepaini 20. Ayden Cooper 21. Liam Pickersgill

Coach: Kim Williams

Ipswich Jets v Burleigh Bears
North Ipswich Reserve on Saturday, May 14 – 4.15pm

Ipswich Jets

1. Carlin Anderson 5. Richard Pandia 3. Ben White 4. Joshua Damen 2. Joshua Robinson 6. Haydan Lipp 7. Dane Phillips (c) 8. David Fa'alogo 9. Landon Hayes 10. Nathaniel Neale 11. Tyson Lofipo 12. Joshua Seage 13. Fakahoko Teutau 14. Sebastian Pandia 15. Jesse Roberts 16. Billy McConnachie 17. Nathan Gaulton

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Burleigh Bears

1. Kurtis Rowe 2. Waka Wanahi 3. Sami Sauiluma 4. Connor Broadhurst 5. Oliver Regan 6. Cameron Cullen 7. Jamal Fogarty (c) 8. Luke Page 9. Patrick Politoni 10. Paterika Vaivai 11. Jamie Dowling (c) 12. Hayden Schwass 13. Jeffrey Lynch 14. Thomas Rowles 15. Nathaniel Peteru 16. Joshua Ailaomai 17. Louis Fanene 

Coach: Jim Lenihan

Northern Pride v Redcliffe Dolphins
Barlow Park on Sunday, May 15 – 1.40pm*

Northern Pride

1. Linc Port 2. Khan Ahwang 3. Javid Bowen 4. Shaun Hudson 5. Justin Castellaro 6. Jared Allen 7. Brayden Torpy 8. Ben Spina 9. Ryan Ghietti (c) 10. Sheldon Powe-Hobbs 11. Vaipuna Tia-Kilifi 12. Tom Hancock 13. Jack Svendsen 14. Jordan Biondi-Odo 15. Colin Wilkie 16. David Murphy 17. Luke George 

Coach: Joe O'Callaghan

Redcliffe Dolphins

1. Luke Capewell 2. Jonus Pearson 3. Jack Ahearn 4. Daniel Randall 5. Thomas Opacic 6. Zach Strasser 7. Darren Nicholls 8. Samuel Anderson (c) 9. Shane Pumipi 10. Rulon Nutira 11. Anthony Cherrington 12. Johnnie Fox 13. Christopher Gesch 14. Christian Hazard 15. Tyson Andrews 16. Charlie Faingaa 22. Joseph Bradley

Coach: Adam Mogg

Tweed Heads Seagulls v Sunshine Coast Falcons
Piggabeen Sports on Sunday, May 15 – 2pm

Tweed Heads Seagulls

1. Shannon Walker 2. Leva Li 3. Shaun Carney 4. Matthew Hundy 5. David Sheridan 6. Samuel Irwin 7. Michael Burgess 8. William Bugden 9. Samuel Meskell (c) 10. Mitchell Sharp 11. Matthew Robinson 12. Cory Blair 13. Sam Saville (c) 14. Karl Lawton 15. Ryan Simpkins 16. Dane Clarke 17. Ethan Price 18. Jarrod Morfett

Coach: Aaron Zimmerle

Sunshine Coast Falcons

1. Eddie Tautali 2. Callum Klein 3. Samuel Wright 4. Curtis Scott 5. Rowan Klein 6. Alex Bishop 7. Ryley Jacks (c) 8. Tui Kamikamica 9. Jake Turpin 10. Martin Cordwell 11. Patrick Hollis 12. Joe Stimson 13. Troy Giess 14. Nafetalai Seluini 15. Thomas Geraghty 16. Jye Ballinger 17. Ryan Hansen 18. Jake Thompson

Coach: Craig Ingebrigtsen

Norths Devils v Souths Logan Magpies
Bishop Park on Sunday, May 15 – 3pm

Norths Devils

1. John Mackin 2. Michael Lucas 3. David Faamita 4. Jarryd Dodd 5. Rogan Dean 6. Billy Brittain (c) 7. Todd Murphy 8. Francis Molo 9. Jayden Berrell 20. Dylan Smith 11. Rhett Webster 12. Matiu Love-Henry 13. Sam Carson 14. William McNee 15. Harry Pondekas 16. Rez Phillips 19. Billy Solah

Coach: Mark Gliddon

Souths Logan Magpies

1. Jack Joass 2. Cameron Booth 3. Scott Doyle 4. Marion Seve 5. Luke Archer 6. Phillip Dennis (c) 7. Samuel Scarlett 8. Aotealofa Tuimavave 9. Benjamin Jackson 10. Andrew Edwards 11. Leon Panapa 12. Tevita Pangai 13. Daniel Tamou 14. Jack Walters 15. Joseph Boyce 16. George Fai 17. Daniel Russell 18. Jack Anderson

Coach: Josh Hannay

Wynnum Manly Seagulls v Mackay Cutters
BMD Kougari Oval on Sunday, May 15 – 3pm

Wynnum Manly Seagulls

1. Gregory Eden 2. Peter Gubb 3. Mitchell Cronin 4. Mitchell Buckett 5. Daniel Ogden 6. Patrick Templeman (c) 7. Mathew Seamark 8. Magnus Stromquist 9. Mitchell Moore 10. Benjamin Shea 11. Salesi Funaki 12. Jon Grieve 13. Aaron Rockley 14. Nicholas Harrold 15. Tim Natusch 16. Stephen Coombe 17. Adam Tuimavave-Gerrard

Coach: Jon Buchanan

Mackay Cutters

1. Liam Taylor 2. Jordan Pereira 3. Andrew Davey 4. Tautau Moga 5. Michael Pearsall 6. Regan Verney 7. Delayne Ashby 8. Ryan Kinlyside 9. Joshua Chudleigh 10. Braden Uele 11. Leonati Feiloakitau-Fetuani 12. Patrick Mago 13. Brenden Treston (c) 14. Jacob Pottinger 15. Joss Boyton 16. Johnny Faletagoa'i 17. Isaac Richardson

Coach: David Simpson

Easts Tigers - bye

PNG Hunters - bye