Round 14 Intrust Super Cup teams

Norths Devils v Ipswich Jets
Bishop Park on Saturday, June 11 – 4pm

Norths Devils

1. Lachlan Maranta 2. Michael Lucas 3. David Faamita 4. Luke Pollock 5. Rogan Dean 6. Sean Yorston 7. Todd Murphy 8. Francis Molo 9. Billy Brittain (c) 10. Jai Arrow 11. Harry Pondekas 12. Matiu Love-Henry 13. Jayden Berrell 14. Jarryd Dodd 15. Billy Solah 16. Paul Steele 17. Rez Phillips 20. Dylan Smith

Coach: Mark Gliddon

Ipswich Jets

19. Wesley Conlon 1. Carlin Anderson 3. Ben White 4. Nemani Valekapa 5. Richard Pandia 6. Christopher Ash 7. Dane Phillips (c) 8. David Fa'alogo 9. Mikaere Beattie 10. Nathaniel Neale 21. Jesse Roberts 22. Tyson Lofipo 16. Billy McConnachie 11. Samuel Martin 12. Sebastian Pandia 13. Fakahoko Teutau 14. Haydan Lipp

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Easts Tigers v Tweed Heads Seagulls
Suzuki Stadium, Langlands Park on Saturday, June 11 - 5pm

Easts Tigers

1. Guy Hamilton 2. Dane Chang 3. Shane Neumann 4. Young Tonumaipe'a 5. Leon Ellia-Niukore 6. Brentt Warr 7. Brodie Croft 8. Christian Welch 9. Tommy Butterfield 10. Matthew White 11. Jake Foster 12. Dane Hogan (c) 13. Dean Britt 14. Matthew Zgrajewski 15. John Puna 16. Mathew Pitman 17. Slade Griffin 18. Shane Gillham 19. Javarn White

Coach: Scott Sipple

Tweed Heads Seagulls

1. Alex Grant 5. Tevita Folau 4. Shannon Walker 3. Karl Lawton 2. Leva Li 6. Samuel Irwin 7. Doug Hewitt 8. Josh Coyle 9. Kierran Moseley 10. Oshae Tuiasau 11. Ryan Simpkins 12. Cory Blair 13. Samuel Saville (c) 14. Samuel Meskell (c) 15. Matthew Hundy 16. Ethan Price 17. Trenton Smith 18. Mitchell Sharp

Coach: Aaron Zimmerle

Follow all of this weekend's games via QRL Live

CQ Capras v Mackay Cutters
Browne Park on Saturday, June 11 – 6pm

CQ Capras

1. Reece Baker 5. Adam Henry 4. Justin Tavae 3. Brandon Manase 2. Junior Kirisome 6. Maipele Morseau 7. Matthew Minto 8. Gavin Hiscox (c) 9. Joshua Mitchell 10. Jack Kavanagh 12. William Cullen 11. Victor Halfpenny 13. Samson Graham 14. Aleki Falepaini 15. Peter Gallen 18. Mark Johnstone 19. Chanel Seigafo 20. Ayden Cooper 21. Galo Mariner 22. Joshua Johnston

Coach: Kim Williams

Mackay Cutters

1. Liam Taylor 2. Jordan Pereira 3. Nicholas Mataia 4. Johnny Faletagoa'i 5. Blake Atherton 6. Yosepha Kepa 7. Delayne Ashby 8. Isaac Richardson 9. Joshua Chudleigh 10. Braden Uele 11. Patrick Mago 12. Brenden Treston (c) 13. Dalton Phillips 14. Jacob Pottinger 15. Andrew Davey 16. Joss Boyton 17. Ryan Kinlyside

Coach: David Simpson

PNG Hunters v Souths Logan Magpies
National Football Stadium on Saturday, June 11 – 6.30pm

PNG Hunters

1. Oti Tony 2. Justin Olam 3. Noel Zeming (c) 4. Thompson Teteh 5. Philimon Kimisive 6. Ase Boas 7. Watson Boas 8. Henry Noki 9. Wartovo Puara 10. Esau Siune 11. Ishamel Baikawa 12. Adam Korave (c) 13. Brandy Peter 14. Warren Glare 15. Benjamin Hetra 16. Enock Maki 17. Tuvi Lepan 18. Nickson Borana 19. Atte Bina

Coach: Michael Marum

Souths Logan Magpies

1. Jack Joass 2. Cameron Booth 3. Scott Doyle 4. Marion Seve 5. Luke Archer 6. Phillip Dennis (c) 7. Samuel Scarlett 8. Herman Ese'ese 9. Bradley Frith 10. Andrew Edwards 11. Leon Panapa 12. Daniel Tamou 13. Joseph Boyce 14. Jack Anderson 15. Daniel Russell 16. George Fai 17. Taeao Kepu

Coach: Josh Hannay

Burleigh Bears v Wynnum Manly Seagulls
Pizzey Park on Sunday, June 12 – 1.40pm*

Burleigh Bears

1. Tyler Chadburn 2. Waka Wanahi 3. Kurtis Rowe 4. Connor Broadhurst 5. Oliver Regan 6. Cameron Cullen 7. Jamal Fogarty (c) 8. Luke Page 9. Patrick Politoni 10. Paterika Vaivai 11. Jamie Dowling (c) 12. Hayden Schwass 13. Jeffrey Lynch 14. Thomas Rowles 15. Parahi Wilson 16. Joshua Ailaomai 17. Louis Fanene

Coach: Jim Lenihan

Wynnum Manly Seagulls

1. Gregory Eden 2. Peter Gubb 3. Mitchell Cronin 4. Mitchell Buckett 5. Daniel Ogden 6. Patrick Templeman (c) 7. Mathew Seamark 8. Magnus Stromquist 9. Mitchell Moore 10. Benjamin Shea 11. Salesi Funaki 12. Alex Barr 13. Aaron Rockley 14. Nicholas Harrold 15. Tim Natusch 16. Stephen Coombe 17. Adam Tuimavave-Gerrard

Coach: Jon Buchanan

Redcliffe Dolphins v Townsville Blackhawks
Dolphin Oval on Sunday, June 12 – 2pm

Redcliffe Dolphins

1. Jack Ahearn 2. Jonus Pearson 3. Daniel Randall 4. Thomas Opacic 5. Curtis Johnston 6. Zach Strasser 7. Darren Nicholls 8. Sam Anderson (c) 9. Shane Pumipi 17. Charlie Faingaa 13. Johnnie Fox 21. Daniel Bridge 20. Brandon Lee 10. Rulon Nutira 11. Harley Aiono 14. Christian Hazard 15. Joseph Bradley

Coach: Adam Mogg

Townsville Blackhawks

1. Matthew Bowen 2. Jonathon Reuben 3. Moses Pangai 4. Delouise Hoeter 5. Hezron Murgha 6. Sam Foster 7. Jahrome Hughes 8. Glenn Hall (c) 9. Anthony Mitchell (c) 10. Corey Jensen 11. Lona Kaifoto 12. Rhyse Martin 13. Brenden Santi 14. Nathan Norford 15. Andrew Niemoeller 16. Lorenzo Maafu 17. David Munro

Coach: Kristian Woolf

Northern Pride v Sunshine Coast Falcons
Barlow Park on Sunday, June 12 – 3pm

Northern Pride

1. Linc Port 2. Khan Ahwang 3. Javid Bowen 4. Shaun Hudson 5. Justin Castellaro 6. Ryan Ghietti (c) 7. Brayden Torpy 8. Ben Spina 9. Jordan Biondi-Odo 10. Patrick Kaufusi 11. Coen Hess 12. Tom Hancock 13. Jack Svendsen 14. Jared Allen 15. Sheldon Powe-Hobbs 16. David Murphy 17. Vaipuna Tia-Kilifi

Coach: Joe O'Callaghan

Sunshine Coast Falcons

1. Eddie Tautali 2. Tony Tumusa 3. Curtis Scott 4. Richard Kennar 5. Rowan Klein 6. Alex Bishop 7. Ryley Jacks 18. Erevonu Kamikamica 9. Jake Turpin 10. Martin Cordwell 11. Joe Stimson 12. Patrick Hollis 13. Troy Giess (c) 14. Nafe Seluini 15. Jake Thompson 16. Thomas Geraghty 17. Jye Ballinger 19. Callum Klein

Coach: Craig Ingebrigtsen