BRL Round 13 teams

BRL A GRADE COMPETITION: ROUND 13 (Split Round)

Valleys Diehards v West Brisbane Panthers at Emerson Park, Saturday, July 9 - 3pm

Valleys Diehards

1. Trae Clark 2. Tom Collins 3. David Mayfield 4. Andy Lancaster 5. Stacey Everett 6. Josh Essex 7. Aaron Watson 8. Kobi Mills 9. Chris Aiton 10. Liam Herrington 11. Daniel Nolan 12. Ryley Kajewski 13. Jyde Dwyer 14. James Olds 15. Joe McKenna 16. TBA 17. TBA

Coach: Don Gailer

West Brisbane Panthers

1. Jardii Nean 2. Jake Dornan 3. Kennedy Pettyborne 4. Che Faalafi 5. Kyran Tanuvasa 6. Michael Rasmussen 7. Ollie Olds 8. Jack Watson 9. John Matters 10. Jarrod Blanke 11. Sam Carsons 12. James Sharkie 13. Kristian Wanka 14. Dom Biondi 15. Erik Koelbel 16. Ben Mathiou 17. Sebastian Sinapati

Coach: Wayne Weekes

Logan Brothers v Normanby at Civic Park, Saturday, 9 July - 5.30pm

Logan Brothers

1. Peter Lee 2. Kieran Battelley 3. Codey Kennedy 4. Nick Doyle 5. Tim Brooks 6. Cameron Boga 7. Nutana Te Rangi 8. Terry Kepu 9. Jake Eden 10. Elliott Boyle 11. Les Aumua 12. Nui Mauigoa 13. Jack Anderson 14. Liam Togo 16. Andrew Petaia 17. Te Rore Puke 18. John Maireroa

Coach: Steven Bretheton

Normanby

1. Jonathon Kent 2. Michael Crosby 3. Joe Henderson 4. Steven Elliot 5. Jack Caslick 6. Matthew Currie 7. Samuel Caslick 8. Tikiko Noke 9. Jack Walters 10. Thomas Dempsey 11. Graham Levu 12. James Bannerman 13. Tyson Skyring 14. Anthony Cheng 15. Axel Rawiri 16. Marc Webb 17. Robert Launivao

Coach: Wayne Treleaven

Easts Tigers v Jets at Suzuki Stadium, Sunday, 10 July - 1.15pm

Easts Tigers

1. Adrian Henley 2. Mike Pouhila 3. Leone Cama 4. Jack Schaffer 5. Shem Tatupu 6. Mackenzie Reid 7. Isaac Kaufmann 8. Sam Bielefeld 9. Chris Ostwald 10. Samuel Gee 11. Adam Crear 12. Brandon George 13. Nathan Smith 14. Liufau Hala 15. Josh Everett 16. Frank Faulema 17. Tom Tuumaga

Coach: Jason Di Lizio

Ipswich Jets

1. Ono So’Oialo 2. Francis Leger 3. Finecallum Faingaa 4. Tu’u Maori 5. Dan O’Reilly 6. Mathew Brown 7. Ben Sullivan 8. Abraham Atalah 9. Peter Whittaker 10. Rowan Winterfield 11. Lachlan Roe 12. Nathan Gaulton 13. Mitch Koina 14. David Tahavalu 15. Jacob Sinn 16. Jackson Tynan 17. Tobyy Key

Coach: Mark Bishop