BRL A GRADE COMPETITION: ROUND 13 (Split Round)

WM Redland City v Carina at BMD Kougari Oval, Saturday 16 July 4pm

Wynnum Manly Redland City

1. Jeriah Goodrich 2. Liam Clark 3. Dan Wallace 4. Tyson Brookes 5. Mitchell McMillan 6. Josh Marshman 7. Matt Smith 8. Rhys Melville 9. Ben Davey 10. Tanu Wulf 11. Andrew Clayton 12. Brad Mana 13. Corey Davis 14. Te Carew 15. Junior Pita 16. Josh Hoffman 17. Andrew Thompson

Coach: Ron Troutman

Carina

1. Benjamin Lanskey 2. Jade Hoy 3. Shaq Gafa 4. Braeden Leahy 5. Brett Ferguson 6. Michael Gunthorpe 7. David Browne 8. Thomas Price 13. Christopher Cook 10. Jude Kamano 11. Michael Egan 15. Paul Cullen 12. Steven Tyrrell 16. Cameron Robertson 18. Jesse Maclean 19. Griffin Freeman 20. Tom O’Keefe

Coach: Peter Edwards

Redcliffe Dolphins v Gaters at Dolphin Oval, Sunday, July 17 - 11.45am

Redcliffe

1. Kyle Van Klaveren 2. Evander Cummins 3. Joel Mayne 4. Paul Byrnes 5. Josh Beehag 6. Luke Capewell 7. Tyson Gamble 8. Jayden Best 9. Tyrone Hussey 10. Taylor Brown 11. Ashley Harawira 12. Nick Ritter 13. Mitchell Wilson 14. John Brady 15. Tai Vaavlae16. Paea’l Talakai 17. Daniel Graham

Coach: Daniel Green

Gaters

1. Marlon Doak 2. Adam Wickins 3. Tyrone Clarke 4. Dwayne Duncan 5. Shaun Rees 6. Luke Strasser 7. Matt Lennon 8. Brendan Tailford 9. Tommy Webber 10. Roy McMahon 11. Troyden Watene 12. Stephen Tunnicliffe 13. Takai Tikinau 16. Troy Swift 17. Nathan Sologinkin 18. Zac Russ 20. Simon Malcolm

Coach: Craig Rodgers

BRL A GRADE COMPETITION: ROUND 5 (catch-up game)

West Brisbane Panthers v Jets at Kev McKell Oval, Saturday, July 16 - 3.15pm

West Brisbane Panthers

1. Maeli Seve 2. Jake Dornan 3. Kennedy Pettyborne 4. Kyran Tanuvasa 5. Hayden Potter 6. Michael Rasmussen 7. Ollie Olds 8. Kristian Wanka 9. John Matters 10. Jarrod Blanke 11. Sam Carsons 12. James Sharkie 13. Che Faalafi 14. Dom Biondi 15. Jardii Nean 16. Alex Taumaoe 17. John Tasi

Coach: Wayne Weekes

Ipswich Jets

1. Ono So’Oialo 2. Francis Leger 3. Finecallum Faingaa 4. Tu’u Maori 5. Dan O’Reilly 6. Mathew Brown 7. Ben Sullivan 8. Abraham Atallah 9. Peter Whittaker 10. Rowan Winterfield 11. Lachlan Roe 12. Nathan Gaulton 13. Mitch Koina 14. David Tahavalu 15. Jacob Sinn 16. Jackson Tynan 17. Tobyy Key

Coach: Mark Bishop