Souths Logan Magpies v Norths Devils
Barcaldine Showgrounds, Barcaldine, on Saturday, July 23 – 3pm

Souths Logan Magpies

1. Bradley Frith 2. Nikau Taukiri Te Rupe 3. Cameron Booth 4. Nicholas Doyle 5. Luke Archer 6. Phillip Dennis (c) 7. Samuel Scarlett 8. George Fai 9. Travis Waddell 10. Joseph Boyce
11. Leon Panapa 12. Daniel Tamou 13. Daniel Russell 14. Benjamin Jackson 15. Francis Fifita
16. Aotealofa Tuimavave 17. Tikiko Noke 18. Scott Doyle 19. Andrew Edwards

Coach: Josh Hannay

Norths Devils

1. Shaun Carney 5. Rogan Dean 3. David Faamita 4. Luke Pollock 2. Michael Lucas 6. Sean Yorston 7. Todd Murphy 20. Dylan Smith 9. Billy Brittain (c) 10. Josh Afoa 11. Harry Pondekas
12. Tristan Lumley 13. Paul Steele 8. Billy Solah 14. Danny Kerr 15. Jarryd Dodd 16. Rez Phillips.

Coach: Mark Gliddon

Burleigh Bears v Ipswich Jets
Charleville Show Grounds, Charleville, on Saturday, July 23 – 3pm

Burleigh Bears

1. Kurtis Rowe 2. Waka Wanahi 3. Sami Sauiluma 4. Connor Broadhurst 5. Oliver Regan 6. Cameron Cullen 7. Jamal Fogarty (c) 8. Luke Page 9. Patrick Politoni 16. Joshua Ailaomai 11. Jamie Dowling (c) 12. Hayden Schwass 13. Jeffrey Lynch 10. Paterika Vaivai 14. Parahi Wilson 15. Lachlan Burr 17. Louis Fanene

Coach: Jim Lenihan

Ipswich Jets

1. Wesley Conlon 18. Michael Purcell 3. Ben White 4. Nemani Valekapa 5. Richard Pandia 14. Christopher Ash 7. Dane Phillips (c) 22. Tyson Lofipo 9. Mikaere Beattie 16. Billy McConnachie 21. Jesse Roberts 11. Samuel Martin 8. David Fa'alogo 6. Haydan Lipp 12. Liam Capewell 13. Fakahoko Teutau 15. Sebastian Pandia

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Townsville Blackhawks V CQ Capras
Alex Inch Oval, Mount Isa on Saturday July 23 – 4pm

Townsville Blackhawks

1. Matthew Bowen 2. Samsen O’Neill 3. Moses Pangai 4. Delouise Hoeter 5. Conor Carey
6. Jahrome Hughes 7. Michael Parker-Walshe 8. Brenden Santi 9. Anthony Mitchell (c) 10. Corey Jensen 11. Davin Crampton 12. Rhyse Martin 13. Alailima Maafu 14. Nathan Norford 15. Andrew Niemoeller 16. Willie Minoga 17. David Munro

Coach: Kristian Woolf

CQ Capras

1. Reece Baker 5. Jake Ainsworth 4. Justin Tavae 3. Junior Kirisome 2. Chanel Seigafo 6. Maipele Morseau 7. Matthew Minto 8. Gavin Hiscox (c) 14. Charles Bouzinac 10. Moli Filipo 11. Aleki Falepaini 12. Guy Williams 13. Samson Graham 9. Joshua Mitchell 16. Galo Mariner
17. William Cullen 19. Peter Gallen 21. Victor Halfpenny

Coach: Kim Williams

Mackay Cutters v Wynnum Manly Seagulls
Darryl Bourke Oval, Moranbah on Saturday, July 23 – 5.30pm

Mackay Cutters

1. Liam Taylor 2. Jordan Pereira 3. Jack Creith 4. Tautau Moga 5. Johnny Faletagoa'i 6. Yosepha Kepa 7. Grant Rovelli 8. Ryan Kinlyside 9. Joshua Chudleigh 10. Braden Uele 11. Leonati Feiloakitau-Fetuani 12. Andrew Davey 13. Brenden Treston (c) 14. Dalton Phillips 15. Alexander Farrell 16. Joss Boyton 17. Isaac Richardson 18. Jacob Pottinger

Coach: Jim Wilson

Wynnum Manly Seagulls

1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. Mitchell Cronin 4. Mitchell Buckett 5. Hayden Crowley 6. Patrick Templeman (c) 7. Mathew Seamark 8. Magnus Stromquist 9. Mitchell Moore 10. Aaron Rockley 11. Adam Tuimavave-Gerrard 12. Alex Barr 13. Nicholas Harrold 14. John Te Reo 15. Tim Natusch 16. Salesi Funaki 17. Stephen Coombe

Coach: Jon Buchanan

Sunshine Coast Falcons v Tweed Heads Seagulls (Live on Channel 9)
Albert Park, Gympie, on Sunday, July 24 – 1.40pm

Sunshine Coast Falcons

1. Eddie Tautali 2. Tony Tumusa 3. Curtis Scott 4. Richard Kennar 5. Callum Klein
6. Alex Bishop 7. Ryley Jacks 18. Mark Nicholls 9. Nafe Seluini 10. Tui Kamikamica
11. Joe Stimson 12. Paul Ivan 13. Troy Giess (c) 15. Thomas Geraghty 16. Jye Ballinger 17. Patrick Hollis 19. Martin Cordwell

Coach: Craig Ingebrigtsen  

Tweed Heads Seagulls

1. Alexander Grant 2. Leva Li 3. Cory Blair 4. Tevita Folau 5. David Sheridan 6. Samuel Irwin 7. Michael Burgess 8. Ethan Price 9. Samuel Meskell (c) 10. Oshae Tuiasau 11. Matthew Robinson 12. Samuel Saville (c) 13. Dane Clarke 14. Kierran Moseley 15. Josh Coyle 17. William Bugden 18. Kurt Bernard

Coach: Aaron Zimmerle

Redcliffe Dolphins v Northern Pride
Ravenshoe JRL Grounds, Ravenshoe, on Sunday, July 24 – 2pm

Redcliffe Dolphins

1. Jack Ahearn 2. Jonus Pearson 3. Aaron Whitchurch 4. Daniel Randall 5. Curtis Johnston 6. Zach Strasser 7. Darren Nicholls 8. Samuel Anderson (c) 9. Shane Pumipi 10. Charlie Faingaa 11. Harley Aiono 12. Daniel Bridge 13. Christopher Gesch 14. Christian Hazard 15. Brandon Lee 16. Taylor Brown 17. Johnnie Fox

Coach: Adam Mogg

Northern Pride

1. Linc Port 2. Khan Ahwang 3. Justin Castellaro 4. Shaun Hudson 5. Luke George 9. Ryan Ghietti (c) 7. Brayden Torpy 8. Ben Spina 6. Jordan Biondi-Odo 10. Patrick Kaufusi 11. Coen Hess 12. Vaipuna Tia-Kilifi 13. Tom Hancock 14. Jared Allen 15. Sheldon Powe-Hobbs 16. David Murphy 17. Colin Wilkie

Coach: Joe O’Callaghan

PNG Hunters v Easts Tigers
National Football Stadium on Sunday, July 24 – 3.05pm

PNG Hunters

1. Oti Tony 2. Butler Morris 3. Justin Olam 4. Thompson Teteh 5. Adex Wera 6. Ase Boas 7. Wartovo Puara 8. Enock Maki 9. Warren Glare 10. Esau Siune 11. Edward Goma 12. Adam Korave (c) 13. Timothy Lomai 14. Gahuna Silas 15. Ishamel Baikawa 16. Benjamin Hetra 17. Brandy Peter 18. Atte Bina 19. William Aquila 20. Philimon Kimisive

Coach: Michael Marum

Easts Tigers

1. Javarn White 2. Dane Chang 3. Jeremy Hawkins 4. Leon Ellia-Niukore 5. Jack Schaffer 6. Brentt Warr 7. Brodie Croft 8. Matthew Zgrajewski 9. Tommy Butterfield 10. Francis Tualau 11. Adam Crear 12. Dane Hogan 13. John Puna 14. Mathew Pitman 15. Sam Bielefeld 16. Luke Lavelle 17. Slade Griffin 18. Guy Hamilton 19. Shane Gillham

Coach: Scott Sipple