BRL A Grade: Round 14 teams

Carina v Normanby Hounds at Leo Williams Oval, Saturday, July 23 – 3pm

Carina

1. Maua Lagaaia 2. Jade Hoy 3. Shaq Gafa 4. Paul Cullen 5. Brett Ferguson 6. Michael Gunthorpe 7. David Browne 8. Thomas Price 15. Christopher Cook 10. Jesse Maclean 11. Michael Egan 12. Mauiuia Poe 13. Steven Tyrrell 9. Andy Grodynski 16. Tom O’Keefe 18. Cameron Robertson 14. Ben Lanskey

Coach: Peter Edwards

Normanby

1. Jonathon Kent 2. Michael Crosby 3. Joe Henderson 4. Steven Elliot 5. Jack Caslick 6. Matthew Currie 7. Samuel Caslick 8. Tikiko Noke 9. Jack Walters 10. Thomas Dempsey 11. Graham Levu 12. James Bannerman 13. Tyson Skyring 14. Anthony Cheng 15. Axel Rawiri 16. Marc Webb 17. Robert Launivao 

Coach: Wayne Treleaven

West Brisbane Panthers v WM Redland City at Kev McKell Oval, Saturday, July 23 – 3.15pm

West Brisbane Panthers

1. Maeli Seve 2. Jake Dornan 3. Kennedy Pettyborne 4. Che Faalafi 5. Hayden Potter 6. Liam Tyson 7. Michael Rasmussen 8. John Tasi 9. Ollie Olds 10. Jarrod Blanke 11. Sam Carsons 12. James Sharkie 13. Kristian Wanka 14. John Matters 15. Erik Koelbel 16. Ben Mathao 17. Sebastian Sinapatu 

Coach: Wayne Weekes

Wynnum Manly Redland City

1. Jeriah Goodrich 2. Liam Clark 3. Dan Wallace 4. Tyson Brookes 5. Mitchell McMillan 6. Josh Marshman 7. Aaron Booth 8. Rhys Melville 9. Joe Besgrave 10. Tanu Wulf 11. Andrew Clayton 12. Brad Mana 13. Corey Davis 14. Te Carew 15. Junior Pita 16. Jacob Paulo 17. Andrew Thompson

Coach: Ron Troutman

Gaters v Jets at South Pine Sport Complex, Saturday, July 23 – 3.30pm

Gaters

1. Marlon Doak 2. Adam Wickins 3. Tyrone Clarke 4. Dwayne Duncan 5. Shaun Rees 6. Luke Strasser 7. Matt Lennon 8. Brendan Tailford 9. Tommy Webber 10. Roy McMahon 11. Troyden Watene 12. Stephen Tunnicliffe 13. Takai Tikinau 16. Troy Swift 17. Nathan Sologinkin 18. Zac Russ 20. Simon Malcolm

Coach: Craig Rodgers

Ipswich Jets

1. Josh Damen 2. Francis Ledger 3. Fine Faingaa 4. Tu’u Maori 5. Max Felosi 6. Abraham Atallah 7. Ben Sullivan 8. Toby Key 9. Peter Whittaker 10. Rowan Winterfield 11. Jackson Tynan 12. Nathan Gaulton 13. Mitch Koina 14. David Tahavalu 15. Dan O’Reilly 16. Jacob Sinn 17. Hugh Sedger 

Coach: Mark Bishop

Logan Brothers v Easts Tigers at Civic Park, Saturday, July 23 – 5.30pm

Logan Brothers

1. Cameron Boga 2. Kieran Battelley 3. Codey Kennedy 4. Nick Doyle 5. Nikau Cassidy 6. Tim Brooks 7. Ben Jackson 8. Te Rore Puke 9. Jake Eden 10. Elliott Boyle 11. Andrew Petaia 12. Les Aumua 13. Niu Mauigoa 14. Nutana Te Rangi 15. Grayson Putu 16. Adaniel Thompson 18. John Maireroa 

Coach: Steven Bretherton

Easts Tigers

1. Adrian Henley 2. Mike Pouhila 3. Michael Kai 4. Leon Cama 5. Tom Tuumaga 6. Mackenzie Reid 7. Isaac Kaufmann 8. Samuel Gee 9. Chris Ostwald 10. Josh Everett 11. Frank Faulema 12. Brandon George 13. Nathan Smith 14. Ken Pouhila 15. Tristan Sami 16. Matthew Richards 17. Ryan Cameron 

Coach: Jason Di Lizio

Redcliffe Dolphins v Valleys Diehards at Dolphin Oval, Sunday, July 23 – at 12.15pm

Redcliffe

1. Kyle Van Klaveren 2. Evander Cummins 3. Joel Mayne 4. Paul Byrnes 5. Josh Beehag 6. Luke Capewell 7. Tyson Gamble 8. Jayden Best 9. Tyrone Hussey 10. Johnnie Fox 11. Ashley Harawira 12. Nick Ritter 13. Mitch Eilson 14. John Brady 15. Joe Bradley 16. Agassi Stowers 17. Sonny Monroe 

Coach: Daniel Green

Valleys Diehards

1. Andy Lancaster 2. Tom Collins 3. David Mayfield 4. Zac Lister 5. Stacey Everett 6. Josh Essex 7. Jamie Olds 8. Kobi Mills 9. Aaron Watson 10. Liam Herrington 11. Daniel Nolan 12. Ryley Kajewski 13. Jyde Dwyer 14. TBA 15.  Joe McKenna 16. Chris Ben Agnew 17. TBA

Coach: Don Gailer