Round 21 Intrust Super Cup teams

Round 21 team lists

Mackay Cutters v Townsville Blackhawks
Stadium Mackay on Friday, July 29 - 7pm

Mackay Cutters

1. Liam Taylor 2. Jordan Pereira 3. Jack Creith 18. Tautau Moga 5. Johnny Faletagoa’i 6. Yosepha Kepa 7. Grant Rovelli 8. Ryan Kinlyside 9. Josh Chudleigh 10. Braden Uele 11. Joss Boyton 12. Andrew Davey 13. Brenden Treston (c) 14. Jacob Pottinger 15. Alexander Farrell 16. Leonati Feiloakitau-Fetuani 17. Isaac Richardson 19. Dalton Phillips

Coach: Jim Wilson

Townsville Blackhawks

6. Jahrome Hughes 2. Samsen O'Neill 3. Moses Pangai 4. Delouise Hoeter 5. Conor Carey 1. Matt Bowen 7. Michael Parker-Walshe 8. Brenden Santi 9. Anthony Mitchell (c) 10. Corey Jensen 11. Davin Crampton 12. Rhyse Martin 13. Lorenzo Maafu 14. Nathan Norford 15. Andrew Niemoeller 16. Willie Minoga 17. David Munro

Coach: Kristian Woolf

Burleigh Bears v Northern Pride
Pizzey Park on Saturday, July 30 - 4.30pm

Burleigh Bears

1. Kurtis Rowe 2. Waka Wanahi 3. Sami Sauiluma 4. Connor Broadhurst 5. Oliver Regan 6. Cameron Cullen 7. Jamal Fogarty (c) 8. Luke Page 9. Patrick Politoni 16. Joshua Ailaomai 11. Jamie Dowling (c) 12. Hayden Schwass 13. Jeffrey Lynch 10. Paterika Vaivai 14. Parahi Wilson 15. Lachlan Burr 17. Louis Fanene

Coach: Jim Lenihan

Northern Pride

1. Linc Port 2. Khan Ahwang 3. Justin Castellaro 4. Shaun Hudson 5. Luke George 6. Jordan Biondi-Odo 7. Brayden Torpy 8. Ben Spina 9. Ryan Ghietti (c) 10. Patrick Kaufusi 11. Coen Hess 12. Jack Svendsen 13. Tom Hancock 14. Jared Allen 15. Sheldon Powe-Hobbs 16. David Murphy 17. Vaipuna Tia-Kilifi 18. Colin Wilkie

Coach: Joe O’Callaghan

PNG Hunters v Ipswich Jets
National Football Stadium on Saturday, July 30 – 4pm

PNG Hunters

1. Oti Tony 2. Butler Morris 3. Justin Olam 4. Thompson Teteh 5. Adex Wera 6. Ase Boas 7. Wartovo Puara 8. Enock Maki 9. Warren Glare 10. Esau Siune 11. Edward Goma 12. Adam Korave (c) 13. Brandy Peter 14. Gahuna Silas 15. Ishamel Baikawa 16. Benjamin Hetra 17. Watson Boas 18. Henry Noki 19. Tuvi Lepan 20. Philimon Kimisive

Coach: Michael Marum

Ipswich Jets

1. Wesley Conlon 5. Richard Pandia 3. Ben White 4. Nemani Valekapa 18. Michael Purcell 6. Haydan Lipp 7. Dane Phillips (c) 8. David Fa’alogo 9. Mikaere Beattie 16. William McConnachie 11. Samuel Martin 21. Jesse Roberts 22. Tyson Lofipo 12. Liam Capewell 13. Fakahoko Teutau 17. Sebastian Pandia 19. Peter Whittaker

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Souths Logan Magpies v Sunshine Coast Falcons
Davies Park on Sunday, July 31 – 1.40pm* (Live on Channel 9)

Souths Logan Magpies

1. Bradley Frith 2. Nikau Taukiri Te Rupe 3. Nicholas Doyle 4. Marion Seve 5. Cameron Booth 6. Phil Dennis (c) 7. Samuel Scarlett 8. George Fai 9. Travis Waddell 10. Daniel Russell 11. Leon Panapa 12. Daniel Tamou 13. Joseph Boyce 14. Jack Walters 15. Francis Fifita 16. Aotealofa Tuimavave 17. Tikiko Noke

Coach: Josh Hannay

Sunshine Coast Falcons

1. Eddie Tautali 2. Tony Tumusa 3. Curtis Scott 4. Ryan Morgan 5. Richard Kennar 6. Alex Bishop 7. Ryley Jacks 18. Mark Nicholls 9. Ben Hampton 10. Patrick Hollis 11. Troy Giess (c) 12. Joe Stimson 13. Thomas Murphy 14. Nafe Seluini 15. Charlie Galo 16. Paul Ivan 17. Jacob Samoa 21. Tui Kamikamica

Coach: Craig Ingebrigtsen

Wynnum Manly Seagulls v Tweed Heads Seagulls
BMD Kougari Oval on Sunday, July 31 – 3pm

Wynnum Manly Seagulls

1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. Mitchell Cronin 4. Mitchell Buckett 5. Hayden Crowley 6. Patrick Templeman (c) 7. Mathew Seamark 8. Magnus Stromquist 9. Alehana Mara 10. Aaron Rockley 11. John Te Reo 12. Alex Barr 13. Nicholas Harrold 14. Mitchell Moore 15. Tim Natusch 16. Stephen Coombe 17. Tanu Wulf 

Coach: Jon Buchanan

Tweed Heads Seagulls

1. Doug Hewitt 2. Leva Li 3. Cory Blair 4. Tevita Folau 5. David Sheridan 6. Samuel Irwin 7. Michael Burgess 8. Ethan Price 9. Sam Meskell (c) 10. Oshae Tuiasau 11. Matthew Robinson 12. Sam Saville (c) 3. Jackson Clarke 14. Kierran Moseley 15. Josh Coyle 16. William Bugden 18. Kurt Bernard

Coach: Aaron Zimmerle

Redcliffe Dolphins v Norths Devils
Dolphin Oval on Sunday, July 31 - 4pm

Redcliffe Dolphins

1. Jack Ahearn 2. Jonus Pearson 3. Daniel Randall 4. Joshua Beehag 5. Curtis Johnston 6. Zach Strasser 7. Darren Nicholls 8. Sam Anderson (c) 9. Shane Pumipi 10. Charlie Faingaa 11. Harley Aiono 12. Daniel Bridge 15. Brandon Lee 13. Christopher Gesch 20. Taylor Brown 23. Tyson Cleal 25. Christian Hazard

Coach: Adam Mogg

Norths Devils

1. Shaun Carney 5. Rogan Dean 12. Jarryd Dodd 4. Luke Pollock 2. Michael Lucas 14. Danny Kerr 7. Todd Murphy 8. Rez Phillips 9. Billy Brittain (c) 10. Paul Steele 11. Harry Pondekas 3. David Faamita 13. Tristan Lumley 6. Sean Yorston 15. Samuel Tochterman-Talbott 16. Rhett Webster 20. Dylan Smith 

Coach: Mark Gliddon

CQ Capras - bye

Easts Tigers - bye