KEIRON LANDER (IPSWICH JETS) - PHOTO:  SMPIMAGES.COM - 27th September 2015, Action from the Queensland Rugby League (QRL) 2015 Intrust Super Cup Grand Final between the Ipswich Jets v Townsville Blackhawks played at Suncorp Stadium Brisbane, Queensland, Australia. 
Photo: SMP IMAGES / QRL MEDIA

Intrust Super Cup Round 23 teams

Round 23 Intrust Super Cup teams

Norths Devils v Mackay Cutters
Bishop Park on Saturday, August 13 - 4pm

Norths Devils

1. Shaun Carney 2. Michael Lucas 3. Kennedy Pettyborne 4. Luke Pollock 5. Rogan Dean 6. Danny Kerr 7. Todd Murphy 8. Tristan Lumley 9. Billy Brittain (c) 10. Sam Tochterman-Talbott 11. Jarryd Dodd 12. David Faamita 13. Sean Yorston 14. Liam Tyson 16. Rez Phillips 17. Paul Steele 20. Dylan Smith

Coach: Mark Gliddon

Mackay Cutters

1. Liam Taylor 2. Jordan Pereira 3. Johnny Faletagoa'i 4. Tautau Moga 5. Mick Pearsall 6. Yosepha Kepa 7. Delayne Ashby 8. Ryan Kinlyside 9. Joshua Chudleigh 10. Braden Uele 11. Joss Boyton 12. Andrew Davey 13. Jacob Pottinger 14. Dalton Phillips 15. Alexander Farrell 16. Leonati Feiloakitau-Fetuani 17. Dylan Patteson 18. Blake Walker

Coach: Jim Wilson

Ipswich Jets v Redcliffe Dolphins
North Ipswich Reserve on Saturday, August 13 - 4pm

Ipswich Jets

1. Carlin Anderson 5. Richard Pandia 3. Ben White 4. Nemani Valekapa 18. Michael Purcell 14. Chris Ash 7. Dane Phillips (c) 22. Tyson Lofipo 10. Nat Neale 16. Billy McConnachie 6. Haydan Lipp 21. Jesse Roberts 8. David Fa’alogo 9. Peter Whittaker 11. Sam Martin 13. Fakahoko Teutau 15. Sebastian Pandia

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Redcliffe Dolphins

1. Jack Ahearn 2. Jonus Pearson 3. Daniel Randall 4. Joshua Beehag 5. Aaron Whitchurch 6. Zach Strasser 7. Darren Nicholls 8. Sam Anderson (c) 9. Shane Pumipi 10. Charlie Faingaa 11. Johnnie Fox 12. Daniel Bridge 13. Christopher Gesch 14. Brandon Lee 15. Taylor Brown 23. Tyson Cleal 25. Christian Hazard

Coach: Adam Mogg

Townsville Blackhawks v PNG Hunters
Jack Manski Oval on Saturday, August 13 - 4.05pm

Townsville Blackhawks

1. Jahrome Hughes 2. Samsen O’Neill 3. Moses Pangai 4. Delouise Hoeter 5. Conor Carey 6. Kyle Laybutt 7. Michael Parker-Walshe 8. Brenden Santi 9. Anthony Mitchell (c) 10. Corey Jensen 11. Andrew Niemoeller 12. Rhyse Martin 13. Lorenzo Maafu 14. Nathan Norford 15. Lona Kaifoto 16. Willie Minoga 17. David Munro

Coach: Kristian Woolf

PNG Hunters

1. Bland Abavu 2. Butler Morris 3. Justin Olam 4. Thompson Teteh 5. Adex Wera 6. Ase Boas 7. Watson Boas 8. Enock Maki 9. Warren Glare 10. Esau Siune 11. Timothy Lomai 12. Adam Korave (c) 13. Brandy Peter 14. Gahuna Silas 15. Ishamel Baikawa 16. Benjamin Hetra 17. Atte Bina 18. Philimon Kimisive 19. Edward Goma 20. Stargroth Amean

Coach: Michael Marum

Sunshine Coast Falcons v CQ Capras
Sunshine Coast Stadium on Sunday, August 14 - 1.40pm*

Sunshine Coast Falcons

1. Eddie Tautali 2. Tony Tumusa 3. Curtis Scott 4. Ryan Morgan 5. Richie Kennar 6. Alex Bishop 7. Ryley Jacks 18. Mark Nicholls 9. Ben Hampton 10. Jacob Samoa 11. Troy Giess (c) 12. Joe Stimson 13. Tom Murphy 14. Jake Turpin 15. Charlie Galo 16. Paul Ivan 17. Tui Kamikamica 19. Jye Ballinger 20. Nafe Seluini

Coach: Craig Ingebrigtsen

CQ Capras

1. Reece Baker 2. Adam Henry 4. Justin Tavae 3. Brandon Manase 5. Junior Kirisome 6. Maipele Morseau 7. Matt Minto 8. Gavin Hiscox (c) 14. Charles Bouzinac 10. William Cullen 11. Aleki Falepaini 12. Guy Williams 13. Samson Graham 9. Joshua Mitchell 15. Vic Halfpenny 16. John Filipo 19. Ayden Cooper 22. Liam Pickersgill

Coach: Kim Williams

Tweed Heads Seagulls v Northern Pride
Piggabeen Sports on Sunday, August 14 - 2pm

Tweed Heads Seagulls

1. Doug Hewitt 2. Nathanael Barnes 3. Leva Li 4. Cory Blair 5. Jacob Garland 6. Samuel Irwin 7. Michael Burgess 8. Ethan Price 9. Sam Meskell (c) 10. William Bugden 11. Sam Saville (c) 12. Matthew Robinson 13. Jackson Clarke 15. Josh Coyle 16. Shawn Anderson 17. Mitchell Sharp 18. Oshae Tuiasau

Coach: Aaron Zimmerle

Northern Pride

1. Linc Port 2. Khan Ahwang 3. Justin Castellaro 4. Shaun Hudson 5. Javid Bowen 6. Jordan Biondi-Odo 7. Jared Allen 8. Ben Spina 9. Ryan Ghietti (c) 10. Sheldon Powe-Hobbs 11. Vaipuna Tia-Kilifi 12. Jack Svendsen 13. Tom Hancock 14. Colin Wilkie 15. David Murphy 16. Aidan Day 17. Benjamin Reuter 18. Rajan Opetaia-Halls 19. Greg Miglio

Coach: Joe O’Callaghan

Wynnum Manly Seagulls v Easts Tigers
BMD Kougari Oval on Sunday, August 14 - 3pm

Wynnum Manly Seagulls

1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. Mitchell Cronin 4. Mitchell Buckett 5. Daniel Wallace 6. Patrick Templeman (c) 7. Mathew Seamark 8. Stephen Coombe 9. Alehana Mara 10. Tim Natusch 11. Adam Tuimavave-Gerrard 12. Alex Barr 13. Nicholas Harrold 14. Mitchell Moore 15. Aaron Rockley 16. Magnus Stromquist 17. Salesi Funaki

Coach: Jon Buchanan 

Easts Tigers

1. Young Tonumaipea 2. Dane Chang 3. Jeremy Hawkins 4. Whetu Austin 5. Leon Ellia-Niukore 6. Brentt Warr 7. Brodie Croft 8. Matthew Zgrajewski 9. Tommy Butterfield 10. Matt White 11. Dane Hogan (c) 12. Luke Lavelle 13. John Puna 14. Mathew Pitman 15. Samuel Gee 16. Jamie Anderson 17. Slade Griffin 18. Billy Walters 19. Shane Gillham 20. Shane Neumann

Coach: Scott Sipple

Burleigh Bears – bye

Souths Logan Magpies – bye