Intrust Super Cup Round 4 teams

Intrust Super Cup Round 4 teams

Ipswich Jets v Sunshine Coast Falcons at North Ipswich Reserve on Saturday, March 25 - 3pm

Ipswich Jets

1. Wesley Conlon 2. Michael Purcell 3. Marion Seve 4. Nemani Valekapa 5. Ono So'oialo 6. Luke Capewell 7. Dane Phillips (c) 8. Billy McConnachie 9. Mikaere Beattie 10. Nathaniel Neale 11. Samuel Martin 17. Mitchell Carpenter 22. Tyson Lofipo 15. Sebastian Pandia 16. Fakahoko Teutau 21. Nathan Gaulton 14. Christopher Ash

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Sunshine Coast Falcons

1. Eddie Tautali 2. Matthew Soper-Lawler 3. Jeremy Hawkins 4. Matt Grieve 5. Alexander Copelin 6. Jahrome Hughes 7. Guy Hamilton 18. Tui Kamikamica 9. Alex Bishop 17. Vincent Leuluai 11. Dane Hogan (c) 12. Joe Stimson 13. Jon Grieve 10. Lachlan Timm 14. Brandon Smith 15. Christian Morris 16. Jye Ballinger 19. Harrison Muller

Coach: Craig Ingebrigtsen 

Burleigh Bears v South Logan Magpies at Pizzey Park on Saturday, March 25 - 4pm

Burleigh Bears

1. Kurtis Rowe 2. Troy Leo 3. Sami Sauiluma 4. Connor Broadhurst 5. Oliver Regan 6. Daniel Schwass 7. Samuel Grant 8. Luke Page (c) 9. Sam Coster 16. Matt White 11. Jamie Dowling (c) 12. Dylan Kelly 13. Parahi Wilson 14. Christopher Law 17. Lorenzo Ma’afu 18. Hayden Schwass 19. Darren Griffiths

Coach: Jim Lenihan

South Logan Magpies

1. Jamayne Isaako 2. Cameron Booth 3. Daniel Russell 4. Scott Doyle 5. Luke Archer 6. Matthew Minto 7. Samuel Scarlett 8. Joe Ofahengaue 9. Travis Waddell 10. George Fai 11. Jack Anderson 12. Daniel Tamou (c) 13. Joseph Boyce 14. Jack Walters 15. Phil Dennis (c) 16. Samuelu Lavea 17. Aotealofa Tuimavave

Coach: Jon Buchanan

Tweed Heads Seagulls v CQ Capras at Cbus Stadium on Saturday, March 25 - 5:45pm

Tweed Heads Seagulls

1. Talor Walters 2. Tevita Folau 3. James Wood 4. James Toole 5. Brayden McGrady 6. Lindon McGrady 7. Michael Burgess 8. Shane Gillham 9. Samuel Meskell (c) 10. Damian Sironen (c) 11. Lamar Manuel-Liolevave 12. Sam Carson 13. Samuel Saville 15. Nicholas Harrold 16. Dane Clarke 17. William Johnstone 18. Morgan Boyle 20. Mackenzie Reid

Coach: Aaron Zimmerle

CQ Capras

1. Tony Tumusa 2. Ken Tofilau 3. Samuel Smith 4. Junior Kirisome 5. Chanel Seigafo 6. Reece Baker 7. Jack Madden 8. Matthew Groat 9. Krys Freeman 10. Oliver Percy 11. Ayden Cooper 12. William Cullen 13. Gavin Hiscox (c) 14. Maipele Morseau 15. Phillip Nati 16. Jack Kavanagh 17. Aleki Falepaini

Coach: Kim Williams

Wynnum Manly Seagulls v Mackay Cutters at BMD Kougari Oval on Saturday, March 25 - 6pm

Wynnum Manly Seagulls

1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. David Mead 4. Mitchell Buckett 5. Jack Goodsell 6. William Brimson 7. Travis Burns 8. Aaron Rockley 9. Jayden Berrell 10. Stedman Lefau 11. Alex Barr 12. Mitchell Frei (c) 13. Brendon Gibb 14. Mitchell Cronin 15. Ngarima Pita 16. Salesi Funaki 17. John Te Reo

Coach: Adam Brideson 

Mackay Cutters

1. Jack Joass 2. Yamba Bowie 3. Setaimata Sa (c) 4. Jordan Pereira 5. Nathan Saumalu 6. Nicholas Hynes 7. Cooper Bambling 8. Gareth Moore 9. Aaron Booth 10. Braden Uele 11. Andrew Davey (c) 12. Lona Kaifoto 13. Nicholas Brown 14. Jake Eden 15. Jacob Pottinger 16. Isaac Richardson 17. Johnny Faletagoa'i 18. Alexander Farrell

Coach: Steve Sheppard

See the Round 4 match officials appointments here

Redcliffe Dolphins v Townsville Blackhawks at Dolphin Oval on Saturday, March 25 - 7pm

Redcliffe Dolphins

1. Jack Ahearn 2. Joshua Beehag 3. Thompson Teteh 4. Aaron Whitchurch 5. Jonus Pearson 6. Zach Strasser 7. Christian Hazard 18. Matthew Lodge 9. Sheldon Pitama 10. Nicholas Slyney 11. Brandon Lee 12. Troy Giess 13. Samuel Anderson (c) 15. Tyson Cleal 16. Nathan Watts 17. Samson Graham 19. Rulon Nutira

Coach: Adam Mogg

Townsville Blackhawks

1. Carlin Anderson 2. Samsen O'Neill 3. Temone Power 4. Ty Carucci 5. Jonathon Reuben 14. Kierran Moseley 7. Michael Parker-Walshe 22. Oshae Tuiasau 9. Anthony Mitchell 10. Corey Jensen 11. Blake Leary 12. Andrew Niemoeller 13. Daniel Beasley (c) 15. Ross Bella 16. Kieran Quabba 17. David Munro 19. Sam Foster 18. Jordan Kenworthy

Coach: Kristian Woolf

Easts Tigers v Northern Pride at Suzuki Stadium, Langlands Park on Sunday, March 26 - 12:40pm*

Easts Tigers

1. Gerard McCullum 2. Linc Port 3. Jarrod McInally 4. Conor Carey 5. Brandon Downey 6. Brayden Torpy 7. James Salter 8. Steven Thorpe 9. Tommy Butterfield 10. Matt Zgrajewski 11. Jake Foster (c) 12. Dean Britt 13. Jack Svendsen 14. David Murphy 15. Charlie Galo 16. Luke Lavelle 17. Christopher Ostwald 18. Adam Crear 19. Liufau Hala

Coach: Scott Sipple

Northern Pride

1. Khan Ahwang 2. Gideon Gela-Mosby 3. Luke George 4. Justin Castellaro 5. Marcus Jensen 6. Jordan Biondi-Odo 7. Jared Allen 8. Sheldon Powe-Hobbs 9. Ryan Ghietti (c) 10. William Bugden 11. Graham Clark 12. Patrick Mago 13. Troy Kapea 14. Connor Jones 15. Darryn Schonig 16. Nathan Wales 17. Colin Wilkie 18. Brad Lupi 19. Bradley Stephen 20. Benjamin Reuter 21. Frederick Koraba

Coach: Ty Williams

PNG Hunters v Norths Devils at National Football Stadium on Sunday, March 26 - 3pm

PNG Hunters

1. Stargroth Amean 2. Bland Abavu 3. Adex Wera 4. Willie Minoga 5. Paul Wawa 6. Israel Eliab 7. Ase Boas (c) 8. Henry Wan 9. Silas Gahuna 10. Esau Siune 11. Lawrence Tu'u 12. David Loko 13. Stanton Albert 14. Watson Boas 15. Moses Meninga 16. Enock Maki 17. Wellington Albert 18. Noel Joel 19. Ishamel Baikawa 20. Karo Kauna

Coach: Michael Marum

Norths Devils

1. Javarn White 2. Michael Lucas 3. Delouise Hoeter 4. Luke Pollock 5. Dane Chang 6. Kodi Nikorima 7. Todd Murphy 8. Francis Molo 9. Billy Brittain (c) 10. James Taylor 11. David Faamita 12. Matiu Love-Henry 13. Dalton Phillips 14. Joseph Bond 15. Michael Pearsall 16. Michael Molo 17. Stephen Coombe 18. Mattais Heimuli 19. Tui Oloapu 20. Jarryd Dodd

Coach: Mark Gliddon