Intrust Super Cup Round 7 teams

Townsville Blackhawks v Burleigh Bears at Jack Manski Oval on Saturday, April 15 - 4pm

Townsville Blackhawks

1. Carlin Anderson 2. Samsen O’Neill 3. Temone Power 4. Ty Carucci 5. Jonathon Reuben 14. Kierran Moseley 7. Michael Parker-Walshe 8. Sam Hoare 9. Anthony Mitchell 10. David Munro 11. Jordan Kenworthy 12. Andrew Niemoeller 13. Daniel Beasley (c) 15. Kieran Quabba 16. Ross Bella 19. Sam Foster 22. Oshae Tuiasau

Coach: Kristian Woolf

Burleigh Bears

1. Kurtis Rowe 2. Henare Wells 3. Sami Sauiluma 4. Connor Broadhurst 5. Oliver Regan 6. Keanu Te Kiri 7. Daniel Schwass 8. Luke Page (C) 15. Sam Coster 10. Matt White 11. Jamie Dowling (c) 12. Hayden Schwass 13. Parahi Wilson 9. Christopher Law 14. Tyler Sparkes 16. Darren Griffiths 17. Dylan Kelly

Coach: Jim Lenihan

Northern Pride v Ipswich Jets at Jones Park, Mann St on Saturday, April 15 - 5:30pm

Northern Pride

1. Jared Allen 2. Khan Ahwang 3. Bradley Stephen 4. Luke George 5. Marcus Jensen 6. Jordan Biondi-Odo 7. Ryan Ghietti (c) 8. Sheldon Powe-Hobbs 9. Connor Jones 10. William Bugden 11. Graham Clark 12. Patrick Mago 13. Joel Riethmuller 14. Colin Wilkie 15. Troy Kapea 16. Darryn Schonig 17. Aidan Day 18. Tom Hancock 19. Nathan Wales

Coach: Ty Williams

Ipswich Jets

1. Wes Conlon 2. Michael Purcell 3. Ben White 4. Nemani Valekapa 5. Richard Pandia 14. Chris Ash 7. Dane Phillips (c) 8. Billy McConnachie 9. Mikaere Beattie 10. Nat Neale 12. Seb Pandia 22. Tyson Lofipo 17. Mitch Carpenter 6. Luke Capewell 11. Sam Martin 16. Huskie Teatau 21. Nathan Gaulton

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Easts Tigers v Wynnum Manly Seagulls at Suzuki Stadium, Langlands Park on Sunday, April 16 - 1.40pm*

Easts Tigers

1. Gerard McCullum 2. Jarrod McInally 3. Conor Carey 4. Curtis Scott 5. Linc Port 6. Billy Walters 7. Brodie Croft 8. Steven Thorpe 9. Tommy Butterfield 10. David Murphy 11. Jake Foster (c) 12. Dean Britt 13. Jack Svendsen 14. Matt Zgrajewski 15. Charlie Galo 16. Adam Crear 17. Chris Ostwald 18. Anton Iaria 19. Shane Neumann

Coach: Scott Sipple

Wynnum Manly Seagulls

1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. Alex Barr 4. Mitchell Buckett 5. Jack Goodsell 6. William Brimson 7. Mathew Seamark 8. Aaron Rockley 9. Mitchell Cronin 10. Mitchell Dodds 11. Brendon McBryde 12. Mitchell Frei (c) 13. John Te Reo 14. Jayden Berrell 15. Ngarima Pita 16. Salesi Funaki 17. Brendon Gibb

Coach: Adam Brideson 

SEE THE 2017 PLAYER PROFILES FOR YOUR CLUB VIA THE INTRUST SUPER CUP CLUB PAGE

Souths Logan Magpies v Mackay Cutters at Davies Park on Sunday, April 16 - 2pm

Souths Logan Magpies

1. Jamayne Isaako 2. Cameron Booth 3. Daniel Russell 4. Scott Doyle 5. Luke Archer 6. Matthew Minto 7. Sam Scarlett 8. Joe Ofahengaue 9. Travis Waddell 10. George Fai 11. Simione Fatafehi 12. Daniel Tamou (c) 13. Joe Boyce 14. Jordan Scott 15. Phil Dennis (c) 16. Aotealofa Tuimavave 17. Sam Lavea

Coach: Jon Buchanan

Mackay Cutters

1. Jack Joass 2. Yamba Bowie 3. Setaimata Sa (c) 4. Jordan Pereira 5. Nathan Saumalu 6. Nicholas Hynes 7. Cooper Bambling 8. Braden Uele 9. Aaron Booth 10. Nicholas Brown 11. Andrew Davey 12. Shane Wright 13. Lona Kaifoto 14. Jake Eden 15. Isaac Richardson 16. Kouma Samson 17. Gareth Moore 18. Johnny Faletagoa'i

Coach: Steve Sheppard

Sunshine Coast Falcons v CQ Capras at Sunshine Coast Stadium on Sunday, April 16 - 2.30pm

Sunshine Coast Falcons

1. Jahrome Hughes 2. Matthew Soper-Lawler 3. Eddie Tautali 4. Justin Olam 5. Samuel Wright 6. Alex Bishop (c) 7. Guy Hamilton 19. Liam McDonald 9. Brandon Smith 10. Vincent Leuluai 22. Jye Ballinger 12. Jon Grieve 13. Lachlan Timm 14. Sean Yorston 15. Harrison Muller 16. Christian Morris 18. Martin Cordwell

Coach: Craig Ingebrigtsen

CQ Capras

1. Tony Tumusa 2. Ken Tofilau 3. Samuel Smith 4. Junior Kirisome 5. Justin Tavae 6. Reece Baker 7. Jack Madden 8. Matthew Groat 9. Krys Freeman 10. Oliver Percy 11. William Cullen 12. Guy Williams (c) 13. Gavin Hiscox (c) 14. Maipele Morseau 15. Aleki Falepaini 16. Jack Kavanagh 17. Phill Nati 18. Ayden Cooper 19. Vic Halfpenny 21. Chanel Seigafo

Coach: Kim Williams

PNG Hunters v Redcliffe Dolphins at National Football Stadium on Sunday, April 16 - 3pm

PNG Hunters

1. Bland Abavu 2. Stargroth Amean 3. Israel Eliab 4. Adex Wera 5. Karo Kauna Jr. 6. Ase Boas (c) 7. Watson Boas 8. Henry Wan 9. Wartovo Puara 10. Esau Siune 11. Nixon Putt 12. David Loko 13. Wellington Albert 14. Willie Minoga 15. Rahdly Brawa 16. Stanton Albert 17. Moses Meninga 18. Enock Maki 19. Lawrence Tu'u 20. Wawa Paul

Coach: Michael Marum

Redcliffe Dolphins

1. Jack Ahearn 2. Joshua Beehag 3. Thompson Teteh 4. Thomas Opacic 5. Jonus Pearson 6. Tyson Gamble 7. Christian Hazard 18. Matthew Lodge 14. Hugh Pratt 13. Samuel Anderson (c) 11. Brandon Lee 12. Troy Giess 17. Samson Graham 8. Rulon Nutira 9. Hayden Hansen 10. Nicholas Slyney 16. Myles Taueli 19. Aaron Whitchurch

Coach: Adam Mogg

Norths Devils v Tweed Heads Seagulls at Bishop Park on Sunday, April 16 - 3.30pm

Norths Devils

1. Javarn White 2. Michael Lucas 3. Delouise Hoeter 4. Luke Pollock 5. Dane Chang 6. Chris Sandow 7. Todd Murphy (c) 8. Stephen Coombe 9. Billy Brittain 10. James Taylor 11. David Faamita 12. Matiu Love-Henry 13. Dalton Phillips 14. Kalolo Saitaua 15. Mattais Heimuli 16. Michael Molo 17. Josh Afoa 18. Dallas Wells 19. Mike Pearsall

Coach: Mark Gliddon

Tweed Heads Seagulls

1. Talor Walters 14. Tevita Folau 3. James Wood 4. James Toole 5. Brayden McGrady 6. Lindon McGrady 7. Michael Burgess 8. Shane Gillham 9. Samuel Meskell (c) 10. Damian Sironen (c) 11. Lamar Manuel-Liolevave 12. Sam Carson 13. Samuel Saville 15. Nicholas Harrold 16. Carne Doyle-Manga 17. William Johnstone 19. Kurt Bernard 20. Morgan Boyle

Coach: Aaron Zimmerle