Ipswich Jets v Burleigh Bears at North Ipswich Reserve on Saturday, April 29 - 3pm

Ipswich Jets

1. Wes Conlon 2. Michael Purcell 3. Ben White 4. Tu'u Maori 5. Richard Pandia 6. Chris Ash 7. Dane Phillips (c) 8. Mitch Carpenter 9. Luke Capewell 22. Tyson Lofipo 11. Sam Martin 12. Seb Pandia 13. Rory Humphreys 15. Lachlan Roe 16. Huskie Teatau 18. Peter Whittaker 21. Nathan Gaulton

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Burleigh Bears

1. Kurtis Rowe 2. Henare Wells 3. Sami Sauiluma 4. Connor Broadhurst 19. Daniel Vidot 6. Keanu Te Kiri 7. Daniel Schwass 8. Luke Page (c) 9. Christopher Law 10. Matt White 11. Jamie Dowling (c) 12. Hayden Schwass 13. Parahi Wilson 5. Sam Coster 16. Darren Griffiths 17. Dylan Kelly 18. Paterika Vaivai 

Coach: Jim Lenihan

PNG Hunters v Northern Pride at National Football Stadium on Saturday, April 29 - 3pm

PNG Hunters

1. Stargroth Amean 2. Bland Abavu 3. Israel Eliab 4. Adex Wera 5. Wawa Paul 6. Ase Boas (c) 7. Watson Boas 8. Henry Wan 9. Wartovo Puara 10. Esau Siune 11. Nixon Putt 12. David Loko 13. Wellington Albert 14. Rahdly Brawa 15. Willie Minoga 16. Enock Maki 17. Stanton Albert 18. Butler Morris 19. Ishamel Baikawa 20. Moses Meninga

Coach: Michael Marum

Northern Pride

1. Jared Allen 2. Gideon Gela-Mosby 3. Bradley Stephen 4. Luke George 5. Marcus Jensen 6. Jordan Biondi-Odo 7. Ryan Ghietti (c) 8. Darryn Schonig 9. Benjamin Hampton 10. William Bugden 11. Graham Clark 12. Tom Hancock 13. Joel Riethmuller 14. Colin Wilkie 15. Troy Kapea 16. Patrick Mago 17. Connor Jones 18. Brad Lupi 19. Jack Brock 20. Nathan Wales 21. Aidan Day

Coach: Ty Williams

Easts Tigers v CQ Capras at Suzuki Stadium, Langlands Park on Saturday, April 29 - 5pm

Easts Tigers

1. Gerard McCallum 2. Young Tonumaipe'a 3. Conor Carey 4. Curtis Scott 5. Linc Port 6. Billy Walters 7. Brodie Croft 8. Steven Thorpe 9. Chris Ostwald 10. Mark Nicholls 11. Jake Foster (c) 12. Dean Britt 13. Jack Svendsen 14. Matt Zgrajewski 15. David Murphy 16. Charlie Galo 17. Anton Iaria

Coach: Scott Sipple

CQ Capras

1. Maipele Morseau 2. Ken Tofilau 3. Justin Tavae 4. Nathan Bassani 5. Chanel Seigafo 6. Reece Baker 7. Jack Madden 8. Matthew Groat 9. Krys Freeman 10. Oliver Percy 11. Marco Delapena 12. Guy Williams (c) 13. Gavin Hiscox (c) 15. William Cullen 16. Jack Kavanagh 17. Liam Pickersgill 19. Vic Halfpenny

Coach: Kim Williams

Wynnum Manly Seagulls v Townsville Blackhawks at BMD Kougari Oval on Saturday, April 29 - 6pm

Wynnum Manly Seagulls

1. Benaiah Bowie 2. Jeriah Goodrich 3. William Brimson 4. Mitchell Buckett 5. Jack Goodsell 6. Mathew Seamark 7. Travis Burns 8. Aaron Rockley 9. Mitchell Cronin 10. Max Elliott 11. Brendon McBryde 12. Mitchell Frei (c) 13. John Te Reo 14. Jayden Berrell 15. Alex Barr 16. Salesi Funaki 17. Brendon Gibb

Coach: Adam Brideson 

Townsville Blackhawks

1. Carlin Anderson 2. Samsen O’Neill 3. Temone Power 4. Ty Carucci 5. Jonathon Reuben 6. Kyle Laybutt 7. Michael Parker-Walshe 8. Sam Hoare 9. Anthony Mitchell 22. Oshae Tuiasau 11. Jordan Kenworthy 12. Andrew Niemoeller 13. Daniel Beasley (c) 10. Lee Jewitt 14. Kierran Moseley 15. Kieran Quabba 16. Sione Lousi 17. Ross Bella

Coach: Kristian Woolf

Mackay Cutters v Norths Devils at BB Print Stadium Mackay on Sunday, April 30 - 1.40pm* (Live on Channel 9 QLD)

Mackay Cutters

1. Jack Joass 2. Yamba Bowie 3. Setaimata Sa (c) 4. Jordan Pereira 5. Nathan Saumalu 6. Nicholas Hynes 7. Cooper Bambling 8. Braden Uele 9. Aaron Booth 10. Nicholas Brown 11. Andrew Davey (c) 12. Shane Wright 13. Lona Kaifoto 14. Jake Eden 15. Tyler Gardiner 16. Kouma Samson 17. Gareth Moore

Coach: Steve Sheppard

Norths Devils

1. Javarn White 2. Michael Lucas 3. Delouise Hoeter 4. Luke Pollock 5. Dane Chang 6. Danny Kerr 7. Jack Miers 8. Francis Molo 9. Billy Brittain (c) 10. James Taylor 11. Jarryd Dodd 12. Matiu Love-Henry 13. Dalton Phillips 14. Chris Sandow 15. Stephen Coombe 16. Mike Pearsall 17. Tama Koopu

Coach: Mark Gliddon

See the match officials for all the Round 9 matches here

Redcliffe Dolphins v Souths Logan Magpies at Dolphin Oval on Sunday, April 30 - 2pm

Redcliffe Dolphins

1. Jack Ahearn 2. Joshua Beehag 3. Thompson Teteh 4. Thomas Opacic 5. Joshua Johnson 6. Tyson Gamble 7. Christian Hazard 8. Tyson Cleal 9. Hayden Hansen 10. Nicholas Slyney 11. Aaron Whitchurch 12. Troy Giess 13. Samson Graham 14. Sheldon Pitama 15. Brandon Lee 16. Rulon Nutira 17. Taylor Brown

Coach: Adam Mogg

South Logan Magpies

1. Jamayne Isaako 2. Cameron Booth 3. Lenny Magey 4. Scott Doyle 5. Luke Archer 6. Matthew Minto 7. Conner Toia 8. Aotealofa Tuimavave 9. Travis Waddell 10. George Fai 11. Simione Fatafehi 12. Jaydn Su'A 13. Joe Boyce 14. Jordan Scott 15. Phil Dennis (c) 16. Sam Lavea 17. Sam Elliott

Coach: Jon Buchanan

Tweed Heads Seagulls v Sunshine Coast Falcons at Piggabeen Sports Complex on Sunday, April 30 - 2pm

Tweed Heads Seagulls

1. Talor Walters 14. Wing Tevita Folau 3. James Wood 4. James Toole 5. Brayden McGrady 6. Lindon McGrady 7. Michael Burgess 8. Shane Gillham 9. Samuel Meskell (c) 10. Damian Sironen (c) 11. Manuel-Liolevave 12. Sam Carson 13. Samuel Saville 15. Nicholas Harrold 16. Carne Doyle-Manga 17. William Johnstone 18. Ben Nakubuwai 19. Kurt Bernard 22. Morgan Boyle

Coach: Aaron Zimmerle

Sunshine Coast Falcons

1. Eddie Tautali 2. Matthew Soper-Lawler 3. Jeremy Hawkins 4. Justin Olam 5. Alexander Copelin 6. Alex Bishop (c) 7. Guy Hamilton 18.  Vincent Leuluai 9. Brandon Smith 10. Lachlan Timm 11. Jon Grieve 15. Jye Ballinger 13. Christian Morris 12. Martin Cordwell 14. Jake Turpin 17. Harrison Muller 19. Liam McDonald

Coach: Craig Ingebrigtsen