Intrust Super Cup Round 20 teams - Get in the Game Country Week

Wynnum Manly Seagulls v Northern Pride at Yusia Ginau Oval, Bamaga, on Saturday, July 22 - 3pm

Wynnum Manly Seagulls

1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. Jeriah Goodrich 4. Alex Barr 5. Jack Goodsell 6. Paora Kemp 7. William Brimson 8. Aaron Rockley 9. John Te Reo 10. Ngarima Pita 11. Salesi Funaki 12. Max Elliott 13. Mitch Frei (c) 14. Hayden Crowley 15. Stedman Lefau 16. Billy Solah 17. Adam Tuimavave-Gerrard

Coach: Adam Brideson 

Northern Pride

1. Matthew Musumeci 3. Gideon Gela-Mosby 4. Bradley Stephen 2. Shawn Bowen 5. Marcus Jensen 6. Jordan Biondi-Odo 7. Jared Allen 8. Sheldon Powe-Hobbs 9. Ryan Ghietti 10. Darryn Schonig 11. Colin Wilkie 12. Graham Clark 13. Patrick Mago 14. Connor Jones 15. Troy Kapea 16. Tom Hancock 17. Jack Brock 18. Keelan White

Coach: Ty Williams

CQ Capras v Redcliffe Dolphins at Bear Park, Clermont, on Saturday, July 22 - 5.30pm

CQ Capras

1. Tony Tumusa 2. Ken Tofilau 3. Junior Kirisome 4. Nathan Bassani 5. Samuel Lollo 6. Reece Baker 7. Jack Madden 8. Oliver Percy 9. Krys Freeman 10. Jack Kavanagh 11. Liam Pickersgill 12. Guy Williams (c) 13. Gavin Hiscox (c) 14. Maipele Morseau 15. Phill Nati 16. Nathan Young 17. John Filipo 18. Billy Gilbert

Coach: Kim Williams

Redcliffe Dolphins

1. Zach Strasser 2. Joshua Beehag 3. Thompson Teteh 4. Tom Opacic 5. Curtis Johnston 6. Tyson Gamble 7. Jack Ahearn 8. Nick Slyney 9. Hugh Pratt 10. Sam Anderson (c) 11. Daniel Bridge 12. Troy Giess 13. Samson Graham 14. Joseph Bradley 15. Tyson Cleal 17. Taylor Brown 20. Shane Pumipi 18. Rulon Nutira

Coach: Adam Mogg

Ipswich Jets v Townsville Blackhawks at Eric Lenton Memorial Recreation Ground, Winton, on Saturday, July 22 - 6pm

Ipswich Jets

1. Wes Conlon 2. Michael Purcell 3. Marion Seve 4. Nemani Valekapa 5. Richard Pandia 6. Chris Ash 7. Dane Phillips (c) 8. Mitch Carpenter 9. Luke Capewell 10. Nat Neale 21. Jesse Roberts 12. Seb Pandia 22. Tyson Lofipo 11. Sam Martin 15. Lachlan Roe 16. Huskie Teatau 17. Josh Seage 13. Ben White

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Townsville Blackhawks

1. Carlin Anderson 2. Ty Carucci 3. Jordan Drew 4. Davin Crampton 5. Jonathon Reuben 14. Kierran Moseley 7. Kyle Laybutt 8. Francis Molo 9. Anthony Mitchell (c) 22. Oshae Tuiasau 11. Blake Leary 12. Andrew Niemoeller 13. Jordan Kenworthy 15. Ross Bella 16. Sione Lousi 17. Temone Power 19. Sam Foster

Coach: Kristian Woolf

Easts Tigers v Norths Devils at Archer Park, Mundubbera on Sunday, July 23 - 1.40pm (Channel 9)

Easts Tigers

1. Brandon Downey 2. Linc Port 3. Shane Neumann 4. Young Tonumaipe'a 5. Jarrod McInally 6. Billy Walters 7. Brayden Torpy 8. Steven Thorpe 9. Tommy Butterfield 10. Matt Zgrajewski 11. Jake Foster (c) 12. Adam Crear 13. Jack Svendsen 14. Robert Rochow 15. Charlie Galo 16. Mat Pitman 17. James Salter 18. Brodie Croft

Coach: Scott Sipple

Norths Devils

1. Javarn White 2. Michael Lucas 3. Delouise Hoeter 4. Luke Pollock 5. Dane Chang 6. Haydan Lipp 7. Gary Riccardi 8. Darcy Maroske 9. Billy Brittain 10. Sione Palavi 11. Jarryd Dodd 12. Matiu Love-Henry 13. Dalton Phillips 14. Danny Kerr 15. Stephen Coombe 16. Tama Koopu 17. David Faamita

Coach: Mark Gliddon

Burleigh Bears v Sunshine Coast Falcons at Rowden Park, St George, Sunday, July 23 - 2pm

Burleigh Bears

1. Kurtis Rowe 2. Henare Wells 3. Sami Sauiluma 4. Connor Broadhurst 18. Daniel Vidot 6. Dallas Wells 7. Jamal Fogarty 8. Luke Page 9. Christopher Law 10. Matt White 12. Hayden Schwass 11. Jamie Dowling 13. Sam Coster 14. Paterika Vaivai 15. Ricardo Parata 16. Darren Griffiths 17. Dylan Kelly

Coach: Jim Lenihan

Sunshine Coast Falcons

1. Matthew Soper-Lawler 2. Alexander Copelin 3. Justin Olam 4. Khan Ahwang 5. Samuel Wright 6. Scott Drinkwater 7. Ryley Jacks 18. Liam McDonald 9. Alex Bishop 10. Tui Kamikamica 11. Dane Hogan (c) 12. Jye Ballinger 13. Jon Grieve 14. Guy Hamilton 15. Harrison Muller 17. Christian Morris 19. Louis Geraghty

Coach: Craig Ingebrigtsen

Souths Logan Magpies v Tweed Heads Seagulls at Kev Bannah Oval, Julia Creek, Sunday, July 23 - 2pm

Souths Logan Magpies

1. Conner Toia 2. Cameron Booth 3. Lenny Magey 4. Scott Doyle 5. Luke Archer 6. Matt Minto 7. Sam Scarlett 8. George Fai 9. Travis Waddell 10. Sam Lavea 11. Simione Fatafehi 12. Brendon Gibb 13. Joe Boyce 14. Jordan Scott 15. Phil Dennis (c) 16. Leon Panapa 17. Rhys Melville

Coach: Jon Buchanan

Tweed Heads Seagulls

1. Phoenix Hunapo 2.David Sheridan 3. James Wood 4. John Olive 5. Peter Lee 6. Lindon McGrady 7. Michael Burgess 8. Carne Doyle-Manga 9. Samuel Meskell 10. Ben Nakubuwai 11. Lamar Manuel-Liolevave 12. Nicholas Harrold 13. Keegan Hipgrave 14. Tristan Lumley 15. Dane Clarke 16. Eddy Pettybourne 17. William Johnstone 20. Jenan Parrish

Coach: Aaron Zimmerle

PNG Hunters v Mackay Cutters at National Football Stadium, Port Moresby, Sunday, July 23 - 3pm

PNG Hunters

1. Stargroth Amean 2. Bland Abavu  3. Israel Eliab 4. Willie Minoga 5. Wawa Paul 6. Ase Boas (c) 7. Watson Boas 8. Stanton Albert 9. Wartovo Puara 10. Esau Siune 11. David Loko 12. Rahdly Brawa 13. Nixon Putt 14. Silas Gahuna 15. Adex Wera 16. Brandy Peter 17. Moses Meninga 18. Enock Maki 19. Butler Morris 20. Wellington Albert

Coach: Michael Marum

Mackay Cutters

1. Jack Joass 2. Johnny Faletagoa'i 3. Kellen Jenner 4. Nathan Saumalu 5. Yamba Bowie 6. Nicho Hynes 7. Cooper Bambling 8. Braden Uele 9. Aaron Booth 10. Nicholas Brown 11. Andrew Davey 12. Setaimata Sa 13. Thomas Murphy 14. Lona Kaifoto 15. Bennett Leslie 16. Kouma Samson 17. Leonati Feiloakitau-Fetuani 18. Isaac Richardson

Coach: Steve Sheppard

>> SEE THIS WEEKEND'S MATCH OFFICIAL APPOINTMENTS HERE