Hastings Deering Colts Round 4 teams

It will be a shortened round this week due to the Easter weekend - however - Round 4 will still see plenty of key match-ups take place. 

Ipswich Jets v Wynnum Manly Seagulls at Northern Suburbs Ipswich Rugby League Club on Thursday, March 29 – 8.15pm

 Ipswich Jets

 1. Austin Masiutama 2. Liam Mullins 3. Shar Walden (c) 4. Harry Douglas 17. David Iopu 6. Josh Williams 7. Mana Fox-Swney 8. Jaye Allery 9. Ethan Pringle 10. Dallas Hornbuckle 11. Folau Matangi 12. Blake Lenehan 13. Tyler Coburn 14. Regan Wilde 15. Jeremy Mulitalo 16. Taumaloto Taufua 19. Tupu Lisati

 Coach: Brendon Marshall

 Wynnum Manly Seagulls

1. Reece McKenzie-O'Brien 2. Rashaun Denny 3. Ryan O’Keefe 4. Brad Spicer 5. Jalen Tangiitii-Turner 6. Shannon Gardiner (c) 7. David Quinlin 8. Payden Porter 9. Jack Callow 10. Sam Ballinger 11. Lachie Perry 12. Lachlan Buchanan 13. Mitipere Tuatai 14. Zane Wallace 15. Brayden Daly 16. Zayne Holleran 17. Ami Palelei

Coach: Joe O’Callaghan  

Easts Tigers v Sunshine Coast Falcons at Suzuki Stadium on Saturday, March 31 – 11.15am

Easts Tigers

1. James Price 2. Lorenzo Mulitalo 3. Zakaria Taibi 4. Tyrone Titasey 5. Jesse Enright 6. Nathan Brown (c) 7. Joshua Curti 8. Tiui Misi 9. Anthony Meleisea-Murray 10. Blake Pyle 11. Unga Wolske 12. Luke Kisaloff 13. Zac Teevan 14. Bailey Court 15. Christian Mikaele 16. Josef Cash-Tobin 17. Luke Self 18. Jack Stock

Coach: Ian Gough

Sunshine Coast Falcons

1. Jack Cornford 2. Robbie Barwick 3. Jake Egan 4. Rueben Olive 5. Dakota Tolhurst 6. Hayden Lewis-Boyer 7. Jack Wright 18. Jayden Bishop 9. Caleb Daunt 10. Stephen Buckley (c) 11. Rowan Jardine 12. Wyatt Reynolds 13. Damian Forde-Hurrell 16. Matt Moessinger 17. Nicolas Edwards 14. Kyle Waller 19. Carlos Swasbrook-Murray 20. Augie Rangihuna 21. Koa Nagas 23. Coby Gibbs

Coach: Michael Buckley

Burleigh Bears v Souths Logan Magpies at Pizzey Park on Saturday, March 31 – 2.15pm

Burleigh Bears

1. Corey Alexander 2. Allan Lockwood 3. Mikey Williams 4. Jaxson Paulo 5. Reece Tapine 6. Zae Wallace 7. Harry Fitzhugh 8. Tyler Szepanowski 9. Kai O’Donnell 10. Lochlyn Sheldon 11. Darius Farmer 12. Apiata Noema-Matenga (c) 13. Huston Holloway 14. Te Aranui Doyle 15. Arron Shelford 16. Reihana Marsh 17. Ben Valeni 18. Taine Tuaupiki 19. Sean Garner 20. Thomas Berkers

Coach: Jamie Mahon

Souths Logan Magpies

1. Henry Pritchard 2. Thane Kellermeyer 3. Tommy Sa'u 4. Kye Oates 5. Ashton Watson 6. Eddie Mataele 7. Dray Ngatuere-Wroe 8. Broughton Clark 9. Blake Scott 10. Rory Ferguson 11. Jacob Alick 12. Clayton Mack 13. Luke Burton 14. Sato Ketia Opo 15. Bruce Ten 16. Kobe Tararo 17. Amosa Aumua

Coach: Shane Boyd

Norths Devils V Western Mustangs at Bishop Park on Saturday, March 31 – 4PM

Norths Devils

1. Kegan Tuhega 2. David Fauid 3. Eliott Vincent 4. Ethan Quai-Ward 5. Michael McGrath 6. Gerome Burns 7. Braydan Morton 8. Eddie Blacker 9. Tom Best 10. Joseph McGuire (c) 11. Jack Peoples 12. Jacob Chambers 13. Lionel Johnson 14. Lochlann Smith 15. Jamie Tanuvasa 16. Jake Strasser 17. Matthew Sila 18. Zane Jones 19. Reed Young

Coach: Kevin Neighbour 

Western Mustangs

1. Dylan Quinn 2. Buddy Stanley 3. Tuia Eliu 4. Jacob Leach 5. Percy Cubby 6. Wally Pegler 7. Zac Butler 8. Michael Naseri 9. Cody MacNeice 10. Blake Cullen 11. Bryce Whale 12. James Robinson (c) 13. Josh Foster 14. Damian McIntosh 15. Fasi Simati 16. Hedi Kafoa 17. James Christensen 18. Paul Christensen 19. Zac Stevens 20. Malik Brown

Coach: Eugene Seddon

Northern Pride v Mackay Cutters at Barlow Park on Saturday, March 31 – 4pm

Northern Pride

1. Brandon Jackonia 2. Mark Rosendale 3. Marc Naleba 4. Lui Lockington 5. Joshtel Charlie 6. Evan Child 7. Jack Campagnolo 8. Wiremu Greig 9. Patrick Gallen (c) 10. Terrence Casey-Douglas 11. Ewan Moore 12. James Clark 13. Peter Hola 14. Quinlyn Cannon 15. Chase Taia 16. Jaymon Moore 17. Ethan Schober 18. Matt Klowss 19. Dion Wales 20. Elijah Simpson 21. Tamati Huirama 22. Dillon Jones

Coach: Dave Scott

Mackay Cutters

1. Jayden O'Shannessy 2. Walter Lauenstein 3. Hayden Pace 4. Kurt Wiltshire 5. Viliami Paki 6. Matthew Vessey 7. Harry Green 8. Harrison Black 9. Brendan White (c) 10. Jye Andersen 11. Luke Schulte 12. Luke Campbell 13. Sam Murphy 14. Jacob Schill 15. Ryan Molloy 16. Darcy Head 17. Leeroy Parter 18. Toby Brice 19. Ryan Schill

Coach: Jim Wilson

Redcliffe Dolphins - bye
Tweed Heads Seagulls - bye
Townsville Blackhawks - bye
CQ Capras - bye
Victoria Thunderbolts - bye